Pałac

Tłumaczenie: Marta Moineau
Wydawnictwo: Amber
La rééducation sentimentale

Uczta dla zmysłów i dla umysłu, czyli świat najśmielszych fantazji erotycznych w finezyjnej francuskiej powieści. Pauline, skromna, świeżo upieczona absolwentka bibliotekoznawstwa, dostaje niezwykle atrakcyjną propozycję pracy. Ma uporządkować prywatne archiwa rodziny Andringuer, przechowywane w bibliotece w ich wspaniałym pałacu de Charmoie. Nie wie tylko, że pałac ma swoje mroczne...

Pauline, skromna, świeżo upieczona absolwentka bibliotekoznawstwa, dostaje niezwykle atrakcyjną propozycję pracy. Ma uporządkować prywatne archiwa rodziny Andringuer, przechowywane w bibliotece w ich wspaniałym pałacu de Charmoie. Nie wie tylko, że pałac ma swoje mroczne tajemnice. Od stu lat odbywają się tam wyszukane orgie...

Nieświadoma dotąd istnienia takiego świata Pauline zgadza się na zawarcie umowy ze swoim pracodawcą, fascynującym Julienem Andringuerem. Wkrótce poznaje przerażające sekrety, które kryją się w dokumentach. I odkrywa oszałamiającą sferę erotycznych fantazji, gdy Julien narzuca jej reguły zrodzone z jego własnych upodobań. Ten mężczyzna, który zdaje się z łatwością łączyć cierpienie i przyjemność, czułość i brutalność, wyzwala w niewinnej dziewczynie nieznane uczucia. Zabiera ją w ekscytującą niebezpieczną podróż przez ból, rozkosz i miłość, poznawanie samej siebie i swoich najskrytszych pragnień...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

AuroraBorealis | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka Emma Cavalier. Cavalier myślę sobie, zaraz przecież to Francuzka z krwi i kości, jeszcze na dodatek pracująca jako skromna (francuska) bibliotekarka i tak to chyba wszystko wyjaśnia dlaczego akurat ta książka jest tak mocno erotyczna. Przecież Francuzi już tak mają, że lubują się w takich tematach i wszystko jasne. ;)

Czytam sobie, czytam i tu nagle zgrzyt, bo pojawiła się mała acz nie do końca przyjemna niespodzianka i to dosłownie. Otóż w moim egzemplarzu zabrakło 19/20 strony! Hmm... albo była to mocna scena, że ktoś się tak podniecił, iż zapragnął ją mieć tylko i wyłącznie dla siebie albo wprost przeciwnie był tak zgorszonym tym co właśnie czyta, że postanowił po cichutku wyrwać tę stronę z książki by nie daj Boże inni czytelnicy nie skalali swoich pięknych oczu tymi bezeceństwami ;) Fakt jest faktem, że z mojego egzemplarza z biblioteki musiałam się tylko domyślać co było takiego interesującego na stronie 19/20, że tak tajemniczo zniknęła z książki. ;)

Wracając do...

Pistacia_Vera | 2018-01-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Wyobraźcie sobie, że zatrudniacie się jako archiwista do skatalogowania dokumentów a jako bonus dostajecie od pracodawcy pakiet klapsów na golą d... i w ogóle Was to nie dziwi. o tym jest ta książka, o seansach sado-maso odbywających się na przestrzeni wielu lat za murami francuskiego pałacu. teraźniejszość miesza się z przeszłością. SM lubił dziadek, lubił ojciec i lubi też syn, czyli taka historia szlacheckiego upodobania do odgrywania roli pan-niewolnik w pigułce.

MartaKu | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

W 100% jest to erotyk, nawet mocny erotyk. Nie jest to książka dla każdego. Nie każdemu przypadnie do gustu. Pojawiają się tu mocne, czasem nawet brutalne, wręcz dla niektórych obrzydliwe sceny erotyczne. Trzeba przyznać że autorka bardzo dobrze przedstawiła świat SM, nawet do końca, dokładnie nie opisuje "seansów"-wystarczy, że czytelnik sam sobie dopowie, dopisze co się działo za zamkniętymi drzwiami, jakich narzędzi użyto, jaka wymiana niewolników następowała. Plusem autorki jest język jaki stosowała przy opisach scen, nie był on wulgarny, chamski, obrzydliwy, obleśny.
Jeżeli chodzi o samą fabułe to jest wiele minusów. Gdzie można znaleźć dziewczynę która nigdy nie miała doczynienia z BDSM, która odrazu bez ogródek podda się takim "próbom" i zgodzi się na takie warunki pracy? Tyle jest niedopowiedzeń jesli chodzi o rodzinę Juliene'a. Rozumiem świat BDSM, ale ta rodzina jest dziwna. Wprowadza już dzieci (14-latka) jako obserwatorów na "seanse", brat, ojciec dzielą się...

Książka wydawała się obiecująca. Młoda archiwistka zatrudnia się w Pałacu, gdzie odbywają się praktyki Sado- Maso. Zgadza się na dość specyficzną umowę z szefem, jeżeli on nie będzie zadowolony z jej pracy to będzie mógł ją karać cieleśnie. Ona po 5 minutach się zgadza i mniej więcej w tym klimacie się odgrywa historia. Dużo bici...sporo seksu... i dziwnego zachowania kobiety. Oczywiście ona jest dla niego wyjątkowa a on dla niej zachowuję się inaczej niż zwykle. Inne postaci też bez wyrazu. Przez większą cześć książki się nudziłem, choć nie powiem, niektóre akcje były fajne. Książce brakowało trochę klimatu.

Aurora92 | 2015-08-29
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Aż sama się sobie dziwię, gdyż "Pałac" nawet bardzo mi się podobał, mimo że jest to powieść erotyczna traktująca o praktykach BDSM. Dziwaczny i nieco naciągany (wszak bez tego książka nie miałaby racji bytu) jest fakt, iż główna bohaterka tak ochoczo i bez wahania zgodziła się, gdy jej potencjalny pracodawca zaproponował, by wymierzanie klapsów za źle wykonaną pracę było jednym z warunków umowy! Mało tego - równie ochoczo i bez wahania weszła później w sam świat praktyk BDSM, z którym wcześniej nie miała styczności i o którym mało wiedziała. Czy to wszystko przez swego czarującego pracodawcę?
Tak czy inaczej pozycja nawet niezła.

Dominika Rygiel | 2013-12-12
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Książka mocna i odważna w swoim przekazie. Na szczęście znacząco i pozytywnie wyróżnia się w morzu literatury zwanej erotyczną. "Pałac" jest powieścią, której lektura wywołała we mnie istną burzę sprzecznych emocji. Autorka sprawnie nimi żongluje powodując, że czytelnik balansuje na cienkiej linii: z jednej strony zachłystuje się surową brutalnością, z drugiej odczuwa wręcz na własnej skórze subtelny powiew czułości. Powieść emanuje swoistym, charakterystycznym klimatem, którego szybko się nie zapomina i do którego chce się wracać.
Jedna z lepszych książek tego gatunku jaka wpadła ostatnio w moje ręce. Mały minus za zbyt cukierkowe zakończenie. ;)

Ania | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Nietrafione prezenty, część druga.
Ta książka mnie pokonała, przeczytałam tylko 30 stron.
Daję jedną gwiazdkę, bo podczas rozmowy kwalifikacyjnej NA STANOWISKO ARCHIWISTKI bohaterka zapytała, czy do jej obowiązków będzie należało uczestniczenie w spotkaniach SM... miałam wczoraj paskudny dzień, a to mnie naprawdę rozbawiło, dziękuję za chwilę radości :)

Justyna Antoniewicz | 2016-01-13

Średnio oceniam książkę, dlatego że nie przeczytałam do końca nie dotrwałam za dużo erotyzmu w niej.
Nie wpadła w mój gust, zawiedziona jestem i to strasznie.

kasandra_85 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

doris | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Długo czekałam na książkę Emmy Cavalier, z niecierpliwością zabrałam się za lekturę "Pałacu". I całkowicie się rozczarowałam. Podczas lektury nachodziła mnie myśl, iż autorka próbuje płynąć nurtem tak bardzo popularnych w ostatnim czasie erotyków. Jednak jej starania nie okazały się zbyt udane. I choć ogólnie jestem fanem literatury erotycznej to w tym przypadku nachodziło mnie momentami obrzydzenie... Za dużo tego, za dużo sado-maso, za dużo dziwnych praktyk... Miałam wrażenie że praktyki SM to przewodni, a nawet jedyny temat tejże historii... Jedyne co motywowało mnie do dalszej lektury to chęć odkrycia, jak się wszystko skończy... A zakończenie.... po prostu brak mi słów, w negatywnym znaczeniu.
Oczywiście znajdą się fani również tej książki. Jak dla mnie za dużo ekstremów, za dużo brutalności i za dużo sadomasochistycznych scen.