Polskie królowe: Żony królów elekcyjnych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie królowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novum
historyczna
bursian

Historia kobiet, które nie jednokrotnie stały za sukcesami swoich mężów. Autor bardzo rzeczowo przedstawił wpływ płci pięknej na losy naszego kraju od Anny Jagiellonki do Marii Józefy Austriaczki żony Augusta III

Artur Schodziński | 2014-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Drugi tom nie odbiega stylem od pierwszego. Stąd jeszcze wyrazistsze stają się wady.
Miało być o królowych, a dużo, zbyt dużo o królach. Zachwiane proporcje.
Postać trzeba wyławiać z tła. Skupienie się na bohaterkach, albo skróciłoby książkę, albo zmusiło autora do wnikliwszej kwerendy.
Jeszcze więcej powtórzeń - podczas lektury miałem wrażenie, że nikt nie czytał tej książki z należytą uwagę przed oddaniem do druku.
4. Autor opisuje kobiety bardzo drętwo, bez uczucia, bez wrażliwości. Tak jakby opisywał figury woskowe, a nie wielkie osoby z naszej historii.

Katarzyna | 2016-08-13
Na półkach: Przeczytane, historia