Zniewolona

Seria: czerwona seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Collide
Masumi11

Emmaline, na skutek wypadku, jaki przeżyła w dzieciństwie, cierpi na krótkotrwałe, lecz uciążliwe zaniki pamięci. Choć w rzeczywistości trwają zaledwie kilka minut, w jej głowie zdają się nie mieć końca. Ataki utrudniają jej życie, ale z wiekiem nauczyła się nad nimi panować. Do czasu, gdy na jej drodze pojawia się… Johnny Dallesandro. Johnny Dallesandro jest cenionym malarzem, który żyje...

Johnny Dallesandro jest cenionym malarzem, który żyje samotnie i świadomie unika popularności. W latach siedemdziesiątych zasłynął dzięki kultowym filmom z gatunku art porno. Jego nagie ciało okrzyknięto wtedy symbolem seksu. Złą sławę zapewnił mu również rozwiązły styl życia, jaki wówczas prowadził.

Podczas ataku dziewczyna przenosi się trzydzieści lat wstecz wprost na imprezę w domu Johnny’ego w czasy, gdy cieszył się on sławą dandysa i satyra. Po nocnej orgii zostaje ulotne wspomnienie żaru ciał, który Emm czuje na własnej skórze nawet po powrocie do rzeczywistości.

źródło opisu: Czarna Owca, 2014

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

anaszko | 2018-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Czytało się szybko i przyjemnie ale jakoś specjalnie odkrywcza książka to to nie była. Czytywałam lepsze z tego gatunku, ale ta nie była zła. Miło spędziłam przy niej czas. Podobał mi się zabieg z amnezją głównej bohaterki i to co podczas tych zaników pamięci się dzieje. To było super.

Polecam.

marzena534 | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Niestety nie dobrnęłam do końca.Nie tego się spodziewałam.Zupełnie nie kupuję tej historii . Może ten Johnny to nie moja bajka ,nawet jego imię wydaje mi się a-seksowne to tak jakby miał na imię Wacek , zapach pomarańczy także nie kojarzy mi się z seksownym mężczyzną...raczej wetiweria , bergamotka , bursztyn , może nawet subtelny zapach mieszanki piwa i papierosów ... ale nie pomarańcze .W dodatku wiek jakim autorka obdarzyła Johnny-ego jest nieapetyczny i przesadzony.Nie oznacza to oczywiście ,że tego typu role przeznaczone są wyłącznie dla młodych mężczyzn , jednak w tym wypadku moim zdaniem trąci tu groteską. W mojej ocenie zbyt dużo nudnych opisów , totalny brak umiejętności budowania napięcia. Książka w moim odczuciu utrzymana w jednostajnie letniej temperaturze , podczas gdy ja oczekiwałam ognia i lodu .Czuję się rozczarowana.

virgo123 | 2017-07-28
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 28 lipca 2017

Ciekawa książka, ale trochę mnie rozpraszały te skoki w przeszłość. Wiem, że to ze względu na główną postać, ale przez to się gubiłam, raz przeszłość, raz teraźniejszość. Ale tak ogólnie to książka fajna ;)

zuziek111 | 2017-05-13
Przeczytana: 11 listopada 2016

Świetna historia.
Szczególnie warta uwagi dla miłośniczek romantycznych powieści. :)

Aleksandra | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Emmaline w dzieciństwie przeżyła upadek z drabinki,wskutek czego zapadła w tygodniową śpiączkę.Jednak ocknęła się z niej i jedynym skutkiem ubocznym wypadku były okresowo dręczące ją utraty świadomości,które ona sama nazywała amnezją.Niedawno Emm wyprowadziła się z domu i zamieszkała w obcym mieście,poznała sporo ludzi w tym najlepszą przyjaciółkę Jen,z którą uwielbiają spędzać poranki w kawiarni Mokka.Przy aromatycznej kawie i słodkich wypiekach kobiety plotkują o wszystkim i wszystkich,a głównie o tajemniczym Johnnym Dallesandro-ekscentrycznym artyście,malarzu,symbolu seksu w latach siedemdziesiątych i aktorze filmów z gatunku art porno.Od momentu spotkania Johnny'ego w kawiarni,w życiu Emm zaczynają się dziać dziwne rzeczy.Na nowo pojawiają się utraty świadomości,podczas których kobieta przenosi się do lat siedemdziesiątych,a konkretnie do Johnny'ego i jego domu.Poznaje jego ówczesnych przyjaciół,razem piją,bawią się i uprawiają ognisty seks.W rzeczywistym świecie Emmeline...

Mystery | 2016-12-28
Przeczytana: 2015 rok

Ma coś zachęcającego w sobie.

Nawet spoko :)

Basisko | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Pomysł na książkę naprawdę ciekawy. Ocena jednak niska, bo po prostu w pewnym momencie powtarzające się na okrągło wątki stawały się męczące.

gabigab | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

ta książka mnie zniszczyła w tym momencie.
to zakończenie jest... nie wiem, nie wystarcza mi, ono nie mówi nic.
przeszłość przyszłość, co autorka chciała powiedzieć?

Znam faceta w przyszłości i mące w jego przyszłości, żeby był tym kim jest w przyszłości, ze mną obok mnie? Nie istnieje w przeszłości, ale jestem w przyszłości?

Cholera namąciła mi ta książka w głowie, wiem co jest przeszłością, a co teraźniejszością. Tylko, że autorka chyba się po drodze gdzieś zgubiła, dlatego na sam koniec mamy krótki wykład o miłości, bo to zakończenie!

Chyba wolałabym, żeby ona była w przeszłości i mogła zmienić przyszłość, pokonać to wszystko złe.

A może.. nie wiem ta książka jest dla mnie zagadką i sama nie wiem, co by było najlepsze. Myślę, myślę i aż nie mogę wymyślić nic sensownego!

Pacynka1973 | 2016-07-31
Przeczytana: styczeń 2016

długo miałam tę książkę na e-booku ale jakość nie zachęcały mnie recenzję aż do czasu, a tu miła niespodzianka, książka pełna magii niedopowiedzeiń, ciekawa na swój sposób.

Kamila | 2016-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Tak bardzo nie mogę się zdecydować jak ocenić tę książkę. W połowie chciałam przerwać czytanie i wrócić do niej później. Musiałam też upewnić się że to nie sci-fi, chociaż nadal nie jestem co do tego pewna. Zdecydowałam się jednak ją skończyć i w gruncie rzeczy się z tego cieszę, chociaż zakończenie jest dziwne. W zasadzie nic się nie wyjaśnia, ale może tak jest lepiej, bo nie zniosłabym kosmitów, albo czegoś takiego. Książka nie do końca w moim stylu. Sądzę też, że odbiega od stylu innych książek autorki, ale pomimo tego podobała mi się i wciągnęła mnie.