Dziewczyna, którą kochały pioruny

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Struck". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Struck
Sherry

Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny. Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto. Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć. Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw… Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…

Jennifer Bosworth jest autorką scenariuszy i producentką filmów krótkometrażowych. Razem z mężem reżyserem stanowią zespół, który ma już na koncie kilka nagród filmowych. W 2012 roku Jennifer postanowiła spróbować swoich sił w powieściopisarstwie. Dziewczyna, którą kochały pioruny, debiut literacki młodej autorki, przypomina gotowy scenariusz filmu. Wypełniona akcją i brawurowym tempem romantyczna powieść zdobyła uznanie krytyków najważniejszych magazynów poświęconych książkom i czytelniczek zachwyconych wartką fabułą i elektryzującą historią miłości.

“Iskrząca chemia łączy młodych zakochanych, którzy zmierzą się z niebezpieczeństwem jak z Igrzysk śmierci i wyborem jak z Niezgodnej – w działającej na wyobraźnię scenerii katastroficznego filmu.” – Kirkus Reviews

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Mallorey | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Od samego początku nie mogłam się zmusić, żeby na jeden raz przeczytać całą tę książkę. Żeby przez nią przebrnąć postawiłam sobie ultimatum: albo przeczytasz ją całą w ciągu dziesięciu dni, albo przez cały kolejny rok nie będzie ci wolno przeczytać Harrego Pottera, ani odświeżyć "Angelfall" i "Igrzysk Śmierci". W końcu jednak po wielu godzinach męczarni mogłam w końcu odłożyć ją na półkę i powiedzieć sobie: "Zrobiłam to, w końcu mam ją za sobą.", po czym postanowiłam ją zapomnieć, ponieważ nie wyniosłam z niej nic więcej, poza tym, co mam zamiar przedstawić wam w tej recenzji.

Głównym powodem, dla którego zdecydowałam się zakupić tę książkę była przede wszystkim niezwykle korzystna cena w Matrasie, - niecałe cztery złote, o ile dobrze pamiętam - tak więc uznałam, że opłaca mi się zaszaleć i kupić ją, no bo z tego, co przeczytałam w opisie - tak, wtedy jeszcze zaprzątałam sobie głowę czytaniem opisów - wydawała się być całkiem obiecująca, chociaż nie tak porywająca jak inne...

Muinice | 2018-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 21 września 2018

Czasem zdarza mi się sięgać po książkę ze względu na sam tytuł, bez czytania o czym ona jest. Tak też zrobiłam wybierając ''Dziewczynę, którą kochały pioruny''. Od samego patrzenia na okładkę pomyślałam, że musi być świetna. I była dobra przez kilka pierwszych stron, dopóki akcja nie zaczęła się rozkręcać... Potem było tylko gorzej. Wiadomo, że czarne charaktery potrafią zepsuć nasze nastawienie, ale tutaj nawet główna bohaterka działała mi na nerwy. Zajęło mi sporo czasu zanim dobrnęłam do końca. W tym przypadku do niektórych rzeczy nie należy wracać.

Leviosabook | 2018-02-12

Myślicie, że można mieć obsesję na punkcie piorunów ? Ale nie taką, że lubimy na nie patrzeć przez okno albo odliczać czas między grzmotami. Mia Price kocha pioruny. Kocha kiedy w nią uderzają. Uwielbia czuć moc po jego uderzeniu mimo, że zostawiają jej czerwone blizny, które czasami potrafią nie dać o sobie zapomnieć. Po niezwyczajnych zdarzeniach udaje się ona wraz z rodziną do Los Angeles, ponieważ nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie czułaby się bezpieczna. Jednak nie trwa to długo, bo trzęsienie ziemi niszczy miasto. Jej matka jest tak zdruzgotana tragicznymi wydarzeniami, że przestaje wychodzić z pokoju. Mia musi zajmować się bratem, walczyć o jedzenie, picie i leki dla matki. Ludzie dzielą się tam na wyznawców, oddanych Prorokowi, który twierdzi, że wypełnia wolę Boga (jej matka jest wierna jego poglądom) i Tropicieli, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do końca świata. Mia nie do końca umie odnaleźć się wśród tych osób, co nie ułatwia jej tajemniczy chłopak, który...

gunia010 | 2017-06-09

Lubię utożsamiać się z głównymi bohaterami książek, lecz w tym wypadku nie mogłam bo Mia podejmowała decyzje według mnie dość ostrożne, przez co książka była nudna

Aneta | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane
Przeczytana: 10 lutego 2017

Spodziewałam się więcej po tej książce. Zachęcił mnie tytuł i okładka ale treść trochę rozczarowała, typowa młodzieżówka, raczej nie dla mnie.

Ksychopata | 2016-10-12
Przeczytana: 03 października 2016

To jest zawsze fascynujący widok...

Atmosfera naładowana dziwnym, intrygującym, ekscytującym, emocjonującym, orzeźwiającym uczuciem lęku. Najbardziej widowiskowo wygląda w nocy. Człowiek siedzi w ciemności. Wszystkie światła pogaszone. Albo samoczynnie, albo własnoręcznie. Otulony ciemnością, przodem skierowany w stronę okna. Oczekujący na spektakl w poszukiwaniu wrażeń. Jedni oczekują, a inni drżą chowając się po kątach, do szafy bądź nasuwając po sam czubek głowy kołdrę. Tacy to są obezłwadnieni, przerażeni, skamieniali od wszeograniającego lęku, rozlewającego się po całym wnętrzu.
Ja jestem z tych oczekujących. Skierowany w stronę okna czekam na pełną blasku noc, z elektrycznymi pęknięciami kaleczącymi ciemne niebo. Inaczej smakuje w dzień, inaczej w nocy. W dzień widać kiedy się zbliża. Niebo na horyzoncie, daleko w tle robi się coraz ciemniejsze. Powoli się zbliża. Słychać ją coraz bardziej. Psy z potkulonymi ogonami, z narastającym skamleniem zaczynają szukać bezpiecznego...

olka390 | 2016-10-02
Przeczytana: 01 października 2016

Porównywanie tej książki do Igrzysk Śmierci czy Niezgodnej było mocno, nawet bardzo mocno przesadzone.
Mia niczym nie równa się z Katniss czy Tris.
A szkoda, bo właśnie zdanie na awersie okładki w większym stopniu skusiło mnie do przeczytania tej książki.
Moim zdaniem - tylko moim zdaniem, uprzedzam - autorka zbyt bardzo chciała, żeby jej książka stała się bestsellerem takim jak wyżej wspomniane serie, że przekombinowała. Wydaje mi się, że chciała za wszelką cenę upodobnić Dziewczynę, którą kochały pioruny do Igrzysk czy Niezgodnej. Może się mylę, jednak takie są moje odczucia.
Akcja jak dla mnie w niektórych momentach była skomplikowana i ciężko było się połapać. Mimo to fabuła była interesująca, przynajmniej mnie nie nudziła.
No i już pominę bardzo irytującą postać Sary Price.
Może moja opinia o książce byłaby bardziej pochlebna, gdyby nie właśnie to porównywanie do moich dwóch ulubionych serii. Chyba za wysoko postawiłam poprzeczkę.
Mimo wszystko książkę mogę polecić innym, bo...

Dzika_Róża | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

ta książka nie jest zła ani też rewelacyjna. Bardziej bym powiedziała lekka czyta się ją dobrze wyobraźnia działa nie nudzi i tak się leci aż do końca, ale żeby zapierała dech z każdym słowem to raczej nie.

książek: 1948
PiercedHead | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Podobno piorun nigdy nie trafia dwa razy w to samo miejsce, ale może to nie tyczy się ludzi. Mia oberwała niezliczoną ilość razy, a jej ciało jest całe w bliznach, jednak cały czas ciągnie ją w stronę burzy. Po kataklizmie w LA, wywołanym burzą i trzęsieniem ziemi, dziewczyna stara się wrócić do poprzedniego życia, jednak miasto jest podzielone między fanatyków apokalipsy oraz jej przeciwników. Mia zaplątuje się w sam środek tego bałaganu. Wraz z pojawieniem się przystojnego chłopaka Mia wyczuwa nadejście nowej, o wiele silniejszej burzy.
Pomysł nie jest zły. Książkę czyta się szybko, bo też nie jest jakoś skomplikowanie napisana. Spodobał mi się wątek miłosny, jednak niektóre decyzje podejmowane przez główną bohaterkę...Ajć. Porównując książkę do Igrzysk oraz Niezgodnej, ktoś celnie trafił kulą w płot-żadne z nich nie jest do siebie podobne. Spodobał mi się również pomył na nietypowe uzależnienie protagonistki, co wydało mi się wręcz ironiczne.
Książka nie jest zła. Idealnie...

Karolina G | 2016-05-31

Jeżeli lubicie książki z gatunku science fiction nawiązujące do dystopii, to „Dziewczyna, którą kochały pioruny” Jennifer Bosworth powinna trafić w Wasze ręce.
Los Angeles zostaje zniszczone przez trzęsienie ziemi wywołane potężną burzą. Ludzie, którzy przetrwali kataklizm, lecz utracili dach nad głową, cierpią z powodu głodu i chorób, gromadzą się na plaży, znajdując schronienie w namiotowiskach. Tam swój namiot ma też Prorok, który przepowiada koniec świata. Tylko nieliczni mają na tyle szczęścia, by ich domy nie zamieniły się w ruinę. Wśród nich znajduje się Mia.

Osiemnastolatka wraz ze swoim młodszym bratem postanawia wrócić po katastrofie do szkoły, gdzie rozdawane są racje żywnościowe. W mieście bardzo trudno zdobyć podstawowe produkty spożywcze, nie mówiąc o lekarstwach. Wśród uczniów spotyka Jeremiego, tajemniczego chłopaka, a także Tropicieli. Kim są nowo poznani ludzie i jak potoczą się losy głównej bohaterki? Czy wygłaszane proroctwa okażą się prawdą?
Bohaterka...