Wyzwanie czytelnicze LC

Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych

Tłumaczenie: Anna Jagielska
Wydawnictwo: Zielone Drzewo
Reinventing Your Life. The Breakthrough Program to End Negative Behavior... and Feel Great Again
psychologia, autoterapia
Katik

Autorzy Programu zmiany sposobu życia przedstawiają jedenaście najbardziej typowych pułapek życiowych, prezentują proste testy diagnozujące je oraz proponują krok po kroku rozwiązania, które umożliwiają uwolnienie się od nich. Pokazują praktyczne techniki pokonania najbardziej bolesnych, życiowych trudności. Ich podejście jest integracyjne - czerpie z terapii poznawczej, behawioralnej, psychoanalitycznej i opartej na doświadczeniu. Książka ta sprawia, że bardzo skomplikowany materiał staje się prosty i zrozumiały. Bogactwo przykładów, czerpanych z realnego doświadczenia klinicznego, pomoże Czytelnikom odnieść się do życiowych pułapek w osobisty sposób.

źródło opisu: Zielone Drzewo 2012

źródło okładki: Zielone Drzewo 2012

Katik | 2014-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Książka w przejrzysty i przystępny sposób przedstawia 11 schematów myślowych, tzw. pułapek psychologicznych, które sprawiają, że nie potrafimy radzić sobie w dorosłym życiu i w relacjach z innymi. Objaśnia jak te schematy zostają nam przekazane przez naszych rodziców, którym z kolei zostały one przekazane przez ich rodziców. Na podstawie przykładów z prowadzonej przez siebie terapii, autorzy uświadamiają nam błędy w naszym myśleniu i przy pomocy prostych testów pomagają zidentyfikować te pułapki, które dotyczą nas samych. Każda z pułapek psychologicznych jest opisana w osobnym rozdziale, więc można przejść do tych zagadnień, które nas interesują, pomijając takie, które nas nie dotyczą. Rozdziały składają się z opisu problemu, krótkiego testu badającego występowanie danego schematu u czytelnika, a następnie przedstawiają sposoby zmiany danego sposobu myślenia.

Książka "Program zmiany sposobu życia..." jest napisana w taki sposób, aby mogły z niej korzystać również osoby bez...

sharifa | 2015-03-02

Całkiem dobra, również dla laików bez gruntownej wiedzy psychologicznej. Napisana przejrzyście, zawiera dużo przykładów z terapii oraz kwestionariusz pomagający określić własne pułapki, proponuje rozwiązania dla lżejszych przypadków, cięższe odsyłając na terapię. W zasadzie wszystko, co w niej napisano czytałam już gdzieś wcześniej, ale miło było spotkać się z tymi informacjami w tak uporządkowanej formie.

Sylwia88 | 2019-01-23
Przeczytana: 01 października 2018

Książka fachowa, opisana dostępnym językiem. Bogata, szeroko zakrojony temat. Mimo tego, że czytałam wiele podobnych książek, to z tej i tak dowiedziałam się sporo nowych rzeczy i zyskałam inne spojrzenie. Polecam, jesli ktoś jest konsekwentny i chce wprowadzić zmiany do swojego życia. Za jakiś czas przeczytam ją sobie i popracuje z nią jeszcze raz.

Tomasz Klaszczyk | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Jedyna jak dotąd książka wyrzuciłem do śmietnika, zamiast oddać. nie chciałem żeby ktotkolwiek ją czytał.
Kupiłem bo poleciła mi moja psychoterapeutka.
Po przekartkowaniu tej książki jestem pewein, że już nigdy nie pójde do tej psychoteraputki.

"Ktoś CIę zranił w dziecinstwie wie teraz masz lęki" "Rodzice pozwaliali Ci na zbyt wielie więc teraz masz niestabilne poczucie własnej wartości" Nie są to cytaty z książki ale mniejwiećej z takich zdań jest ona zbudowana. Mnóśtwo wyssanych z palaca związków przyczynowo skutkowych i narracja w drugiej osobie sprawia że nie da się tego czytać.

Poza tym: tytyuł tej książki sprawił że wstyd mi to było tryzmać na półce. "Program zmiany sposobu życia" Każdy kto przygladał się mojej półce z książkami myślał pewnie, że muszę mieć dośc chujowe życie skoro kupiłem sobie program zmiany jego sposobu.

BLE TFU FUJ

Dżoanka | 2016-01-17
Przeczytana: styczeń 2016

Chyba nigdy nie skończę czytać tej książki. Zawsze gdy pojawia się jakiś zakręt w życiu sięgam po nią i próbuję się naprostować. Książka która pomaga, rozjaśnia i ulepsza życie.

VIOLIK | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Świetna książka, ukazująca jak każdy człowiek działa i funkcjonuje w życiu i że wpływ na to ma dzieciństwo, książka napisana w bardzo przystępny sposób. POLECAM KAŻDEMU

Joanna Indianka | 2017-11-07
Przeczytana: listopad 2017

Jeśli masz odwagę poznać swoje mechanizmy obronne, schematy, które blokują, zatapiające przekonania czy zbliżyć się do swojej autentyczności to ta książka jest RE-WE-LA-CYJ-NA.
Wystarczy szczerze (tylko przed samym sobą :D ) odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Samo uzmysłowienie sobie "życiowych pułapek" wiele wnosi w codzienność.
W książce znajdziesz również receptę co dalej.

Jeśli natomiast uważasz, że "Jaaa? NIEEEEE, to Ci wszyscy wokół mają problem" to trzymaj się od tej książki z daleka - w końcu Ciebie to nie dotyczy.

Ludi | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, Studia
Przeczytana: 06 maja 2016

Bardzo przyjemna koncepcja i inspiracja terapeutyczna, ale tłumaczenie i edycja... dramat. Mam wrażenie, że nikt tego nie czytał przed wydaniem, bo kalki językowe są tutaj tak gęste, że aż się ruszają. Przykro, bo przez to książka nabiera lekko coachowego wydźwięku, a wierzę, że autorzy zrobili kawał dobrej roboty.

Katarzynka | 2016-01-01

Książka jest rewelacyjna, polecam ją każdemu. W przystępny sposób przybliża różne psychologiczne pułapki, które nami kierują. Mi bardzo pomogła! Dziękuje autorom z całego serca.

Agnieszka | 2019-01-06