Trzy minuty medytacji

3 minutes à méditer
duchowość
poradniki
Incognityzm

Już od dwóch tysięcy lat ludzie medytują, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Korzyści z medytacji potwierdzają obecnie liczne badania naukowe. Świecka i przystępna praktyka uważności stosowana jest w gabinetach lekarskich, w szkole, w firmach i w domach. Zapewnia pogodę ducha, siłę i jasność umysłu, pomaga także stawiać opór chorobom naszej epoki: egoizmowi, materializmowi, cyfrowemu rozproszeniu.

W książce Trzy minuty medytacji, wywodzącej się z audycji radiowej o tym samym tytule, emitowanej na falach stacji France Culture, Christophe André proponuje czterdzieści ćwiczeń medytacyjnych. Zaprasza do nawiązania przyjaźni z samym sobą i ze światem oraz na fascynujący trening umysłu.

Jeśli jesteś debiutantem, ćwiczenia te, przedstawione przez jednego z pionierów laickiej medytacji we Francji, zachęcą cię, by pójść dalej. Jeśli już medytujesz, mogą być sposobem na wprowadzenie do codziennej praktyki nowych elementów.

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/duchowosc/trzy_minuty_medytacji,p1121099258

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/duchowosc/trzy_minuty_medytacji,p1121099258

almos | 2019-03-01
Na półkach: 2019, Przeczytane, E-book, Medytacja
Przeczytana: 22 lutego 2019

Znany autor poradników psychologicznych i medytacyjnych napisał książkę dla początkujących adeptów medytacji. Pisze w niej dużo o korzyściach, jakie daje medytacja, oraz w 40 krótkich rozdziałach przedstawia różne proste praktyki duchowe, na przykład jak się wyciszyć, jak sobie radzić z ekranami itd. Jest to prawdziwa perełka, warta przeczytania i dla początkujących i doświadczonych.

Francuski psychiatra i psychoterapeuta, autor znakomitych poradników psychologicznych i medytacyjnych, sam praktykujący medytację od wielu lat i stosujący ją w pracy z pacjentami, napisał tym razem książkę dla osób zaczynających swoją przygodę z medytacją.

W ciekawym Wstępie wylicza André liczne korzyści płynące z praktykowania medytacji, na przykład medytacja pomaga mu „lepiej stawiać czoło trudnym przejściom i przeciwnościom losu.” Przynosi także „większą zdolność smakowania dobrych chwil”. Poza tym praktyka pomaga nam „stawiać opór wielkim psychicznym zanieczyszczeniom naszej epoki:...

Reyes | 2019-04-15
Na półkach: 2019, Przeczytane, Poradniki