Francuski romans

Sonia Draga
2014-09-17
2014-09-17
Katarzyna Petecka-Jurek

Ojojojku lektura dla babci. Autorka skupiła się tutaj bardziej na antykach niż na bohaterach. No było nudno, te opisy ciągnęły mi się niemiłosiernie, a tytułowy romans nie dotyczy ludzi, a rzeczy.
Jeśli ktoś lubi, to do poduchy idealna, skutecznie usypia.

Jeśli ktoś lubi, to do poduchy idealna, skutecznie usypia.

Lipiec we francuskim nastroju ;)

"Francuski romans" to bardzo przyjemna lektura na lato ;) Dwie Siostry, które dostały w spadku po Ciotce antyki, próbują swoich sił na tym rynku. Muszą wiele się nauczyć, ale nikt je powiedział, że będzie łatwo. Ich przewodnikiem po świecie antyków jest właściciel Papierowego domu - Matthew.W życiu każdego bohatera jest bardzo wiele zawirowań.
Czy Anglia przyniesie Gin tylko romans? Czy może liczyć na coś więcej?

Lipiec we francuskim nastroju ;)

Uwielbiam czytać romanse. Jednak ta książka jest wyjątkowa i ma w sobie te magię i to coś wyjątkowego co sprawia , że warto sięgnąć po tę piękną romantyczną powieść. Zgadzam się z autorką , że ludzie poznają się najlepiej w podróży. Przekonałem się o tym jadąc na wakacje. Jestem radosny z przeczytania tej książki i na pewno przeczytam ją jeszcze kilka razy.

Miła, lekka książka. Polecam.

Miła, lekka książka. Polecam.

Tak,podobała mi się ta książka.Niby nic takiego,a jednak autorka potrafiła wciągnąć mnie w akcję że trudno się było oderwać od czytania.
Tak polecam z czystym serduchem,bo to taka pozytywna książka :-) .

Tak polecam z czystym serduchem,bo to taka pozytywna książka :-) .

Ciepla romantyczna i wesola ksiazka ktora wprowadza w mily nastroj i daje nadzieje ze wszystko w zyciu jest mozliwe gdy tylko sie chce i da cos od siebie. Podobali mi sie glowni bohaterowie czyli Gina i Mathew ktorzy poznali sie w dosc fajnych okolicznosciach.

Lekka, przyjemna lektura. Doskonałe oderwanie od codzienności.

Lekka, przyjemna lektura. Doskonałe oderwanie od codzienności.

Nie czytajcie , szkoda czasu!Nie skończyłam , co mi się rzadko zdarza.

Nie czytajcie , szkoda czasu!Nie skończyłam , co mi się rzadko zdarza.

2034

"Francuski romans" to lekka i przyjemna, relaksująca powieść obyczajową z nutką romansu. Z przyjemnością zagłębiłam się w nią podczas mojego poświątecznego urlopu. Zima za oknami, a w książce Katie Fforde znalazłam miłość i słońce.

Dwie siostry, Gina i Sally, otrzymały w spadku po zmarłej ekscentrycznej ciotce, udziały we Francuskim Domu - centrum z antykami. Jest to miejsce, gdzie wielu wystawców współpracuje ze sobą i sprzedaje antyki. Siostry doceniają gest ciotki, jednak zupełnie nie mają pojęcia o antykach,.... Gina jest specjalistką od PR, wolnym strzelcem, która szuka po przeprowadzce szuka nowych klientów. Sally jest artystką, która tworzy w w otoczeniu męża i córeczek-bliźniaczek. Przewodnikiem sióstr po świecie antyków zostaje właściciel Francuskiego Domu, Matthew Ballinger, który niespecjalnie jest zadowolony ze swego zadania. Matthew to taki stary-maleńki, młody człowiek z manierami starszego pana, rozwodnik mieszkający z psem. Poprzez wędrówkę za antykami towarzyszy mu przebojowa Gina, Sally mniej angażuje się w ten projekt, woli bardziej współczesne rzeczy. Do czego doprowadzi ta droga Ginę i Matthew? Przeczytajcie sami!

"Francuski romans" to wzruszająca i bardzo zabawna opowieść, pokazana z lekkim przymrużeniem oka. Napisana lekko i przyjemnie - przeczytałam ją w ciągu jednego popołudnia, a uśmiech nie schodził mi z twarzy. Autorka ciekawie pokazała głównych bohaterów, na zasadzie kontrastu - zamknięty i poukładany Matthew i energiczna Gina. Poukładana bizneswomen Gina i jej zwariowana artystka-siostra Sally :)
Historia została opisana w dowcipny i lekki sposób, plastycznym i jasnym językiem. Oczywiście, nie brakuje i dramatycznych momentów, jak walka o utrzymanie Francuskiego Domu, po który wyciąga swoje łapki chciwa żona Matthew, a która powoduje również konflikt pomiędzy siostrami. Wszystko jednak dobrze się skończy :) Szukacie lekkiej i sympatycznej książki? - sięgnijcie po "Francuski romans"!

• Literatura kobieca
  • Powieść obyczajowa
  • Oddaję... Zamierzam oddać

Dodaj cytat z książki Francuski romans