Medytacja dzień po dniu

Okładka książki Medytacja dzień po dniu
Christophe André Wydawnictwo: Czarna Owca religia
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
MEDITER, JOUR APRES JOUR
Wydawnictwo:
Czarna Owca
Data wydania:
2013-11-20
Data 1. wyd. pol.:
2013-11-20
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375546552
Tłumacz:
Karolina Sikorska
Tagi:
duchowość medytacja estetyka religijna
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
97 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1855
1507

Na półkach: , , , ,

Psychiatra i psychoterapeuta francuski napisał oryginalną książkę wprowadzającą do praktyki uważności (mindfulness). Dlaczego oryginalną? Bo poszczególne elementy uważności wprowadzane są i dyskutowane przy okazji analizy dzieł mistrzów malarstwa: Rembrandta, Moneta, Turnera i wielu innych. Książka nie jest podręcznikiem medytacji, ma bardziej ogólny i filozoficzny charakter, jest pięknie napisana i wydana. Inspirująca lektura.

To pięknie wydana książka w której psychoterapeuta francuski pisze o medytacji z perspektywy europejskiej, która różni się nieco od perspektywy amerykańskiej (Kabat-Zinn) czy azjatyckiej (Nhất Hạnh). I tak na przykład autor pisze, jak praktykować uważność na peronie czekając na pociąg...

Andre stosuje w książce oryginalną metodę: wprowadza nas do uważności analizując dzieła wybitnych malarzy: Rembrandta, Moneta, Hoppera i wielu innych (przy okazji można się nauczyć jak oglądać obrazy, jak je interpretować, jak zwracać uwagę na szczegóły i wymowę starych dzieł). Metoda się sprawdza, obrazy dzięki analizie autora zyskują nową jakość i głębię. Poza tym sporo tam ciekawych cytatów z literatury, głównie z dzieł francusko- i angielsko- języcznych. Niemniej brakuje mi cytatów polskich chociażby z Miłosza, który mi jakoś tutaj pasuje, ale skąd niby francuski autor ma znać Miłosza?

Poza tym jest to książka pięknie napisana, prawie poetycka, weźmy chociażby następujący cytat: „Skupienie ma także swoje miejsce przed działaniem: gdy zaczynamy jakąś pracę, postójmy przez kilka chwil, czując, jak oddychamy zanim usiądziemy przy biurku, połączmy się bez słów, bez szczególnych intencji, z najgłebszym sensem swojej pracy; zróbmy to, zanim wrócimy wieczorem do domu, pojvdziemy odwiedzić przyjaciela, przyjmiemy pacjenta, jeśli jesteśmy lekarzem. Były dawniej takie chwile: pobłogosławienie chleba przed przełamaniem go, wieczorna modlitwa. Gdzie w naszym nowoczesnym życiu podziały się pełne skupienia pauzy? Z pewnością nie ma ich w telewizji czy radiu, które włączamy, wracając do domu, ani w ekranach , które podporządkowują nas sobie w każdej chwili.”(s.103-104)

Gdybym miał komuś polecić książkę wprowadzającą do medytacji i mindfulness, to byłaby właśnie ta pozycja, obok 'Cudu uważności' Nhất Hạnha. Niemniej nie jest to regularny podręcznik praktyki uważności, lepsze książki Kabat Zinna, a dla prawdziwie zainteresowanych, kursy prowadzone przez certyfikowanych instruktorów.

Jest też w książce trochę pustego filozofowania, prawie bełkotu w stylu francuskim, ale konkretne treści mocno przeważają.

To piękna i inspirująca książka, z pewnością będę do niej wracać.

Psychiatra i psychoterapeuta francuski napisał oryginalną książkę wprowadzającą do praktyki uważności (mindfulness). Dlaczego oryginalną? Bo poszczególne elementy uważności wprowadzane są i dyskutowane przy okazji analizy dzieł mistrzów malarstwa: Rembrandta, Moneta, Turnera i wielu innych. Książka nie jest podręcznikiem medytacji, ma bardziej ogólny i filozoficzny...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    319
  • Przeczytane
    118
  • Posiadam
    35
  • Teraz czytam
    13
  • Medytacja
    5
  • E-book
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • Legimi
    3
  • Ulubione
    3
  • Rozwój osobisty
    3

Cytaty

Więcej
Christophe André Medytacja dzień po dniu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także