Strzały w hotelu Chelsea

Okładka książki Strzały w hotelu Chelsea Carola Dunn
Okładka książki Strzały w hotelu Chelsea
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 10)
The Case of the Murdered Muckraker
Edipresse
2013-01-01
2013-01-01
Agnieszka Jagodzińska
kryminał daisy seria

"Strzały w hotelu Chelsea" jest, według mnie, najsłabszą jak dotychczas książką cyklu.
Daisy znajduje się w Nowym Jorku na zaproszenie swojego wydawcy. Czekając na windę zauważa znajomego dziennikarza, który otworzył drzwi windy i zaglądał do szybu. Daisy usłyszała strzał i zobaczyła mężczyznę wpadającego do szybu. Była jedyna osobą, która widziała twarz mordercy.
Temat ciekawy, ale książka (oprócz kilku zdecydowanie śmiesznych momentów) jest dosyć nudna. Miałam wrażenie, że autorce nie odpowiadały warunki amerykańskie.
Mimo to, sięgam po następny tom.

Temat...

No proszę - dziesiąta część serii i doczekałam się śledztwa, które od samego początku należy do Daisy. Od bycia świadkiem morderstwa, co nie jest może niczym nowym, aż do emocjonującego pościgu za domniemanym sprawcą przez pół Ameryki. Daisy jako jedyna zachowała zdrowy rozsądek w sprawie, w której nie brakowało potencjalnych motywów politycznych, dziennikarskich, a nawet miłosnych. Postać Aleca przez większą część książki była nieobecna, jednak warto było czekać na rozwój akcji. Jak zwykle w powieści nie brakowało humoru, ciekawych postaci i tej niesamowitej atmosfery, dzięki której ja nie czytam, a pochłaniam kolejne odsłony serii przygód Daisy. I tradycyjnie, z niecierpliwością czekam, aż następna część wpadnie w moje rączki.

1919

Rany Julek, Daisy znów wplątała się w morderstwo. Jak zawsze przypadkiem i niechcący. I kolejny raz musi odkryć kto i dlaczego zabił.

• Kryminał
  • Carola Dunn
  • Kryminalne przypadki Daisy D.

Carola Dunn Strzały w hotelu Chelsea Zobacz więcej