Historia powszechna. Wiek XIX

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zrozumieć dzieje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Książki z serii "Zrozumieć dzieje" napisane są przez specjalistów o uznanym w Polsce i zagranicą dorobku naukowym i dydaktycznym. Przedstawiają w sposób syntetyczny obraz danej epoki, podkreślając jej cechy charakterystyczne i uniwersalne, nie pomijając kwestii spornych historiografii. Wyrabiają umiejętność samodzielnego myślenia o czasach przeszłych, dzięki czemu pozwalają lepiej zrozumieć procesy współczesne.

Imachuemanch | 2013-08-20
Przeczytana: 2012 rok

Kieszonkowy podręcznik. Przedstawia powierzchowny i najbardziej ogólny (żeby napisać mniej, trzeba by było nic nie napisać) obraz "długiego wieku" na zasadzie suchej faktografii. Dobra pozycja dla początkujących, zwłaszcza na poziomie szkoły średniej, ale także by szybko odświeżyć w pamięci podstawowe fakty (a te wylatują z każdej głowy)

Aleksander | 2015-05-01
Na półkach: Historia, 2015, Przeczytane

Spełnia zadanie - zbiera i w przystępny sposób opisuje ważniejsze fakty z długiego wieku XIX. Jako synteza jest świetna, ale jeśli chcemy zapoznać się dobrze z tematem albo nauczyć na egzamin to polecam raczej Historię Powszechną XIX wieku księdza Żywczyńskiego.

KaMiŚ | 2016-11-08
Na półkach: 2016, Historia, Studia, Przeczytane