Luftwaffe nad Polską 1939 część 1. Jagdflieger

Wydawnictwo: Armagedon
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Książka napisana przez Mariusa Emmerlinga jest pierwszą pozycją w światowej literaturze omawiającą działania niemieckiego lotnictwa myśliwskiego w wojnie przeciwko Polsce w 1939r. Tematyka udziału Luftwaffe w wojnie wrześniowej nie wzbudziła, jak dotąd, większego zainteresowania u naszych zachodnich sąsiadów. Świadczy o tym brak na ten temat poważnyiejszych publikacji i to zarówno książkowych jak i artykułów w prasie fachowej. Tłumaczyć to może po części fakt, że w pierwszej kampanii powietrznej II wojny światowej Luftwaffe uzyskała, praktycznie od razu, panowanie w powietrzu i nie miała poważniejszych trudności z jego utrzymaniem. Opór przez polskie lotnictwo szybko słabł i już po kilku dniach działań prawdopodobieństwo napotkania w powietrzu polskich samolotów stało się bardzo niewielkie. Znaczna część niemieckiego lotnictwa, w tym także i myśliwskie, została więc zaangażowana do działań szturmowych, co z punktu widzenia historyków lotnictwa nie jest uznawane za nazbyt efektowne i warte opisywania.fragment przedmowy

Pio | 2014-04-16
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane