To niemożliwe

Okładka książki To niemożliwe Danielle Steel
Okładka książki To niemożliwe
Danielle Steel Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o. literatura piękna
Impossible
OXFORD Educational Sp. z o. o.
2009-09-18
2006-04-05
9788325203931
romans skandal danielle steel

W tej powieści nie ma nic dziwnego - samotna wdowa poznaje młodszego mężczyznę i zakochują się w sobie i wszystko byłoby ok, gdyby jednak on zachowywał się tak, jak trzeba, ale on jak na złość przez większość czasu był po prostu małym dzieckiem w ciele dorosłego faceta. Po jakimś czasie sama miałam te same myśli co główna bohaterka, że taki związek się nie uda, a już na pewno miałam pewność co do tego pod koniec, kiedy on wrócił do byłej żony, co było jednak trochę dziwne... Ale jednak mimo wszystko wrócili do siebie i może jednak ich związek nie był taki zły, jak się wydawało ;)

Chyba strasznie mało jest osób, które nie wiedzą kim jest Danielle Steel. Napisała tak wiele książek które zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków a wiele z nich także zekranizowano, że jeżeli ktoś lubi czytać to, to nazwisko przynajmniej raz musiało mu się obić o uszy. Ja co prawda do dziś nie czytałam ani jednej jej książki. Jakoś mnie do nich nigdy nie ciągnęło. Skusiłam się tylko ze względu na promocję w której to za każdą książkę jej autorstwa w oprawie twardej zapłaciłam poniżej 10 zł za sztukę. I muszę wam się przyznać, że nie urzekła mnie ta historia. Naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego...

Co prawda opowieść ta została napisana przeszło dwanaście lat temu ale pewne standardy powinny być zachowane. A tutaj kreacja bohaterów była okropna. Liam, czterdziestoletnie małe dziecko strzela fochy i się obraża. Rozumiem, że jest malarzem i musi być ekscentryczny, ale jak chce się uprawiać seks to trzeba chyba do tego dorosnąć. Nie przekonał mnie nawet w jednym procencie i raczej nie sposób go polubić. Podobne zresztą mam odczucia co do głównej bohaterki. Mimo że Sasha z sukcesem prowadzi paryską i nowojorską galerię a wszystko co robi mieści się w granicach konwenansu to jest tak nijaka i niezdecydowana, że aż trudno w to uwierzyć.

Nie czytałam innych książek tej autorki także nie wiem czy zawsze się tak rozpisuje, ale dla mnie wprowadzenie w tą opowieść było strasznie długie i monotonne a do tego nie za wiele miało z głównym wątkiem wspólnego. Choć sam wątek i sama fabuła nie były specjalnie wyszukane. Jakoś w tej książce nie potrafiłam się odnaleźć. Czytałam dużo starsze pozycje Nory Roberts i te jakoś mi odpowiadały i podchodziły. W tej nie potrafiłam się odnaleźć, zupełnie niedopracowani bohaterowie ani fabuła. Wszystko było strasznie nijakie.

Nie zamierzam jej skreślać, gdyż może trafiłam na jedną z jej gorszych pozycji. W promocji kupiłam jeszcze jej kilka książek więc za jakiś czas sięgnę po kolejną i mam nadzieję że z tamtą o wiele lepiej spędzę czas. Ta mi się dłużyła. w połowie chciałam ją odłożyć, a to mi się rzadko zdarza. Nie zamierzam jej wam polecić gdyż mi ona nie przypadła do gustu. Nie odradzam również, gdyż o gustach się nie decyduje i komuś może jednak się podobać. Ja dam jej tylko 4-5 punktów i liczę że kolejna będzie przyjemniejsza.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

Każda przeczytana strona była dla mnie zaskoczeniem. Czytałam i nie wiedziałam czego się spodziewać za moment. Zjawisko totalne.

Tatianna mnie denerwowała, gdy oskarżyła matkę o zdradę ojca. Jej brat był bardziej wyrozumiały wobec rodzicielki.

Liam - trzydziestoparoletni dzieciak z zachowania, mający trójkę dzieci. Współczułam mu dzieciństwa.

Urzekła mnie ta książka tak, że musiałam zarwać noc. I to zrobiłam. Wzięłam się za recenzję kilka godzin po przeczytaniu, a nadal mam problem z ułożeniem swych myśli we właściwych szufladach mózgu. Tej książki nie da się opisać tak po prostu.

Urzekła mnie ta książka...

Po Norze Roberts jest to druga pisarka powieści które czyta się lekko i z wielką ciekawością jak się potoczą losy bohaterów.
Ta akurat opowiada o Sashy która odziedzicza po ojcu galerie sztuki w których kupują koneserzy dzieł a ona zajmu się często zdobyciem rzadkich okazów. Po śmierci męża zamyka się w sobie jednak poznaje PANA w którym sie zakochuje jednak nie jest przekonana czy taki związek jest odpowiedni. Jak potoczą się je losy najlepiej przeczytać samemu :)
Zdecydowanie polecam!

Książka łatwa i lekka.Nie wnosi nic w życie.

Książka łatwa i lekka.Nie wnosi nic w życie.

"To niemożliwe" jest to kolejna dobra książka Danielle Steel.

Sasha jest właścicielką Galerii, Liam jest artystą malującym obrazy.
Po śmierci męża, ciężko się jest pozbierać Sashy - możemy sobie to wyobrazić, nagle wali nam się cały świat na głowę,a dzieci mają własne życie i nie zawsze będą z nami.

Dzięki Xavierowi, Sasha poznaje Liama. I zgadza się zostać jego agentką. Oboje samotni - on w trakcie rozwodu, ona wdowa - próbują sobie poukładać życie. Dostrzec w nim głębszy sens dla siebie.

Zakochują się w sobie. Dzieli ich wszystko: różnica wieku, charakter, styl życia i bycia. Czy pomimo tych przeszkód będą razem?

Czy jest to możliwe, czy też niemożliwe odpowiedź znajdziecie w książce. Ja polecam głównie dlatego, że dzięki tej książce możemy uświadomić sobie jedną rzecz "Dla miłości nie ma przeszkód".

"To niemożliwe" jest to kolejna dobra książka Danielle Steel.

Sasha jest właścicielką Galerii, Liam jest artystą malującym obrazy.

Dzięki Xavierowi, Sasha poznaje Liama. I zgadza się zostać jego...

Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej książki. Kupiłam ją szczerze mówiąc przez ładnie wyglądającą okładkę ale zagłębiając się w niej zaczęła mnie bardzo ciekawić a pod koniec tej historii łezki kręciły się w oczach :)

Nudna- nie dotrwałam do końca

Nudna- nie dotrwałam do końca

Czytałam różne książki, jedne wciągały mnie bardziej, inne mniej ale ta książka, wyowywała we mnie emocje i zniecierpliwienie, co będzie dalej.

• Danielle Steel
  • Romans

Dodaj cytat z książki To niemożliwe