Gminy żydowskie pogranicza Wielkopolski Mazowsza Małopolski i śląska w latach 1918-1942

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

W Gminach żydowskich pogranicza Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski i śląska w latach 1918-1942 przedstawiono dzieje 40 gmin żydowskich działających w powiatach: kaliskim, kolskim, konińskim, łęczyckim, sieradzkim, tureckim, wieluńskim w okresie rozkwitu aktywności spo-łeczno-politycznej i kulturalnej mieszkańców w międzywojniu (1918--1939) oraz zagłady podczas niemieckiej okupacji ziem polskich (1939--1942). Książka jest rodzajem leksykonu, który pozwala zapoznać się nie tylko z historią poszcze

bachu | 2013-07-29
| 2011-02-20