Otchłań pożądania

2021-03-05
2013-06-05
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
erotyka literatura erotyczna Grey seks

W końcu trafiłam na książkę, która ma zarówno jakąś fabułę, jak i pikantne momenty. Opisuje życie głównej bohaterki, jej trudy życia oraz chwile odskoczni i zapomnienia od tego co przeżywa na co dzień (życie z mężem inwalidą) -raz w miesiącu -w cyklicznych rozmowach z poznanym na ławce mężczyzną. Poznajemy również jego urywki życia i pikantne opowieści. Chętnie sięgnę po kolejne książki autorki.

Wielkie zaskoczenie. Początkowo obawiałam się, że schemat kolejny miesiąc - kolejna kochanka będzie nudny, na szczęście kończy się w odpowiednim momencie. O wiele bardziej ciekawił mnie wątek związku głównej bohaterki z mężem i mam poczucie, że został trochę spłaszczony do "on jest chory, a ja smutna". Absolutnie nie jest to erotyk wysokich lotów, sceny łóżkowe są hmm... typowe albo wręcz prymitywne momentami, ale jest w niej dużo o pragnieniu dotyku, o uczuciach, trudnościach związanych z opieką nad mężem, o samotności.

"[...]Mogłam go
przytulić, on jednak nie mógł
przytulić mnie. Mnie nikt nie
przytulał, kiedy płakałam, nikt mi
nie mówił, że wszystko będzie dobrze."
Może komuś wydawać się to zabawne, ale dla mnie ta książka nie była erotykiem. Nie okazała się lekką książką do poduszki.
Była czymś, co zmieniło moje spojrzenie na temat tabu, jakim jest związek z osobą z niepełnosprawnością.
Piękne to było. I smutne.
Czułam tę samotność na kartkach papieru. I uzmysłowiłam sobie, że często jesteśmy samotni, opuszczeni bez względu na naszą "normalność" w związkach.
Polubiłam główną bohaterkę, kibicowałam jej i podziwiałam za siłę, upór, miłość i nadzieję do końca. Dawno tak bardzo nie byłam ciekawa, co wydarzy się w kolejnych rozdziałach.
Podobał mi się koniec (ale jednocześnie początek) tej historii.
Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. A więc polecam!!!
Mocne 8/10.

"[...]Mogłam go
przytulić, on jednak nie mógł
przytulić mnie. Mnie nikt nie
przytulał, kiedy płakałam, nikt mi
nie mówił, że wszystko będzie dobrze."

Nie do końca wiem co mam powiedzieć o tej książce. Jedno jest pewne była to opowieść pełna bólu i cierpienia. Sadi jak i Adam żyją w skrajności między miłością a nienawiścią, Joe natomiast poszukuje w życiu "czegoś" kryjąc się za maską playera. Ogólnie moim zdaniem historia jest warta przeczytania. Przedstawia dużo skrajnych emocji ale jest też dosyć ciężka zważając na jej tematykę.

im naprawdę jest Sadie?
Ponad dwudziestoletnią dziewicą, chcąca pozbyć się wianuszka?
Prostytutką lubiącą swoją profesję?
Czy może baristką z pobliskiej kawiarni?
W każdy pierwszy piątek miesiąca, jest koleją partnerką Joego. W myślach odtwarza jego opowieści, marząc o tym aby znaleźć się na ich miejscu.

Uczciwość małżeńska związuje jej ręce, niechcąc przekroczyć niewidzialnej granicy zdrady.

Ciężko jest mi napisać coś więcej, nie ujawniając zakończenia powieści. Nie potrafiłam tez jednoznacznie kibicować któremukolwiek z bohaterów.

Każdy wariant finału wydawał się być złym, a zarazem dobrym.

Sama powieść nie jest jednoznaczna. Odnajdziemy w niej poczynania godne pochwały oraz te, które moglibyśmy negować.

Zaskakująca, wciągającą, inna.
Myślę, że to odpowiednie słowa, którymi mogłabym ją opisać.

im naprawdę jest Sadie?
Ponad dwudziestoletnią dziewicą, chcąca pozbyć się wianuszka?
Prostytutką lubiącą swoją profesję?
Czy może baristką z pobliskiej kawiarni?

Uczciwość małżeńska związuje jej ręce, niechcąc przekroczyć...

Tak jak pisałam poprzednio, że kolejna książka jest lepsza od poprzedniej, tak samo było i tym razem. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, chociaż początkowo ciężko było mi się wdrożyć. Z czasem jednak historia nabrała kształtów i zaczęłam ją lepiej rozumieć. Podobnie jak bohaterkę, którą szczerze polubiłam. Sam opis z tyłu książki niewiele mi o niej powiedział, a czytając miałam okazję dobrze ją poznać i problemy, z którymi się na co dzień mierzyła. Otchłań pożądania to najlepsza książka autorki, jaką miałam okazję czytać.

Saide jest psychoterapeutką i zajmuje się swoim niepełnosprawnym mężem. W każdy pierwszy piątek miesiąca spotyka się z Joe, który opowiada jej o swoich miłosnych podbojach, a ona słucha. Tak fascynują ją te historie, że zaczyna utożsamiać się z kobietami, o których mówi mężczyzna. Jednak wie, że nie może zdradzić osoby, której przyrzekała, że będzie w zdrowiu i chorobie, a jej miłość jest silniejsza od wszystkiego. Co z tego wyniknie? do czego doprowadzi ta obsesja? Czy historie opowiadane przez Joe są prawdziwe czy zmyślone?

To już moje trzecie podejście do powieści Megan Hart. Przyznam się, że podobała mi się ona najbardziej ze wszystkich. Jestem tym zdziwiona, dlatego, ze raczej nie wpasowuje się w moje gusta, a jednak jestem nią zachwycona. Przez cały czas zastanawiałam się, co będzie dalej, do czego dojdzie i jak to się rozwiąże.

Ogólna ta historia ma w sobie najwięcej głębi. Pomimo tego, że opisów scen seksualnych jest mnóstwo, to dodatkowo właśnie autorka poruszyła temat niepełnosprawności i trudności, o których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Fabuła także nie jest aż tak szablonowa jak mogłaby się wydawać, co było miłym zaskoczeniem.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to polubiłam ich. W Saide bardzo spodobała mi się jej wierność wobec męża. To było cudownie przedstawione i takie podejście jest godne pochwały. Kobieta naprawdę się starała i czuć było, jaka miłość od niej uderza. Pomimo tego, że miała mnóstwo powodów by narzekać, to tego nie robiła, a przynajmniej nie na głos. Do tego jej podejście do pacjentów też było nieźle przedstawione. Joe zaś to przez większość książki zagadka i nie chciałabym za dużo Wam zdradzić. Jednak po przeczytaniu książki podejście do jego osoby ulega mocnej zmianie i to na lepsze. Może się na początku wydawać, że to zwykły kobieciarz, który lubi chwalić się swoimi podbojami i czego on nie potrafi, a tak nie jest do końca.

W moim odczuciu tą powieść czytało mi się najlepiej i najszybciej. Emocjonalnie wkręciła mnie najmocniej, byłam ciekawa co za chwile się wydarzy i denerwowałam się pod koniec, bo mimo, że bohaterowie zachowywali się tak jak powinni, to chciałam więcej, czego sama nie rozumiałam. Nawet końcówka mnie wzruszyła, bo nie wpadłam na to, że tak to może się skończyć i serduszko bolało. Jestem w wielkim szoku, że tyle emocji wywarła we mnie ta książka.

Dlatego jeśli szukacie ciekawej historii, z nieoczywistą fabułą, dużo ilością scen łóżkowych i zaskakującym zakończeniem, to ta książka zdecydowanie przypadnie Wam do gustu. A jeżeli szukacie jeszcze w powieściach "czego więcej", wątku trudnego, a jednak ważnego to tym bardziej, to tytuł dla Was. Ja niezmiernie się cieszę, że miałam okazję się z nią zapoznać i choć po poprzednich powieściach nie byłam przekonana to teraz ogromnie się cieszę, że dałam szansę Otchłani pożądania!

Nowa odsłona, stara historia. Megan Hart, poczytna autorka powieści zagranicznych, doczekała się wznowienia swojej trylogii w nowej szacie graficznej. Dzięki temu czytelnicy mogą przypomnieć sobie jej twórczość oraz - jeśli jeszcze nie mieliście okazji - poznać jej romantyczną historię.

Nie będę Was oszukiwać, cała trylogia jest banalna a historia sama w sobie dość przewidywalna. To typowy erotyk, w którym fabuła skupia się przede wszystkim na miłosnych rozterkach głównych bohaterów i dookoła nie dzieje się nic innego. Jednak i takie książki są czasami potrzebne, typowe czasoumilacze, historie niezobowiązujące, lekkie, ale przy tym przyjemne w odbiorze i bez wątpienia ta seria się do nich zalicza.

Osobiście bardzo lubię książki Hart, znacznie lepiej czytało mi się je niż znanego Grey'a. Jak na literaturę erotyczną przystało historia błądzi pomiędzy typowymi schematami, skupia się na dość intensywnych, zmysłowych, ale na pewno nie przeznaczonych dla młodego czytelnika scenach i pozwala głównej bohaterce odkrywać nowe oblicza pożądania. Wpuszcza do swojego małżeństwa trzecią osobę i to co dzieje się pomiędzy nimi nie zawsze jest dobre, ale za to pozwala kobiecie odkryć czego tak naprawdę pragnie.

Autorka pisze lekko i obrazowo, dokładnie tak jak wymaga tego typu książka. Nie będzie wątków pobocznych, nie będzie skomplikowanych motywów, nie będzie także wartości do rozstrzygnięcia pod względem moralnym. Liczy się tu i teraz, czyli chwila wielkiego pożądania, potrzeba zaspokojenia swoich oczekiwań i eksperymentowanie seksualne. O to przecież chodzi w tego typu powieściach, prawda?

Fabuła jest prosta, wyznacza sobie cel i dąży do niego poprzez jeden wątek. Nie spotka nas więc podczas czytania żadne zaskoczenie, pojawią się również typowe, schematyczne wydarzenia, ale to akurat działa na jej korzyść, ponieważ myślę, że po takie książki sięgamy da przyjemności i potrzeby przeczytania czegoś lekkiego, co nie zmusza nas do intensywnego myślenia.

Seria budzi wiele kontrowersji, ale utrzymana jest w typowych ramach gatunku, więc nie oszukujmy się - nie będzie słodko i uroczo, tylko intensywnie i płomiennie. Bohaterowie będą przekraczać granicę, szukać nowych doznań, zrywać z zasadami typowego, cichego małżeństwa. Jeśli więc lubicie erotyki i nie jest Wam straszny wątek romantyczny jako ten kluczowy dla fabuły, polecam nadrobić zaległości i sięgnąć po książki Hart w nowej odsłonie.

Miałam spore oczekiwania po tej książce, niestety trochę mnie rozczarowała. Momentami chciałam żeby już się skończyła ale dobrnęłam do końca. Dobra ale bez polotu, nie czytałam z zapartym tchem

Zaskakująco bardzo podobała mi się ta książka. Szczególnie biorąc pod uwagę historię Adama, bardzo chwyciła mnie ona za serce i każdy rozdział z nim związany, czytałam w wewnętrznym żalem.

• Erotyka
  • Erotyk