Lato nad jeziorem

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Wydawnictwo: Jaguar
Summer at the lake
Patricia

Jezioro Como we Włoszech – pięknie, czarująco, romantycznie. To właśnie tu krzyżują się losy trzech osób. Dla Floriany jest to miejsce, w którym miłość jej życia poślubia inną kobietę i do tego otrzymuje zaproszenie na ich wesele. Dla Esme to miejsce gdzie około 6 lat temu pierwszy raz się naprawdę zakochała. Często się zastanawia, co stało się z mężczyzną, który skradł jej serce i zmienił...

Dla Esme to miejsce gdzie około 6 lat temu pierwszy raz się naprawdę zakochała. Często się zastanawia, co stało się z mężczyzną, który skradł jej serce i zmienił kierunek jej życia.

Adam rzucił się w wir pracy po tym jak rzuciła go dziewczyna. Czy podróż nad jezioro Como zmieni jego życie i pozwoli zapomnieć o smutku?

Dla każdego z nich nadchodzi czas, w którym zrozumieją, że przeszłość to nie jakiś odległy kraj i przyjdzie taki moment, że będą musieli się z nią zmierzyć.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Justyna Antoniewicz | 2016-11-16

W pięknej, romantycznej scenerii przy Jeziorze Como we Włoszech krzyżują się losy trzech osób.
Poznajemy Florianę, gdzie jest miejsce w, którym miłość jej życia poślubia inną kobietę i do tego ona otrzymuje zaproszenie na ich wesele.
Dla Esme to miejsce,gdzie 6 lat temu się naprawdę zakochała.
Zastanawia się co się stało z mężczyzną, który skradł jej serce i zmienił jej kierunek życia.
A Adam rzucił się w wir pracy,po tym jak rzuciła go dziewczyna.
Dla każdego z bohaterów nadchodzi czas w,którym zrozumieją to, że przeszłość to nie odległy kraj.
Bardzo dobra,mądra i ciepła powieść chwytająca za serce, porywająca do czytania, wzrusza..wciąga.
Przepiękna, pogodna książka, bardzo wzruszająca mnie się podobała!!!
Przyjemnie się czytało oczarowana jestem książką!!!

ejwa1960 | 2016-04-19
Na półkach: 2016
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

To moja trzecia książka Pani James ,jak "Trudna obietnica"była świetną i bardzo wciągającą książką,"Rajski domek" można też przeczytać pod tytułem"Pensjonat na wzgórzu" i była dość ciekawa.Natomiast ta książka jest dość nudna a Esme zakochała się w Marco 60 lat temu nad jeziorem Como w Wenecji a nie 6 bo jest kobietą ponad 80-letnią.Mnie osobiście ta książka nie przypadła do gustu ale może innym czytelnikom tak.

asia_33 | 2016-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Floriana oprowadza wycieczki po Oksfordzie,Adam jest agentem nieruchomości,a Esme to urocza starsza pani mieszkająca z kotką Eurydyką.Ta trójka poznaje się w dość nieciekawych okolicznościach,kiedy Floriana zostaje potrącona przez samochód,na szczęście niegroźnie.Dziewczyna właśnie dowiedziała się że jej najlepszy przyjaciel Seb żeni się,ale nie z nią.Ślub ma się odbyć na jeziorem Como we Włoszech.Trójka nowo poznanych znajomych udaje się do malowniczych Włoch razem,a dla każdej z osób ta podróż ma inne znaczenie.
Powieść Erici James iskrzy humorem,wciąga od samego początku,a bohaterowie są zwykłymi,normalnymi ludźmi.Polecam!!

Kominek | 2016-05-01
Na półkach: Nad Kominkiem
Przeczytana: 01 maja 2016

Przyjemna w odbiorze powieść obyczajowa. Nie miałem wcześniej przyjemności spotkania z prozą, której autorką jest Erica James, jednak 'Lato nad jeziorem' sprawiło, że w miarę możliwości będą szukał kolejnych literackich spotkań z jej książkami, powieściami, historiami.

Przypadek, a może przeznaczenie punktem wyjścia do spotkania i poznania się trzech zupełnie obcych sobie osób i rodzącej się między nimi wzajemnej relacji. O ile Florianę i Adam coś może potencjalnie łączyć, to osiemdziesięcioletnia Esme wydaje się jedynie miłą, sympatyczną starszą panią... jednak ta starsza pani będzie miała w tej historii wiele do powiedzenia i przekazania.

Jeśli się uda ta krótka impresja znajdzie w określonym miejscu i czasie swoje znacznie szersze odniesienie.

zwiatremwewlosach | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

"Lato nad jeziorem" to całkiem przyjemne, kobiece czytadełko. Ogromnym walorem tej książki są opisy przyrody, które przenoszą nas nad czarujące jezioro Como we Włoszech. Czytelnik ma wrażenie, że jest tam razem z bohaterami i przygląda się tym historiom z bliska. A z jakimi historiami mamy tutaj do czynienia? :)

Zbieg okoliczności sprawia, że losy trójki, zupełni obcych sobie ludzi łączą się. W wyniku wypadku Floriana, Adam i Esme zaczynają spędzać ze sobą co raz więcej czasu. Floriana, która na co dzień jest przewodnikiem turystycznym, właśnie otrzymała zaproszenie na ślub swojego przyjaciela i... wielkiej miłości. Adam jest świeżo po rozstaniu z dziewczyną i rzuca się w wir pracy (sprzedaż nieruchomości). Esme wiedzie spokojne życie i odpoczywa na emeryturze. I choć z pozoru nic ich nie łączy, to szybko znajdują wspólny język i są dla siebie dużym wsparciem.

Autorka w trafny sposób pokazuje relacje międzyludzkie, trudne oblicza przyjaźni damsko-męskiej i emocje, jakie...

Guzikowianka | 2017-09-21
Na półkach: Na spokojnie
Przeczytana: 19 września 2017

Trójka przyjaciół spędza lato nad włoskim jeziorem. Brzmi tandetnie i przewidywalnie, prawda? Ale jeśli dodamy, że na tę trójkę składa się starsza pani, która nad jeziorem wiele w młodości przeżyła , biznesmen z branży budowlanej porzucony przez dziewczynę i młoda przewodniczka, która nie wie, kogo kocha. Smaczku dodaje fakt, że przyczynkiem do wyjazdu jest ślub przyjaciela jednego z bohaterów. Szalony miks, prawda? A do tego duchy przeszłości.
Dobre na jesienny weiczór

magia78 | 2016-11-19