Zaczęło się od listu

Tłumaczenie: Katarzyna M. Bednarska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 7)
Wydawnictwo: Edipresse
Styx and Stones
kryminał, daisy, seria
olciak84

Sierpniowe upały zmieniają Londyn w piekarnik. Rośnie też temperatura uczuć, czego dowodem jest zaręczynowy pierścionek na palcu Daisy. Wyjazd z narzeczonym do wiejskiej posiadłości szwagra, lorda Johna Frobishera, wydaje się więc doskonałym pomysłem. Narzeczeni mają jednak inny cel niż relaks – wykrycie szantażysty, który od pewnego czasu dręczy lorda. Szybko okazuje się, że pełna uroku wioska jest siedliskiem intryg i kłamstw, a listy z pogróżkami dostają także inni jej mieszkańcy…

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2016

Daisy znów wplątuje się w aferę kryminalną. Tym razem na prośbę szwagra Johniego stara się odnaleźć autora anonimowych listów. I znów odnajduje ciało. Czy ofiara była "Zatrutym Piórem", przypadkową ofiarą, a może osobą, która rozszyfrowała tożsamość autora anonimów? Dla mnie osoba mordercy była zaskoczeniem, osoba pisząca listy już mniejszym. Swoją drogą myślę, że Alec powinien dobrze przemyśleć swój związek z Daisy. Trochę przyciąga do siebie kłopoty, to dopiero sierpień a ona od początku 1923 roku wplątała się już w siedem przestępstw.

Agacha | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 listopada 2015

W tej części detektywistycznych zmagań Daisy jest trochę inaczej niż zwykle. Bohaterka ma znaleźć autora anonimów, dręczącego mieszkańców wioski, a rozwiązuje zagadkę morderstwa. Alec niby jest na urlopie, a i tak uczestniczy w śledztwie.
Kolejny lekki kryminał retro w angielskim stylu.

Kurebayashi | 2015-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Kolejna, siódma już część mojego ulubionego cyklu lekkich kryminalnych przypadków Daisy D. Cieszę się, że po każdym tomie robię sobie krótkie przerwy na inne lektury, dzięki czemu mogę zatęsknić za głównymi bohaterami i tym niezwykłym klimatem tych powieści. Tym razem to nie Scotland Yard prowadzi śledztwo, tylko Daisy, a po nieuchronnym natknięciu się na morderstwo - lokalna policja. Samowolka Daisy wywołuje tym razem silne emocje, ale na szczęście wygrywa jej nieodparty urok i ostatecznie Alec wspiera w śledztwie miejscowego sierżanta. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona tożsamością "Zatrutego pióra", co oczywiście jest dużym plusem.
Siódmy tom tradycyjnie "połknęłam", teraz czas na przerwę, po to żeby zaostrzyć swój apetyt na część ósmą. Nie mogę się doczekać.

kinzetka | 2018-07-28
Przeczytana: 29 lipca 2018