Night of Cake & Puppets

Cykl: Córka dymu i kości (tom 2.5)
Wydawnictwo: Little, Brown
Night of Cake & Puppets
fantasy, love
angielski

In Night of Cake & Puppets, Taylor brings to life a night only hinted at in the Daughter of Smoke & Bone trilogy—the magical first date of fan-favorites Zuzana and Mik. Told in alternating perspectives, it’s the perfect love story for fans of the series and new readers alike. Petite though she may be, Zuzana is not known for timidity. Her best friend, Karou, calls her “rabid fairy,” her “voodoo eyes” are said to freeze blood, and even her older brother fears her wrath. But when it comes to the simple matter of talking to Mik, or “Violin Boy,” her courage deserts her. Now, enough is enough. Zuzana is determined to meet him, and she has a fistful of magic and a plan. It’s a wonderfully elaborate treasure hunt of a plan that will take Mik all over Prague on a cold winter’s night before finally leading him to the treasure: herself! Violin Boy’s not going to know what hit him.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/18360128-night-of-cake-puppets

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/18360128-night-of-cake-puppets

lulamae | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Nie wiem sama czy podczas czytania serii o 'Córce dymu i kości' znalazła się osoba, która nie pokochałaby Zuzany oraz Mika.

Ta dwójka to istna rozkosz. Autorka chcąc nas jeszcze trochę popieścić uraczyła nas krótką nowelą o tym sławetnym pierwszym spotkaniu, randce, pocałunku pomiędzy tą dwójką.

Jakie to było urocze, jakie słodkie i aż serce się rozpłynęło czytając o nich... rozmarzyłam się.

Idealni razem.

Musisz to przeczytać jeśli wcześniej pokochałaś tych bohaterów.

Rose | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Kocham Zuzannę. Jest moją ulubioną bohaterką z tej trylogii i jedną z ulubionych w ogóle. Jest tak dużo rzeczy, które czynią ją wyjątkową i niesamowitą, a to wszystko wychodzi w tej novelli.
Night of Cake and Puppets jest mistrzowskim dodatkiem do tej fantastycznej serii. Ta słodka, piękna historia o Zuzannie i Miku sprawiła, że szczerzyłam się od ucha do ucha. Laini Taylor wspięła się na szczyt. Jej opowieści, jej bohaterowie- wszystko jest nie-z-tego-świata i idealne, idealne, dopracowane w najmniejszych szczegółach. Brawo. Brawo, jestem zachwycona:)

Kryanka | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Jestem oczarowana. Więcej, rozpływam się w ciepłym zachwycie nad tą cudowną nowelką o młodych zakochanych, którzy próbują porozmawiać (i całować się!!) po raz pierwszy.
Język Laini jest idealną mieszanką poezji, magii, dziecięcej fascynacji, czystego zachwytu. Znam go już z historii chimery, która uratowała życie anioła. Zuzana i Mik byli w tamtej trylogii światłem, który kąpał w radości i nadziei często smutną historię. Teraz mają własną opowieść, i choć nie ma w niej skrzydeł, potworów i przeznaczenia, jest najprawdziwsza magia.

"WSZYSTKO JEST CUDEM. CUDEM JEST TO, ŻE NIE ROZTAPIAMY SIĘ W WANNACH. - PICASSO"

Najlepszy dodatek do serii jaki miałam okazję przeczytać.

Satya | 2018-09-12
Przeczytana: 13 września 2018