Ogrody marzeń

Wydawnictwo: Jaguar
Gardens of Delight
literatura piękna
joly_fh

Znakomita powieść obyczajowa jednej z najlepszych brytyjskich autorek. O książkach Eriki James czytelniczki piszą, że są "jak para wygodnych kapci" i domowe jedzenie. Klub ogrodnika to miejsce, w którym spotykają się najróżniejsi ludzie. Niektórzy z nich za równo przyciętym żywopłotem skrywają bolesne tajemnice. Teraz grupa klubowiczów wyrusza do Włoch, na fantastyczną wycieczkę do krainy...

Klub ogrodnika to miejsce, w którym spotykają się najróżniejsi ludzie. Niektórzy z nich za równo przyciętym żywopłotem skrywają bolesne tajemnice. Teraz grupa klubowiczów wyrusza do Włoch, na fantastyczną wycieczkę do krainy ogrodów i jezior. Dla każdego z nich ta wyprawa ma inne znaczenie...

Lucy, którą wciąż dręczy przeszłość, ma nadzieję zobaczyć we Włoszech ojca, z którym po raz ostatni rozmawiała jako nastolatka. Owdowiały przed pięciu laty, poświęcający się pracy i opiece nad tetryczejącym wujem Conrad jedzie na wycieczkę dla marudnego staruszka i świętego spokoju. Helen, której mąż spędza większość czasu poza domem, rozpaczliwie potrzebuje przyjaciół...

Dla wielu z nich te wakacje okażą się najważniejszymi w życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Klub ogrodnika to miejsce niezwykłe, pasjonujące, gdzie spotykają się najróżniejsi ludzie. Z pod przeciętnego żywopłotu skrywają bardzo bolesne tajemnice i sekrety rodzinne. Grupa ogrodników, którymi są wczasowicze wyruszają do pięknych Włoch na wycieczkę do krainy ogrodów, ślicznych, urokliwych jezior.
Główna bohaterka Lucy, wciąż dręczą koszmary z przeszłości ostatni raz widziała swego ojca, rozmawiała gdy była jeszcze nastolatką.
Powraca do owdowiałego ojca, który po 5 latach owdowiał, poświęca się pracy.

Interesująca, pasjonująca historia przedstawiona wspaniale, piękne ogrody, jeziora, urocza, przyjemna, bardzo dobra książka.
Pełna zachwytu jestem,,,zainteresowała mnie, bardzo wciągnęła..miły relaks zagwarantowała mi lektura, super się czyta naprawdę rewelacyjna książka Eriki James autorki napisała doskonałą swoją książkę. Z przyjemnością przeczytałam.

Zaczytana | 2016-02-23
Przeczytana: luty 2016

UWIELBIAM!
Ta książka przyniosła mi to, czego oczekiwałam, tj.relaks, możliwość oderwania się od rzeczywistości i przygodę ;)

Bardzo ciekawa książka, wypełniona miłością i tęsknotą za nią, oraz radością i smutkiem zarazem. Interesujący bohaterowie, z którymi łatwo się utożsamić. Historie z życia wzięte.
Wspaniała powieść, napisana z pomysłem, przy której nie można się nudzić. Zaskakujące zwroty akcji. Piękne opisy miejsc i ogrodów, przywołujące moje wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to dziadkowie mieli przepiękny ogród z sadem, którym zachwycali się wszyscy :) Na chwilę powróciłam do tych wspaniałych, beztroskich czasów i za to dodatkowy plus dla autorki :)
Książka piękna w każdym szczególe :)
Cieszyłam się jak dziecko, kiedy mogłam, choć na chwilę, usiąść i przeczytać następne strony. Zarazem jednak smucił mnie fakt, że niebawem skończy się ta wspaniała opowieść.
Autorka z wyczuciem opisywała emocje, które targały główną bohaterką, a także wspaniale żonglowała opisem sytuacji,...

Urszula | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Książka na lato :) Podoba mi się to, że autorka skupia się na kilku postaciach, to daje jej jakby kilku wymiarów, poznajemy bohaterów z różnych punktów widzenia. W tekście jest sporo błędów, literówek i dziwnie skonstruowanych zdań, co czasem wprawiało mnie w osłupienie, ale to może być też wina chochlika drukarskiego ;)

Editb | 2015-06-03

Początek obiecujący. Jednak w pewnym momencie miałam wrażenie, że ktoś inny pisze tę książkę. Nagłe załamanie stylu. Dialogi niczym w telenoweli latynoskiej.No i ta ogromna ilość literówek! Czy ktoś to sprawdził przed wydrukiem?! Z wielkim trudem dobrnęłam do końca.

magia78 | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2014

50/2014

Gosiaczek82 | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 maja 2014

Super lektura, ciepła lekka i przyjemna dla każdego. Na pewno sięgnę po kolejną powieść tej autorki bo czyta się naprawdę miło. I pomimo, że to romans nie ma przesłodzonego języka i wątków.

izabela81 | 2014-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 31 marca 2014

Erica James w sposób ciekawy opowiedziała historię grupy ludzi, o ich różnych charakterach i zwyczajach, lecz o jednej wspólnej pasji - klubie ogrodniczym.
Bohaterowie są kontrastowi - przeżywają rozczarowania i radości.
Wszystko co chciała nam przedstawić autorka jest wyważone, spokojne i przede wszystkim interesujące - bliskie każdej kobiecie. Bardzo podobało mi się to, że autorka posiliła się na uszczypliwą lekką dozę ironii i humoru.
Książka lekka, zabawna i porywająca. Zdecydowanie dla kobiet.
Jedynym minusem były dość często pojawiające się literówki.

Cirya | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014 ☼
Przeczytana: 28 marca 2014

rewelacyjna, wielowątkowa opowieść o losach i historiach ludzi, z których pewnie dałoby się zrobić kilka powieści, ale wtedy nie czytałoby się książki z taką zachłannością...
sprytnie poprzeplatane miedzy sobą wątki o problemach uczuciowych ludzi w rożnym wieku

kasandra_85 | 2014-02-03
Przeczytana: styczeń 2014

Patiopea | 2013-12-31
Przeczytana: 2013 rok

Kiedy Lucy miała czternaście lat, jej rodzice się rozwiedli, a ona do tej pory nie może wybaczyć ojcu tego, że wyjechał i ożenił się z włoszką dużo od niego młodszą. Nowa w miasteczku Helen, próbuje znaleźć swój kąt i spokojnie żyć bez trosk, pielęgnując swój nowy ogród i małżeństwo. Conrad opiekuje się swoim wujem. Mac jest nieprzewidywalnym i upartym człowiekiem.

Bohaterów tej historii jest wielu i każdy z nich odgrywa kluczową rolę w tej opowieści. Czy to poprzez zwykłą rozmowę z inną postacią, czy też jakieś działania, a może po prostu zwykłe zdarzenie w którym niefortunnie wzięło się udział? I jak osoby pozornie nam nieznane, stają się dla nas bliskimi.

"Ogrody Marzeń" to historia, która skupia się głównie w gronie osób zamiłowanych ogrodnictwem, oraz ich bliskich. Książka opowiada o szukaniu swojej drogi, odkrywaniu swoich słabości, a nawet o szukaniu miłości i przyjaźni, czy pogodzenia się ze stratą ukochanej osoby.

Autorka porusza ważniejsze tematy i zmusza do myślenia,...