Najnowsza spiskowa historia Polski

2013-01-01
2013-01-01
9788361935018
polityka Polska teoria spiskowa

Marian Miszalski, to jeden ze strażników prawdy. Dziennikarz i pisarz niezłomny, odważny i przenikliwy. Jego "Najnowsza spiskowa historia Polski", to dzieło przerażające, smutne, porażające. Gdy pisze o tym, że od lat 40 ubiegłego wieku, nasza historia, to pasmo spisków sowieckich kolaborantów rządzących Polską przeciw własnemu narodowi, gdy pisze o zamachach, zabójstwach, aktach zdrady, zaprzaństwa i niewyobrażalnej podłości, tych którzy nami rządzili i rządzą - czuć można gniew, bezradność, obrzydzenie i rozpacz. Bo nic nowego od czasów Targowicy, od czasów kolejnych rozbiorów, powstań i męczeństwa Narodu Polskiego. Rządzą nami szpicle, szubienicznicy, cyniczni, pazerni zdrajcy i kłamcy. I wiodą nas wiecznie zagubionych, zahipnotyzowanych ku nędzy, niewoli i zagładzie.

Generalnie nic odkrywczego.

Generalnie nic odkrywczego.

Myślę, że książka ta stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla tej wersji oficjalnej historii przedstawianej nam w podręcznikach szkolnych lub pracach naukowych, gdzie zazwyczaj wątki poruszane tutaj nie są podejmowane w wyniku braku „wiarygodnych źródeł”. W niektórych przypadkach nie sposób mówić nawet o uzupełnianiu, ponieważ aspekty przedstawione w „spiskowej historii Polski”, są w absolutnej kontrze do powszechnie obowiązujących wersji. Gdzieniegdzie spotkałem się już z pewnymi zagadnieniami, z wieloma się zgadzam, znając naturę polityki, lecz kilka aspektów jest dla mnie nie do przyjęcia, jak kwestia interpretacji szeroko pojętej polityki pieniężnej.

Bardzo chwytliwy tytuł. A treść.. Nic nowego. I bardzo przeciętnie napisana. Niekoniecznie.

Książka zawiera mało szczegółów opisywanych spisków. Jest to publicystyczne przejście od powstania PRL do dziś po "ciemnych" wydarzeniach z historii układające się w logiczną całość.

• Przekartkowane
  • Tajemnice, kosmos - ufo - zjawiska paranormalne, s-f