Wizje

Okładka książki Wizje Daniela Sacerdoti
Okładka książki Wizje
Daniela Sacerdoti Wydawnictwo: Dreams Cykl: Sara Midnight (tom 1) fantasy, science fiction
Sara Midnight (tom 1)
Dreams
Dreams
2013-05-16
2013-05-16
Wizje

Bohaterka do zmiany

"Wizje" to książka, którą wnioskując po historii wypożyczeń w bibliotece, pierwszy raz czytałam mając czternaście lat. Jedyne co z niej zapamiętałam to okładka i nazwisko głównej bohaterki. Zdziwił mnie trochę ten fakt, bo historia jest dosyć ciekawa. Zarówno dla nastolatki lubiącej klimaty fantasy, jak i dla dwudziestoparolatki, która z tego nie wyrosła.

Na początku trochę się gubiłam bo nie wiedziałam z której perspektywy jest przedstawiane. Czyta się dość łatwo. Dopracowane szczegóły.

Książkę bardzo szybko się czyta. Akcja nie stoi w miejscu, ciągle coś się dzieje. Zaskoczyło mnie że książka z 2012 roku może mnie tak bardzo wciągnąć. Zapisałam ją do przeczytania gdy byłam jeszcze w gimnazjum i tak właśnie czas zleciał ze stało się to w tym roku. :P
Polecam ^^

Polecam ^^

1997

Prawdopodobnie ta ksiazka chyba koncze styczen bo watpie bym vos jeszcze zdazyla przeczytać być może nie wiem. Co do samej książki to mam mieszane uczucia niby dobra a ciągle mi czegoś w niej brakowało. Ta dziewczyna było by lepiej gdyby była bardziej świadoma osoba być może to by nadało takiej hardosci tej powieści bądź serii . Bardzo często zdawało mi się że po mimo rozgrywających się wokół wydarzeń pozostała tak naprawdę 7letnia dziewczynka. Nie ma takowych odczuć związanych z przeżyciem śmierci tu dziesz rozgrywającego się śmierci jej przyjaciółki. Hy autorka przemilczana okoliczności śmierci tej dziewczyny mogła poświęcić jej stronę choćby z jej perspektywy byłby większy dramatyzmu książka by bardziej zyskała bo przecież pisze z perspektywy kilku osób oraz narratora. Jest dużo niejasności i tak naprawdę nie można zbytnio utrzymać się w siodle bo ciągle gdzieś z niego zjezdzamy. Pomysł na książkę nie jest głupi fabuła Oki Ale czegoś brakuje

Znacie ten ból, gdy zorientujecie się, że na okładce pisze 'Trylogia', a w bibliotece dostępne są tylko 2 części?
Niesamowita historia, pełna mrocznych sekretów i niebezpieczeństw.
Sara nigdy nie była normalną nastolatką.
Jej rodzina jest jedną z klanu Tajnych Rodzin, których priorytetem jest ochrona świata przed pradawnymi Surari - demonami panującymi Ziemią przed Czasem Ludzi.
Wszystko komplikuje się w momencie śmierci rodziców Sary - to w tym momencie ją poznajemy.
Cały ciężar rodzinnej tajemnicy i obowiązku rodziców spada na jej barki. Nie wie praktycznie nic o polowaniu, rodzice nie nauczyli jej kompletnie niczego. Sara może tylko opierać się na swoich Snach - wizjach nocnych, w których objawiają jej się demony panoszące się w pobliżu. Na szczęście w jej życiu pojawia się dawno niewidziany kuzyn - Harry. Jedyny, który także zna tajemnicę rodziny Midnightów.
Sara nie ma innego wyjścia - musi mu zaufać.

Niesamowita historia, pełna mrocznych sekretów i niebezpieczeństw.
Sara nigdy nie była normalną nastolatką.

Książka ciekawa

Książka ciekawa

Intrygujące.

Intrygujące.

Zakochałam się w tej książce a to się często nie zdążą rzadko kiedy podoba mi się jakaś książka. Książka jest napisana w taki sposób że po około pierwszych trzydziestu stronach nie mnie wciągnęła ☺️🙂🙂

Słabo słabo. Monotonna, nawet nie dotrwałam do końca

Słabo słabo. Monotonna, nawet nie dotrwałam do końca

Okropnie nudna, jedna z nielicznych w których doszłam do połowy i zrezygnowałam.