Casanova - Od kobiety do kobiety

Wydawnictwo: Brainco

Licznym opisom podbojów miłosnych zawdzięcza Casanova to, że jego nazwisko stało się synonimem uwodziciela.&Licznym opisom podbojów miłosnych zawdzięcza Casanova to, że jego nazwisko stało się synonimem uwodziciela. Skrupulatni badacze obliczyli, że w swoich pamiętnikach wspomina on o intymnych stosunkach ze 122 kobietami. Przedstawiamy zatem historię tego słynnego weneckiego awanturnika, podróżnika i literata.

MJJW | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, 52k/2013, A.B.
Przeczytana: 15 października 2013

Ot, subtelna (co jest zaletą) książeczka o miłosnych podbojach Casanovy. Nic szczególnego, raczej dla pensjonarek, ckliwych i cnotliwych panienek, które lubują w niesprośnych romansach. Poza subtelnością, zaletą jest też niezwykle wystylizowany język i lekkość, z jaką Casanova snuje swoje opowiadanie. Przynajmniej lepsze to, niż jakieś tam "twarze kogoś tam". Przynajmniej rozbudza wyobraźnię...

Andrzej Akowacz | 2013-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Zabawne, ale to taki pornos z przed trzystu prawie lat. Bohater, któż nie słyszał. Casanova opisuje swoje miłosne, a raczej wypadało by powiedzieć podboje erotycznie. Na owe czasu oczywiście wszystko jest opisane arystokratycznie. Absolutnie żadnych szczegółów, choć damy pokątnie czytające te słowa, zapewne piszczały i czerwieniły się okrutnie. Potem biegły do spowiedzi i znowu do książki. W tamtych czasach pewnie książka rozchodziła się jak w naszych świerszczyki. Nie ma tu treści za wiele. Ale jest to pewne studium zachowań kochanków, a w szczególności kobiet. Trafne spostrzeżenia kobiecej natury jak najbardziej prawdziwe i dziś.

elsauria | 2017-03-17

Myślałem przed tą pozycją że będzie jednak ponad miarę jednak nie jeden facet ma o wiele więcej historii niż słynny Cassanova w czym tkwi popularność? Moim zdaniem w czasach wydania bo dziś to takie historie są zwyczajne normalne żadnego ,, oj co ty?,,

matkaboskalesbowata | 2017-04-11
Marcin | 2016-11-21