Lista marzeń

Tłumaczenie: Katarzyna Waller-Pach
Wydawnictwo: Rebis
Life List
joly_fh

W życiu trzydziestokilkuletniej Amerykanki Brett Bohlinger wszystko jest ułożone. Ma dobrą pracę w wielkiej fi rmie, jej partnerem jest przystojny i ambitny prawnik, a po śmierci matki ma odziedziczyć pakiet większościowy spółki wraz ze stanowiskiem dyrektora generalnego. Odczytanie testamentu ujawnia jednak, że matka precyzyjnie zaplanowała dla niej zupełnie nową drogę życiową. No, może nie całkiem nową, bo zgodną z listą postanowień, które sama Brett spisała kiedyś, jako dorastająca dziewczynka. Lista opowiada o tym, jak Brett mimowolnie odnajduje siebie i powraca do marzeń i aspiracji z czasu, kiedy jeszcze „nie znała życia”.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Gosia | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 października 2015

Urocza i przyjemna do czytania - tak chyba mogę określić debiut pisarski Lori Nelson Spielman.
Temat niby oklepany, wydaje się że to już było, a jednak wciąga.
Właściwie nie mogłam się oderwać i jak usiadłam, tak przeczytałam do końca.
Momentami wzrusza, czasem błyśnie humorem.
Tytułowa lista marzeń zostaje przekazana głównej bohaterce jako testament matki po jej śmierci. Jest to jej własna lista marzeń, którą napisała jako nastolatka 20 lat temu. Nieżyjąca matka prowadzi córkę, zwraca uwagę na ważne rzeczy, stara się sprawić, by odnalazła w życiu szczęście, miłość, skończyła skostniały związek.
Opowieść niby banalna, ale taka podnosząca na duchu, zwraca uwagę na niby oczywiste sprawy - miłość,rodzina, przyjaźń, pomoc innym. Lekkość z jaką pisarka prowadzi tę historię to największa zaleta tego debiutu.

AuroraBorealis | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Młoda Amerykanka Brett właśnie pochowała ukochaną mamę, która zmarła na raka. Jeszcze o tym nie wie, ale rodzicielka "spłatała" jej figla i aby otrzymać swoją część spadku Brett musi spełnić swoje dziecięce marzenia z listy, którą napisała mając lat 14 czyli... prawie 20 lat temu. Od samego początku jej walkę z upływającym czasem pozostałym na wykonanie tego trudnego miejscami zadania wspiera przystojny prawnik i powiernik woli jej matki - Brad.

Na starcie irytowała mnie bohaterka szczególnie swoim głupim, przemądrzałym i zbyt pewnym siebie zachowaniem, potem zaczęłam jej kibicować w realizowaniu punktów z listy i chciałam nawet przybić jej wirtualną piątkę, kiedy podejmowała właściwe, mądre decyzje.

Książka ta to jakby podróż do wnętrza swojej duszy i przez wspomnienia związane z matką bohaterki.Ale nie tylko, gdyż jest to przede wszystkim ciepła obyczajowa, często wzruszająca historia opowiadająca o tym co w życiu najważniejsze, o podejmowaniu decyzji i tym samym zmienianiu...

Książkowo_czyta | 2013-08-29
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Chyba większość małych dziewczynek w pewnym wieku sporządza listę mniej lub bardziej poważnych celów, które zamierzają osiągnąć; Tak też było z bohaterką tej opowieści Brett Bohlinger. Kobieta obecnie ma nieco ponad 30 lat, dobrze płatną pracę w rodzinnej firmie i życiowego partnera Andrew… Jednakże po śmierci matki jej życie rozpada się na kawałki…

Odnajduje dziennik pisany kiedyś przez Elizabeth Bohlinger, który stanowi dla niej zagadkę, a gdyby tego było za mało szokiem jest dla niej testament matki, która zza grobu postanawia niejako wywrócić do góry nogami życie córki…

Brett dowiaduje się, iż aby otrzymać swoją część spadku musi w z góry określonym przez rodzicielkę czasie spełnić kilkanaście punktów, które umieściła na swojej liście marzeń sporządzonej w wieku zaledwie 10 lat…
Tak oto zaczyna się wielka przygoda Brett, podczas której na nowo odkrywa samą siebie i swoje...

izabela81 | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 28 marca 2014

Każdy z nas ma taką własną listę marzeń do zrealizowania. Marzenia są piękne i warto marzyć! Wątek z listami od zmarłej matki momentalnie przypomniał mi książkę "P.S. Kocham Cię" Cecelii Ahern.
"Lista marzeń" to wzruszająca, zabawna i bardzo ciepła opowieść o miłości, o odnajdywaniu siebie i sensu życia.
Bohaterowie okazali się wyjątkowo wyraziści.
Zakończenie książki dla mnie okazało się nieprzewidywalne, ale nie będę nic zdradzać. Ci bardziej wrażliwi mogą przygotować sobie chusteczki... oczywiście do otarcia łez wzruszeń. Polecam!
Dodam, iż jest już podpisany kontrakt na nakręcenie „Listy marzeń”.

MoniS | 2013-11-06
Przeczytana: 05 listopada 2013

Szykujac sie na kilkudniowy urlop w Polsce, bardzo dlugo nie moglam sie zdecydowac jaka ksiazke mam wybrac do czytania. Chcialam zeby bylo to cos cieplego, nastrajajacego, od czego nie bede mogla sie oderwac. Wkoncu zdecydowalam sie na "Liste marzen" i to byl strzal w dziesiatke :)
Zaczelam czytac juz w pracy dzien przed urlopem a potem kontunuowalam na lotnisku czekajac na lot do Krakowa. Strasznie sie cieszylam i gratulowalam sobie tego wyboru:)Delektowalam sie lektura tej ksiazki, wracalam do niej z niecierpliwoscia ciekawa dalszego ciagu wydarzen. Jesli ktos szuka czegos cieplego, magicznego - magia ktora otacza nas na codzien, goraca polecam "Liste marzen". Mnie urzekla i zachwycila. Przekonajcie sie sami :)

"Lista marzeń" jest opowieścią o 34-letniej Brett, której właśnie umarła najukochańsza matka.
Kobieta nie potrafi poradzić sobie ze stratą i nie rozumie, dlaczego reszta rodziny tak szybko otrząsnęła się po tej tragedii.

Kiedy przystojny prawnik Brad odczytuje testament, okazuje się, iż tylko Brett nie dostała spadku. Dostała coś cenniejszego, coś dzięki czemu całe jej życie miało się odmienić ... Dostała w prezencie listę marzeń, które spisała jak miała 14 lat (zresztą marzenia te były bardzo mądre jak na nastolatkę).
Brett jest niezwykle zdziwiona, ale postanawia uszanować decyzje mamy i realizuje punkty z listy.
Z czasem życie Brett rzeczywiście się zmienia, ona sama się zmienia i to na dużo lepszą osobę, taką która troszczy się o innych, walczy w imię sprawiedliwości i wkłada całe serce w to co robi!

Piękna historia, która pokazuje jak Brett zmienia się i dojrzewa oraz jak walczy o swoje szczęście.

Autorka stworzyła ciekawą fabułę i genialnych bohaterów.
Książkę czyta się...

Anna | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Sięgając po tę książkę, nie znałam jej treści. Zostałam więc mile zaskoczona. Pół roku pożegnałam Mamę, a była w podobnym wieku co mama głównej bohaterki. Odeszła w podobnych okolicznościach... Było nam z siostrą bardzo smutno i do dziś właściwie nie możemy się otrząsnąć...
Dlatego też początek powieści pobudził wiele moich osobistych emocji. Wszystko to, co przeżywała Brett - przeżywałam sama... Książka podziałała na mnie jak oczyszczenie - że nie tylko ja cierpię, no i że można się pozbierać, a życie wokół musi toczyć się dalej...
W pewnym momencie jednak zaczął mnie denerwować fakt, że głównej bohaterce tak się wszystko udawało, że jej mama była tak przewidująca i wszystkowiedząca. No, ale cóż - taka była idea stworzona przez autorkę. Dobra książka na wakacje, na weekend i na zranione uczucia. Polecam. :)

Madi | 2014-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Temat książki jest dość powszechny i znany, a w szczególności na dużym ekranie -bogaty krewny umiera i zostawia spadek pod warunkiem spełnienia pewnych warunków,ale ta książka jest inna-trochę BAJKOWA i MAGICZNA.
Jest to CIEPŁA opowieść o matczynej miłości ,przyjaźni i dziecięcych marzeniach,opowieść o tym,że w życiu nie są najważniejsze tylko pieniądze,ale dobroć,wrażliwość i miłość.
Marzenia......Hm!......Któż z nas nie chciałby ,żeby się spełniły?...
Jeżeli lubisz marzyć i jesteś po trochę romantyczką ,to jest to powieść dla ciebie.Zachęcam do przeczytania.

eMMali | 2014-09-08
Przeczytana: 05 września 2014

Fajna, ale żywcem zerżnięta fabuła z "P.S Kocham Cię" C.Ahern.

kasandra_85 | 2013-08-17
Przeczytana: sierpień 2013