Looney Tunes. Teczka 5-latka

literatura dziecięca
Zielona Sowa
2012-01-01
2012-01-01

To już nie pierwsza teczka z zadaniami, która gości w naszym domu. Mogłabym nawet powiedzieć, że sporo ich u nas ostatnio ;) Generalnie powiem Wam, że moje dziecko ma ostatnio manie rozwiązywania zadań (czyżby zerówka tak na niego działała) ? Także wszystkie zadaniówki są u nas mile widziane, a Nikodem z ogromną przyjemnością zasiada do coraz to nowszych ćwiczeń i wspaniale wykonuje polecenia.

Tym razem teczka, którą dzisiaj Wam zaprezentuje jest bajkowa. Jak pewnie zdążyliście już zauważyć książeczki te są z bohaterami znanych bajek Looney Tunes. Królik Bugs, Kaczor Daffy, Kot Sylwester, Ptaszek Tweety... Któż nie znałby tych postaci? Sama w dzieciństwie je uwielbiałam, Nikodem również z przyjemnością poznał tą zabawną bandę...

W teczce tej znajdziemy trzy książeczki. Jedna z nich to elementarz, chociaż mi ta nazwa kojarzy się raczej z taką typową książką do nauki czytania i pisania literek. Tutaj jest to po prostu książeczka pełna przeróżnych zadań.Jest rysowanie, kolorowanie, liczenie, opowiadanie, łączenie w pary, szukanie różnic, labirynty... Jest nauka znaków drogowych, pór roku, państw, flag, temperatury, warzyw, godzin... W tym wszystkim towarzyszą nam również naklejki, a jest ich 40.

Drugi zeszycik to ćwiczenia, tym razem stron jest mniej, a grafika czarno-biała, tylko naklejki są kolorowe. Znajdziemy tutaj kolorowanki, labirynty, łączenie obrazków z cieniami, szukanie różnic... Ogólnie zadania podobne jak w elementarzu.

Ostatnia z książeczek to wycinanki z Tweety'm i Sylwestrem. A w środku na przykład pudełeczko do złożenia, papierowe okularki, zabawna ramka, stojące figurki, kostkę oraz grę... Wszystko to do samodzielnego złożenia :)

Zadania z tych książeczek są ciekawe, mądre, zróżnicowane. Uczą wielu zagadnień, poruszają przeróżne tematy, a wszystko to przedstawione jest w sposób fajny i zabawny. Dodatkowo książeczki te zachęcają dziecko do opowiadania własnymi słowami co też widzi na obrazkach. Dzięki temu nasz maluch w fajny sposób uczy się odpowiednio formułować i wypowiadać się pełnymi zdaniami, dobierać wyrazy. Jest to wspaniała nauka poprzez zabawę, a wiadomo, że właśnie coś takiego dziecko najlepiej i najszybciej przyswaja :) Zadań jest naprawdę wiele, a wszystkim im towarzyszy ładna, zabawna grafika, która z pewnością sprawia, że ta teczuszka jest bardziej atrakcyjna :)

• Zielona Sowa

Dodaj cytat z książki Looney Tunes. Teczka 5-latka