Grażyna | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Bardzo fajnie krótkie opowiadanka, do przeczytania z dziećmi. Dużo historyjek ze zwierzątkami, dzieciom powinno się podobać, mi się podobało.

bibliofilka | 2011-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2011

Wszyscy chcemy, by nasze dzieci wiodły szczęśliwe i spełnione życie. Staramy się rozwijać w naszych pociechach najlepsze cechy. Jednak musimy pogodzić się z tym, że dobry charakter nie jest dany na zawsze, ale nieustannie go kształtujemy, na podstawie dobrych przykładów. Nauczyć swoje dziecko podejmować mądre decyzje, dokonywać właściwych wyborów przy szacunku dla innych to nie lada wyzwanie.

Jednym ze sposobów jest po prostu spędzanie czasu za sobą, rozmowa i wspólne czytanie. A to jedna z propozycji. Książka jest podzielona na 8 rozdziałów: Nie jesteś sam, W jednej drużynie, Odpowiedzialność, Mądre decyzje, Zmiany, Przebaczenie, Jak dobrze jest się dzielić, Myśli pozytywne. W każdym z nich znajdują się krótkie opowiadania, w których dzieci mówią o swoich problemach, o tym jak poradziły sobie w codziennych sytuacjach, jakimi kierowały się wartościami i kto im w tym pomagał. A wartości, które wpijmy dzieciom, gdy mają pięć-osiem lat, ukształtują ich charaktery na całe życie. ...

mariola | 2016-10-24
ant_07 | 2016-10-07