Strzały w hotelu Chelsea

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 10)
Wydawnictwo: Edipresse
The Case of the Murdered Muckraker
kryminał, daisy, seria
olciak84

Kilka dni podróży poślubnej Daisy zamierza spędzić w Nowym Jorku. W hotelu Chelsea będzie jednak bez męża, ponieważ inspektor Alec Fletcher pracuje dla rządu w Waszyngtonie. Dziewczyna planuje poświęcić czas pisaniu i spotkaniom z największymi ekscentrykami w mieście. Gdy jednak ginie jeden z gości hotelu, cieszący się złą sławą dziennikarz Otis Carmody, Daisy postanawia wytropić mordercę. Wyrusza w niebezpieczną podróż przez kraj, która w tragiczny sposób może zakończyć jej miodowy miesiąc.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Emma | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

"Strzały w hotelu Chelsea" jest, według mnie, najsłabszą jak dotychczas książką cyklu.
Daisy znajduje się w Nowym Jorku na zaproszenie swojego wydawcy. Czekając na windę zauważa znajomego dziennikarza, który otworzył drzwi windy i zaglądał do szybu. Daisy usłyszała strzał i zobaczyła mężczyznę wpadającego do szybu. Była jedyna osobą, która widziała twarz mordercy.
Temat ciekawy, ale książka (oprócz kilku zdecydowanie śmiesznych momentów) jest dosyć nudna. Miałam wrażenie, że autorce nie odpowiadały warunki amerykańskie.
Mimo to, sięgam po następny tom.

Agacha | 2016-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Rany Julek, Daisy znów wplątała się w morderstwo. Jak zawsze przypadkiem i niechcący. I kolejny raz musi odkryć kto i dlaczego zabił.

Kurebayashi | 2015-09-20
Przeczytana: 18 września 2015

No proszę - dziesiąta część serii i doczekałam się śledztwa, które od samego początku należy do Daisy. Od bycia świadkiem morderstwa, co nie jest może niczym nowym, aż do emocjonującego pościgu za domniemanym sprawcą przez pół Ameryki. Daisy jako jedyna zachowała zdrowy rozsądek w sprawie, w której nie brakowało potencjalnych motywów politycznych, dziennikarskich, a nawet miłosnych. Postać Aleca przez większą część książki była nieobecna, jednak warto było czekać na rozwój akcji. Jak zwykle w powieści nie brakowało humoru, ciekawych postaci i tej niesamowitej atmosfery, dzięki której ja nie czytam, a pochłaniam kolejne odsłony serii przygód Daisy. I tradycyjnie, z niecierpliwością czekam, aż następna część wpadnie w moje rączki.