Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów.

Okładka książki Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów. Witold Bońkowski
Okładka książki Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów.
Witold Bońkowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo Poligraf
2013-01-01
2013-01-01
Zdrowie

Bardzo ciekawa książka. Połączenie nauk Chrystusa wraz z ajurwedą i naukami wschodu jest co najmniej kontrowersyjne. Mi się podobało.

Ciekawe rozważania o ludzkiej psychice i duchowości oraz ich wpływie na nasze zdrowie. Przydatne porady o tym jak myśleć i zachowywać się aby żyć lepiej, pełniej, nie zamartwiać się i korzystać z życia. Nietrafione do końca rozważania na temat odżywiania, chociaż są też wartościowe informacje.

Książka może być dobrym wyborem na prezent dla osób w wieku 65+

Przejrzałam jedynie, podczytując fragmenty, dlatego nie mogę przyznać gwiazdek... Osoba obdarowana wyraziła opinię niezwykle pozytywną.

Film na podstawie książki: bit.ly/2iuPlve

Ciekawe pytanie, które pozwala spojrzeć na siebie "z zewnątrz":
Co zrobić, jak myśleć, żeby było gorzej?

Książka może być dobrym wyborem na prezent dla osób w wieku 65+

Film na podstawie książki: bit.ly/2iuPlve

Ciekawe pytanie, które pozwala spojrzeć na siebie "z zewnątrz":
Co zrobić, jak myśleć, żeby było gorzej?

Niewyobrażalnie rewelacyjna książka. Wprawdzie ma charakter poradnikowy, jednak nie zawiera samych rad typu: uśmiechaj się, bądź życzliwy itp. Autor sięga do źródeł naszego samopoczucia, chorób. Podaje kilka praktycznych rad aby poprawić stan naszego ducha, a co za tym idzie naszego zdrowia i relacji z otoczeniem. "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" to niemal motto przewijające się przez książkę. Autor udowadnia, że nie można kochać innych nie kochając samego siebie. Nie chodzi o to aby popaść w narcyzm, ale o to aby zadbać o siebie. Racjonalnie się odżywiać, ekonomicznie gospodarować czasem, poznać siebie, relaksować w sposób odpowiedni. Książka w ostatnim dziale zawiera słowniczek. Pozwolę sobie zacytować jedno z zamieszczonych w tym rozdziale haseł "OCZEKIWANIE - Oczekiwanie jest powodem frustracji - tak naprawdę to trucizna. Gdy na nic nie czekasz, wtedy życie staje się prostsze. Pozbywasz się zależności. Nie czekasz np. na odwzajemnione uczucie i możesz traktować życie lżej, za to z większa radością. Odbieraj życie takim, jakie jest. Nie oczekuj zbyt wiele. Pozbądź się frustracji. Nie zmienisz świata, zmienić możesz jedynie siebie."
Z całą pewnością ja wykorzystam znaczną część wiedzy do lepszego, bardziej wzbogaconego przeżywani dni które nastąpią po niniejszej lekturze. Duża ilość przypisów i wykaz pozycji, które posłużyły autorowi jako materiał źródłowy do powstania "Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów" pozwoli czytelnikowi poszerzyć nurtujące go nasuwające się pytania. Uwaga książka zawiera także propozycję jak należny walczyć z nadwagą, a także rozdział o miłości, a w zasadzie o wszystkim tym co najważniejsze dla człowieka.
Gorąco polecam, nie tylko do przeczytania ale i nabycia - warto mieć taką pozycje w swojej biblioteczce, lub podarować komuś w prezencie.

• Must have
  • Book
  • Posiadam w swojej biblioteczce :)
  • Neuronauka
  • M14

Witold Bońkowski Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów. Zobacz więcej