Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów.

Wydawnictwo: Poligraf
Zdrowie
zdrowie, medycyna
Robert

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2013

źródło okładki: http://www.witoldbonkowski-fundacja.pl

Dariusz Karbowiak | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Niewyobrażalnie rewelacyjna książka. Wprawdzie ma charakter poradnikowy, jednak nie zawiera samych rad typu: uśmiechaj się, bądź życzliwy itp. Autor sięga do źródeł naszego samopoczucia, chorób. Podaje kilka praktycznych rad aby poprawić stan naszego ducha, a co za tym idzie naszego zdrowia i relacji z otoczeniem. "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" to niemal motto przewijające się przez książkę. Autor udowadnia, że nie można kochać innych nie kochając samego siebie. Nie chodzi o to aby popaść w narcyzm, ale o to aby zadbać o siebie. Racjonalnie się odżywiać, ekonomicznie gospodarować czasem, poznać siebie, relaksować w sposób odpowiedni. Książka w ostatnim dziale zawiera słowniczek. Pozwolę sobie zacytować jedno z zamieszczonych w tym rozdziale haseł "OCZEKIWANIE - Oczekiwanie jest powodem frustracji - tak naprawdę to trucizna. Gdy na nic nie czekasz, wtedy życie staje się prostsze. Pozbywasz się zależności. Nie czekasz np. na odwzajemnione uczucie i możesz traktować życie...

Riwona | 2017-01-09

Książka może być dobrym wyborem na prezent dla osób w wieku 65+

Przejrzałam jedynie, podczytując fragmenty, dlatego nie mogę przyznać gwiazdek... Osoba obdarowana wyraziła opinię niezwykle pozytywną.

Film na podstawie książki: bit.ly/2iuPlve

Ciekawe pytanie, które pozwala spojrzeć na siebie "z zewnątrz":
Co zrobić, jak myśleć, żeby było gorzej?

mycha5 | 2015-08-26
Tomasz | 2015-07-30