Przygotowania do wesela

Psychoskok
2013-12-16
2013-12-16
wesele oczepiny ślub

To że nie zgadzam się w niektórych kwestiach z autorką, nie znaczy że ten poradnik jest nieprzydatny. To kolejny poradnik o planowaniu/przygotowaniu ślubu i wesela, który wpada mi w oczy. Czytam takie książki, żeby zobaczyć czy mają one byt, w momencie kiedy powstaje coś takiego jak "organizer ślubny".

Najczęściej to właśnie kobiety czytają takie poradniki. Częściej jednak sięgają po organizer, który ma wyznaczone miejsce na własne notatki, np. tabelki do porównania cen w obiektach, gdzie ma się odbyć wesele.

Tak jak wspominałam, w kilku kwestiach nie zgadzam się z autorką. Kładzie ona nacisk na to, że wszystko powinno być sponsorowane przez młodych )w tym noclegi) bo jest to "oczywiste" oraz na to, że wesele jest głównie dla gości. Od dawna nie zgadzam się z tym, bo tak w skrócie uważam, że wesele jak i ślub jest najważniejszym dniem dla pary młodej i to właśnie oni chcą go celebrować po swojemu, więc powinni organizować je tak, żeby to głównie im było dobrze. Żeby szli za sercem, a nie że komuś nie odpowiada miejsce/zespół/dj/menu itd.

Jednak to właśnie z tego poradnika dowiedziałam się tego, czego tak bardzo szukałam. A mianowicie dowiedziałam się co trzeba zrobić i jakich dokumentów mi/nam potrzeba, żeby załatwić a) ślub cywilny, b)ślub konkordatowy. Myślę, że warto przeczytać ten poradnik. Chociaż jest w nim dużo informacji, które mam w swoim niezbędniku, organizerze ślubnym. Ale jak ktoś dopiero zaczyna przygodę z takimi książkami, to tak. Warto po nią sięgnąć.

Najczęściej to właśnie kobiety czytają takie poradniki. Częściej jednak...

Zawiera ogrom rad tworzących swoisty harmonogram planu weselnego, co więcej zawarte są w nim gotowe wzory umów oraz listy szczegółowych pytań do organizatorów przyjęć weselnych. W tej części znajdują się porady dotyczące również tego, od czego zacząć wszystkie przygotowania, w jakim czasie, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć, jak załatwiać wszystkie formalności do kościoła i/lub do USC.

• Legimi/EmpikGo
  • • Poradniki | Psychologia

Dodaj cytat z książki Przygotowania do wesela