Pałac

Tłumaczenie: Marta Moineau
Wydawnictwo: Amber
La rééducation sentimentale
literatura piękna

Uczta dla zmysłów i dla umysłu, czyli świat najśmielszych fantazji erotycznych w finezyjnej francuskiej powieści. Pauline, skromna, świeżo upieczona absolwentka bibliotekoznawstwa, dostaje niezwykle atrakcyjną propozycję pracy. Ma uporządkować prywatne archiwa rodziny Andringuer, przechowywane w bibliotece w ich wspaniałym pałacu de Charmoie. Nie wie tylko, że pałac ma swoje mroczne...

Pauline, skromna, świeżo upieczona absolwentka bibliotekoznawstwa, dostaje niezwykle atrakcyjną propozycję pracy. Ma uporządkować prywatne archiwa rodziny Andringuer, przechowywane w bibliotece w ich wspaniałym pałacu de Charmoie. Nie wie tylko, że pałac ma swoje mroczne tajemnice. Od stu lat odbywają się tam wyszukane orgie...

Nieświadoma dotąd istnienia takiego świata Pauline zgadza się na zawarcie umowy ze swoim pracodawcą, fascynującym Julienem Andringuerem. Wkrótce poznaje przerażające sekrety, które kryją się w dokumentach. I odkrywa oszałamiającą sferę erotycznych fantazji, gdy Julien narzuca jej reguły zrodzone z jego własnych upodobań. Ten mężczyzna, który zdaje się z łatwością łączyć cierpienie i przyjemność, czułość i brutalność, wyzwala w niewinnej dziewczynie nieznane uczucia. Zabiera ją w ekscytującą niebezpieczną podróż przez ból, rozkosz i miłość, poznawanie samej siebie i swoich najskrytszych pragnień...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

FreekBookReading | 2018-06-25

Nie, nie, nie... Przy tej książce mój wzrok się znacznie pogorszył.
To miała być uczta dla zmysłów?
Chyba zaszła pomyłka w tekście i powinno być "zboków"

AuroraBorealis | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka Emma Cavalier. Cavalier myślę sobie, zaraz przecież to Francuzka z krwi i kości, jeszcze na dodatek pracująca jako skromna (francuska) bibliotekarka i tak to chyba wszystko wyjaśnia dlaczego akurat ta książka jest tak mocno erotyczna. Przecież Francuzi już tak mają, że lubują się w takich tematach i wszystko jasne. ;)

Czytam sobie, czytam i tu nagle zgrzyt, bo pojawiła się mała acz nie do końca przyjemna niespodzianka i to dosłownie. Otóż w moim egzemplarzu zabrakło 19/20 strony! Hmm... albo była to mocna scena, że ktoś się tak podniecił, iż zapragnął ją mieć tylko i wyłącznie dla siebie albo wprost przeciwnie był tak zgorszonym tym co właśnie czyta, że postanowił po cichutku wyrwać tę stronę z książki by nie daj Boże inni czytelnicy nie skalali swoich pięknych oczu tymi bezeceństwami ;) Fakt jest faktem, że z mojego egzemplarza z biblioteki musiałam się tylko domyślać co było takiego interesującego na stronie 19/20, że tak tajemniczo zniknęła z książki. ;)

Wracając do...

Youstyna | 2018-03-21
Na półkach: Przeczytane, Erotyka, E-book
Przeczytana: 21 marca 2018

Nic szczególnego.
Pokręcone,nierealne (moim zdaniem )relacje. I nie mam na myśli BDSM tylko emocji bohaterów.
Pejcze śmigają po gołych tyłkach na każdej stronie..co kto lubi.

Niekoniecznie.

SadtriiiS | 2018-02-05
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: luty 2018

coś dla ludzi doświadczonych w klimatach BDSM;]
fanki Greya tego nie pojmą

Pistacia_Vera | 2018-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Wyobraźcie sobie, że zatrudniacie się jako archiwista do skatalogowania dokumentów a jako bonus dostajecie od pracodawcy pakiet klapsów na golą d... i w ogóle Was to nie dziwi. o tym jest ta książka, o seansach sado-maso odbywających się na przestrzeni wielu lat za murami francuskiego pałacu. teraźniejszość miesza się z przeszłością. SM lubił dziadek, lubił ojciec i lubi też syn, czyli taka historia szlacheckiego upodobania do odgrywania roli pan-niewolnik w pigułce.

Książka wydawała się obiecująca. Młoda archiwistka zatrudnia się w Pałacu, gdzie odbywają się praktyki Sado- Maso. Zgadza się na dość specyficzną umowę z szefem, jeżeli on nie będzie zadowolony z jej pracy to będzie mógł ją karać cieleśnie. Ona po 5 minutach się zgadza i mniej więcej w tym klimacie się odgrywa historia. Dużo bici...sporo seksu... i dziwnego zachowania kobiety. Oczywiście ona jest dla niego wyjątkowa a on dla niej zachowuję się inaczej niż zwykle. Inne postaci też bez wyrazu. Przez większą cześć książki się nudziłem, choć nie powiem, niektóre akcje były fajne. Książce brakowało trochę klimatu.

fati119 | 2017-08-02

Zaczelam i odlozylam po jakis 30 stronach. Swiat BDSM moze byc zmyslowy , jednak ta ksiazka przedstawia go w dosc chlodnym swietle. Niestety ksiazka nie dla mnie.

Ness | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2017, Wakacje 2017
Przeczytana: 15 lipca 2017

BEZNADZIEJNA. Serio. Dawno nie czytałam gorszej książki. A zdarzało mi się czytać prawdziwe gnioty.

Mówiąc którego, trafiłam w końcu na erotykę, a nie tanie romansidło typu ochh jak mi dobrze. Jeśli ktoś lubi trochę więcej pikanterii i SM to polecam tę książkę.

Emilia | 2017-03-04

Przeczytałam, lecz nie w moim guście. Autorka bez zbędnych słów przechodzi odrazy do rzeczy. Jak dla mnie banalna historia,bez uczuć lecz dla osób lubiących sceny SM pewnie by się spodobała.