Falling For You

Lisa Schroeder Wydawnictwo: Simon Pulse literatura obyczajowa, romans
Simon Pulse
2013-12-03
2013-12-03
zazdrość miłość zaborczość strach dramat

To zdecydowanie jedna z tych trudnych książek z przesłaniem.Pełna bólu,skrywanych tajemnic i ciężkich wyborów.Bardzo rzeczywista.Pokazane,że po mimo problemowy ,kiedyś los się odmieni.Ciekawa a zarazem pełna refleksji.Jednak najważniejsze to dobre zakończenie.

Trochę zawiodłam się ta książką. Nie tego oczekiwałam, wieje nudą

Trochę zawiodłam się ta książką. Nie tego oczekiwałam, wieje nudą

to nie jest żadna piękna książka o miłości, to.. sama nie wiem jak to opisać. czytało się dobrze i w pewnym momencie stwierdziłam na podstawie sytuacji rodzinnej bohaterki, że książka ma potencjał. więcej, nawet po jej znajomości z Nathanem sądziłam, że to będzie głębsze. aha, trochę za bardzo się przeliczyłam, bo to było wyjątkowo płytkie. fakt autorka trochę zyskała na znajomości Rae i Leo, ale tu też nie przeczytaliśmy żadnych porywających serce wyznań. nie no, autorka schrzaniała całkiem dobry pomysł, dosłownie.

Nadzieja. To jest jedyna myśl która nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki.
Bardzo mi się podobała.
Gorąco polecam!

Nadzieja. To jest jedyna myśl która nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki.
Bardzo mi się podobała.
Gorąco polecam!

Słodko-gorzka opowieść z morałem. Opowiada o przeciwnościach losu, śmierci, a także obawy przed brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa. Jest tu miłość szczera i taka,której powinno się wystrzegać. Zestawienie obrazu radosnych sielankowych świąt i rozpaczliwej samotności w świecie daje na prawdę świetne wrażenie. Wesoła, pouczająca powieść, która poprawia humor i sprawia, że widzimy świat z innej perspektywy. Polecam ;)

Piękna, wzruszająca, zapadająca w pamięć. W moim odczuciu nie do końca smutna a raczej dająca nadzieję, bo zawsze znajdzie się powód by żyć..

Przepiękna książka o miłości, rodzinie i życiu. Skłaniająca do refleksji. Smutna ale jednocześnie optymistyczna. Pokazująca, że w życiu zawsze trzeba mieć nadzieje bo ona nigdy nie umiera. Polecam ja każdemu kto lubi książki zostające na długo w pamięci :)

Bardzo smutna książka .

Bardzo smutna książka .

"Droga do szczęścia wybrukowana jest dobrymi uczynkami dla innych"

Książka dla dorosłych i młodzieży, opowiadana przez Rae, nastolatkę z małego amerykańskiego miasteczka. Dziewczyna nigdy nie poznała swojego ojca. Mieszka z matką oraz ojczymem - Deanem. Mężczyzna nie ma szacunku do przybranej córki, traktuje ją jak służąca. Nie ma co się dziwić, że gdy spotyka Nathana, chłopaka, który w dodatku wydaje się być nią zainteresowany, ta mu ulega.

Chłopak zaczyna mieć obsesje na jej punkcie, pragnie bezgranicznego oddania. Gdy pewnego dnia widzi dziewczynę rozmawiającą ze jej przyjacielem Leo - spokojnym chłopakiem uczącym się w domu - wpada w szał, niewiele brakuje by ją uderzył. Od tamtego momentu Rae czuje zagrożenie ze strony Nathana, zaczyna bać się o siebie. Postanawia zakończyć ich związek, lecz to jedynie potęguje zaborczość chłopaka w stosunku do niej. Tymczasem sytuacja w domu Rae'i się pogarsza.

Pisząc wiersze daje upust emocjom. Wraz z innymi uczniami publikuje je w szkolnej gazecie. Podpisuje się jako anonim. Tym zapoczątkowała szkolną rewolucje. Poprzez ciągły strach przed ojczymem i Nathanem coraz bardziej zbliża się do Leo. Po serii ciężkich dla dziewczyny zdarzeń dochodzi do tego, że trafia na OIOM. Będąc zawieszoną pomiędzy życiem a śmiercią musi znaleźć nową motywacje, by żyć.

Książkę polecam wszystkim, którzy lubią romanse, powieści o życiu codziennym, dramaty. Daje nam inne spojrzenie na ludzką tragedie, sposób radzenia sobie z nią, a przede wszystkim uświadamia, że wiele ludzi ma naprawdę ciężkie życie i, że trzeba walczyć, by było lepiej i nigdy się nie poddawać.

"Droga do szczęścia wybrukowana jest dobrymi uczynkami dla innych"

Bardzo fajna książka, super się ją czyta , tylko czasami denerwowała mnie główna bohaterka ... Polecam każdą książkę autorstwa Lisy Schroeder :)

• Ebooki
  • Romans/Erotyk