Dziewczyna, którą kochały pioruny

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Struck". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Struck
Sherry

Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny. Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto. Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć. Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw… Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…

Jennifer Bosworth jest autorką scenariuszy i producentką filmów krótkometrażowych. Razem z mężem reżyserem stanowią zespół, który ma już na koncie kilka nagród filmowych. W 2012 roku Jennifer postanowiła spróbować swoich sił w powieściopisarstwie. Dziewczyna, którą kochały pioruny, debiut literacki młodej autorki, przypomina gotowy scenariusz filmu. Wypełniona akcją i brawurowym tempem romantyczna powieść zdobyła uznanie krytyków najważniejszych magazynów poświęconych książkom i czytelniczek zachwyconych wartką fabułą i elektryzującą historią miłości.

“Iskrząca chemia łączy młodych zakochanych, którzy zmierzą się z niebezpieczeństwem jak z Igrzysk śmierci i wyborem jak z Niezgodnej – w działającej na wyobraźnię scenerii katastroficznego filmu.” – Kirkus Reviews

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Krzysiek | 2016-10-12
Przeczytana: 03 października 2016

To jest zawsze fascynujący widok...

Atmosfera naładowana dziwnym, intrygującym, ekscytującym, emocjonującym, orzeźwiającym uczuciem lęku. Najbardziej widowiskowo wygląda w nocy. Człowiek siedzi w ciemności. Wszystkie światła pogaszone. Albo samoczynnie, albo własnoręcznie. Otulony ciemnością, przodem skierowany w stronę okna. Oczekujący na spektakl w poszukiwaniu wrażeń. Jedni oczekują, a inni drżą chowając się po kątach, do szafy bądź nasuwając po sam czubek głowy kołdrę. Tacy to są obezłwadnieni, przerażeni, skamieniali od wszeograniającego lęku, rozlewającego się po całym wnętrzu.
Ja jestem z tych oczekujących. Skierowany w stronę okna czekam na pełną blasku noc, z elektrycznymi pęknięciami kaleczącymi ciemne niebo. Inaczej smakuje w dzień, inaczej w nocy. W dzień widać kiedy się zbliża. Niebo na horyzoncie, daleko w tle robi się coraz ciemniejsze. Powoli się zbliża. Słychać ją coraz bardziej. Psy z potkulonymi ogonami, z narastającym skamleniem zaczynają szukać bezpiecznego...

nieznajoma | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Właśnie dosłownie kilka sekund temu skończyłam czytać tą oto książkę.

Szczerze mówiąc z początku nie zachwyciła mnie.

Okładka oraz tytuł bardzo przyciągają. Ale kiedy zaczęłam ją czytać automatycznie zmieniłam o niej zdanie. Jakoś szczególnie mnie nie wciągała a to najważniejsze w czytaniu :( maiłam zamiar zaprzestać jej czytaniu ale coś mnie ciągnęło i mówiło by tego nie robić.

W końcu postanowiłam sobie ją przeczytać.

Na samym początku miałam trochę wątpliwości ale kiedy zaczęłam się zagłębiać uznałam że się myliłam. Książka naprawdę wspaniała. Pomysł inny od inny. Zaciekawiło mnie w ogóle posiadanie mocy głównej bohaterki. Posiadanie iskry. Wszystko mnie zaciekawiało i chciałam więcej i więcej.

Będąc w połowie lektury nie mogłam oderwać od niej oczu. Chciałam cały czas wiedzieć co będzie dalej.

Zakochałam się w końcu epilogu. Bajeczny hehe.

Ale również pod koniec zaczęłam uwielbiać parę kochanków. Mię i Jeremiego!

Aria | 2013-07-18
Przeczytana: 04 lipca 2013

Kocham to!!!

WampirkaJustynka | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

"Dziewczyna, którą kochały pioruny" to można rzecz, że to niebezpieczna miłość.
Mamy tu świat po przejściu burzy, która wywołała trzęsienie ziemi i zniszczyła miasta. Ludzie żyją w nędzy nękani chorobami "potrzęsiennymi". Mia i jej rodzina należą do tych szczęśliwców, którzy wciąż posiadają dom. Niestety z racjami żywnościowymi jest już krucho i dlatego ona i jej młodszy brat postanawiają wrócić do szkoły, gdzie rozdawana jest żywność. Tam spotyka kilka osób, w tym tajemniczego Jeremiego. Jest również nagabywana przez Tropicieli, którzy pragną ją zwerbować by obalić "Proroka". Proroka, który przepowiada koniec świata. Jednak nowo poznany chłopak ostrzega ją przed nimi. Dziewczyna się waha, ale w końcu postanawia mu zaufać. Tylko czy Jeremy jest tym za kogo się podaje? Czy rzeczywiście chce jej pomóc?
Książka inna niż te, które do tej pory czytałam. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Jest to dziewczyna, która nie daje sobą manipulować. Jest "klejem", który spowija rodzinę po...

kasandra_85 | 2013-05-15
Przeczytana: maj 2013

Juliaxxx | 2014-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2014

Zawsze zdawało mi się, że nie jestem jakaś bardzo wymagająca i łatwo książki dopisuje na liście ulubiony. W ostatnim czasie zdałam sobie sprawę że tak dużo już przeczytałam, że moje wymagania wzrosły. Ta książka ma ciekawy temat, podoba mi się wątek miłosny, jak i to, że jest fantastyczna. Niektótych jednak decyzji ja był nie podjęła. Trailer jest naprawdę cieakwy i zaczhęca do przeczytania. Jedna z pierwszych kiązek jednotomowych i moim zdaniem można byłoby dodac do tej ksiązki kolejne serie. Oceniam na 7/10 bo kisązka mnie zaciekawiła, jak zaczęłam czytać to skończyłam dopiero jak dotarłam do końca ( mam tak z większością książek) Nawet siostra mówiła "No co ty jest 15 a ty jeszcze w piżamie" :) Początek nie zaciekawy, ale pożniej akcja się rozkręca i jest naprawde dobra. Tytuł i okładka przyciągają.

Sophie | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Los Angeles to miasto, w którym rzadko pada. Wszyscy w to wierzą, ponieważ w końcu o tym mówi ta sławna piosenka: "Nigdy nie pada w Kalifornii, ale dziewczyno, nie ostrzegli cię? Jak już leje, to leje", więc musi to być prawda. Uciekająca przed przeszłością Mia, zamieszkuje tam wraz z rodziną i wreszcie zaczyna się czuć w miarę bezpiecznie. Potem jednak nadeszło trzęsienie ziemi.

Książka mnie fascynowała. Zasiadałam do lektury z niemałym optymizmem, który szybciutko zaczął mnie opuszczać już po pierwszym rozdziale, a mój zapał do czytania malał z każdą stroną, co przeniosło się potem na żółwie tempo lektury. Ostatecznie skończyło się na błagalnym wpatrywaniu się w numer kartek i odliczaniu ile zostało ich do końca oraz motywującym myśleniu o przyszłych, dobrych lekturach. Powstrzymywałam się siłą woli, żeby nie przeskakiwać całych akapitów. Z ulgą przeczytałam ostatnie zdanie, zamknęłam książkę i wrzuciłam ją do szafy(tam gdzie trafiają moje książki nielubiane). Jesteście ciekawi,...

aAtlanta | 2015-07-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 29 lipca 2015

Porównanie do Igrzysk śmierci czy Niezgodnej bywa czasem bardzo nietrafione.

W tej sytuacji Jennifer Boshorth chciała żeby jej książkę porównywano do słynnych bestsellerów. Dla mnie powieść, która nie ma nic do powiedzenia w naszym współczesnym świecie. Czysto rozrywkowa. To mnie nie zadowala w pełni. Ona nie wnosi w nasze życie nic nowego?
Opowieść o dziewczynie, która ma powiązanie z piorunami, trzęsienie ziemi, Los Angeles, sekty i takie cuda. Wydaje się całkiem super, miła odmiana od wampirów i wilków. Ale sekty to cos czego nie zdzierżę...
Czekałam na tą ksiązke bardzo długo. Miałam co do niej OGROMNE oczekiwania. Wyszło jedno 0. Dość.
Nie polecam. Leci łapka w dół.

Kasia1101998 | 2016-02-17

Ciekawy i dobrze zrealizowany pomysł na książkę. Inna niż większość książek, które ostatnio czytałam. Miałam taki moment, że chciałam z całej siły potrząsnąć matką Mii, ale na szczęście nie musiałam :P Fajna, lekka, w sam raz na zimowe wieczory,

kaarija | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014, Ebooki
Przeczytana: 29 stycznia 2014

O tej książce, mogę wyrażać się jedynie z niesłabnącym zapałem i w samych superlatywach. Ten świat całkowicie mnie wciągnął.

Na początku myślałam, że będzie to lekka historyjka. Liczyłam na trochę akcji, fantastyki, może nawet since fiction i delikatny romans. Pomyliłam się tylko co do jednego; już po chwili, wiedziałam, że nie będzie to kolejny postawiony haczyk, kolejna książka przeczytana i odstawiona.

Ten zbiór kartek, przedstawia historię siedemnastoletniej dziewczyny, mieszkającej w zrujnowanym, przez straszne trzęsienie ziemi i burze, L.A., która nawet na chwilę nie rozstaje się za swoimi glanami, czarnym golfem i rękawiczkami. Nigdy nie wystawia na słońce więcej niż tylko twarz, z jednego powodu. Tylko ona nie została naznaczona, przez czerwone piętna. Znaki jej uzależnienia.

Mia Pirce jest rozdarta, pomiędzy tym kim jest, kim powinna być i tyk kim inni chcą, aby się stała, a na dodatek, do jej życia wdziera się miłość, Chłopak z Koszmaru.

Zagubiona dziewczyna musi...