Winning znaczy zwyciężać

Wydawnictwo: StudioEMKA
biznes, finanse

Książka jest podzielona na trzy główne części. Pierwsza opisuje firmę od środka przywództwo, wyłanianie zwycięzców i doprowadzanie do zmian. Druga otwiera się na zewnątrz: opisuje konkurencję, zawiera rozdziały między innymi o strategii, fuzjach i six sigma. Kolejna część dotyczy kariery zawodowej od szukania dla siebie odpowiedniej pracy po osiąganie równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. A tak w ogóle książka się świetnie czyta. znakomicie napisana (wielka zasługa małżonki Susy, wybitnej dziennikarki amerykańskiej) pełna jest ciekawostek, zabawnych anegdot, ale i filozoficznych rozważań.

Anna | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Ktoś powiedział: Anka, przeczytaj to. To jest inne niż to, co do tej pory czytałaś. A że mam w żyłach krew hazardzistki, to zaryzykowałam.

Było warto. Nie wiem, czy to jest inne niż wszystkie poprzednie książki, ale na pewno nie jest to typowy amerykański bełkot.

Facet pisze o prawdach oczywistych, ale czasami trzeba to zobaczyć napisane, czarno na białym, żeby się utwierdzić w przekonaniu, że to ja mam rację, a nie cały świat dokoła.

Było kilka momentów, kiedy się zdenerwowałam. Kto przeczyta, ten będzie wiedział, które to momenty, ale wielki szacunek za to, że Autor nie obiecuje, że każdy może być zwycięzcą. Żeby zwyciężyć, musisz ciężko pracować, dużo poświęcić i wiele porażek ponieść po drodze. Nie będzie łatwo.

Niech sobie to przeczyta pokolenie Z (czy diabli wiedzą, jakie to pokolenie teraz jest), pokolenie, które nie lubi dawać, za to bardzo lubi brać. Może zrozumieją wszyscy ci świeżo upieczeni absolwenci, zdziwieni, że świat nie rzucił im się do stóp, że w życiu nic...

Amavel | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 maja 2014

Najlepsza książka o zarządzaniu jaką miałam okazję przeczytać. Napisana bez zadęcia, z wieloma ciekawymi przykładami. Rzetelna, wnikliwa, poruszająca najważniejsze problemy z jakimi każdy Manager styka się w codziennej pracy. Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że Jack Welch to nie tylko wybitny dyrektor zarządzający i strateg,ale też bardzo fajny, dobry człowiek. Polecam każdemu, nie tylko osobom na wyższych szczeblach.

Paweł | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 02 maja 2014

Nie jest odkrywcza, choc bardzo pomocna.
Choc nie zgadzam sie z niektorymi pogladami (w szczegolnosci faworyzowanie ekstrawertykow bo sa lepsi - typowe dla Amerykanow) to konsekwencja w upraszczaniu niektorych korporacyjnych paranoi jest godne pochwaly.
Polecam nie jako ksiazka do przymyslenia i interpretacji, raczej jako gotowiec dla poczatkujacych managerow.
Niestety nie odpowiedzial na zadane mu pytanie: jak poradzic sobie z celami ktorkoterminowymi i dlugoterminowymi (w szczegolnosci kiedy jest miedzy nimi konflikt) :(

Bartosz Rychlicki | 2015-06-20
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Dobra książka dla właściciela każdej firmy, małej lub dużej. Pokazuje właściwie cały proces zarządzania firmą, od ustanawiania jej misji aż do fuzji i life-work balance issues. W książce mocno udziela się doświadczenie Jacka, nie owija w bawełne pewnych trudnych spraw i kieruje się zdrowym rozsądkiem.

Ta książka to swoisty manual jak prowadzić biznes aby wygrać! Naprawdę polecam.

pkicman | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Dzięki Jackowi Welchowi możemy spojrzeć za kurtynę prowadzenia biznesu w amerykańskim stylu. Autor dzieli się swoimi bogatymi doświadczeniami i przemyśleniami. Bezcenne porady na temat przywództwa, zarządzania i szeroko pojętej pracy z ludźmi trafiają do mnie bardzo celnie i są źródłem wielu ciekawych przemyśleń. Zdecydowanie polecam wszystkim managerom i biznesmenom.

Jacek | 2012-09-22
Przeczytana: 12 września 2012

Chyba jedna z najlepszych książek dotyczących zarządzania firmą i budowania jego wartości, czyta się ją lekko. Przydatna dla małych i duży firm. Znajdziecie w niej właśnie tego czego szukaliście. Napisana jest bardzo jasno i zrozumiale, nawet dla laika biznesowego. Ja osobiście polecam !

Danuta Duszeńczuk | 2015-05-20
Przeczytana: 11 maja 2015

Absolutnie genialna książka, lektura obowiązkowa dla każdego, kto wkroczył na menedżerską ścieżkę. Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania, jakie błędy popełniane są przez kierownictwo na różnych szczeblach, które hamują rozwój przedsiębiorstwa i jak ich uniknąć, jak zdobyć przewagę nad konkurencją, jak efektywnie zarządzać personelem - ale nie tylko. Autor dużo miejsca poświęcił także samorozwojowi i kształtowaniu swojej kariery. Czytałam z zapartym tchem. Zresztą autor to wieloletni praktyk z GE, który przyczynił się do spektakularnego sukcesu koncernu.

MWW | 2014-06-04

Rewelacyjna książka o zarządzaniu, pracy, karierze. Spojrzenie z punktu widzenia ameryki, ale można spokojnie zastosować w polskich warunkach. Jack jasno pisze o ryzykach - szczerze i do bólu wskazuje że konsekwencje czynów będzie ponosił ten kto je podejmie, ale mogą to być konsekwencje pozytywne (awans, sukces, itp), albo negatywne (trudniejsza sytuacja w robocie). Warto przeczytać, choćby po to aby spojrzeć inaczej na pracę - szerzej, głębiej.

WisienDot | 2013-12-02

Super książka w prosty sposób ukazująca świat korporacji z dwóch stron medalu. Opisane techniki/modele/schematy idealnie znajdą zastosowanie w codziennym życiu. Jedna z lepszych książek o biznesie jakie miałem przyjemność przeczytać!

Pinius11 H | 2012-08-01
Przeczytana: 15 maja 2010

Dobra pozycja dla kandydatów na managera niższego szczebla. Podaje "gotowce" jak postępować w konkretnych sytuacjach jakie zdarzają się w każdej firmie. Na prawdę dobra pozycja. Polecam