Historia powszechna. Wiek XVI-XVIII

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Książki z serii azrozumieć dziejea napisane są przez specjalistów o uznanym w Polsce i zagranicą dorobku naukowym i dydaktycznym. Przedstawiają w sposób syntetyczny obraz danej epoki, podkreślając jej cechy charakterystyczne i uniwersalne, nie pomijając kwestii spornych historiografii. Wyrabiają umiejętność samodzielnego myślenia o czasach przeszłych, dzięki czemu pozwalają lepiej zrozumieć procesy współczesne.

comafan | 2014-11-02

Mimo tego, że autor mało, albo zgoła nic nie pisze o historii życia codziennego i mentalności ludzi okresu wczesnonowożytnego, to jest to najlepsza książka z serii Zrozumieć Dzieje. Kapitalnym pomysłem było umieszczenie wszystkich zagadnień z historii politycznej w stosunkowo niewielkiej liczbie syntetycznych rozdziałów, dzięki czemu łatwiej jest śledzić rozwój wydarzeń.

Aleksander | 2015-05-01
Na półkach: Historia, 2015, Przeczytane

Doskonała wprost synteza. Dla chcących ogólnego rozeznania w tym okresie zdecydowanie godna polecenia.

Imachuemanch | 2013-08-20
Przeczytana: 2011 rok

Zadowalający, podstawowy podręcznik z podstawową faktografią. Pomocne przy odświeżeniu sobie pamięci.

Piłsudczyk86 | 2017-01-05
JankoMuzykant | 2016-12-26