Historia powszechna: Średniowiecze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Książki z serii zrozumieć dzieje napisane są przez specjalistów o uznanym w Polsce i za granica dorobku naukowym i dydaktycznym. Przedstawiają w sposób syntetyczny obraz danej epoki, podkreślając jej cechy charakterystyczne i uniwersalne, nie pomijając kwestii spornych w historiografii. Wyrabiają

comafan | 2014-11-02

Spośród wszystkich wydanych w Polsce i napisanych przez polskich autorów, miernych podręczników do historii powszechnej średniowiecza nie ma żadnego w którym opisano by mentalność i życie codzienne ludzi wieków średnich. Książka Strzelczyka nie jest rzecz jasna podręcznikiem akademickim - jest to książka napisana dla ambitnych licealistów, jest to jednak jedyna polska praca z gatunku historia powszechna średniowiecza która próbuje przybliżyć życie codzienne ludzi średniowiecza, poprzez omawianie takich zagadnień jak antropologia i demografia ludzi wieków średnich, podanie elementarnych wiadomości o kulturze materialnej i klimacie oraz omówienie średniowiecznych wspólnot komunikacyjnych takich jak np. dwór, miasto i wieś.

StareTory | 2016-01-27
Przeczytana: 21 stycznia 2016