Okiem pacjenta

978-83-7430-323-1
medycyna, rozmowy, wspomnienia, choroby
zdrowie, medycyna
Ag2S

Czasem śmieszne, czasem trudne rozmowy o zdrowiu, o życiu - tak można podsumować opowieści wyjątkowych rozmówców Justyny Tomskiej zawarte w zbiorze „Okiem pacjenta”. Wybitni artyści mówią o swoim dzieciństwie, twórczych poszukiwaniach oraz ważnych zdarzeniach, które ukształtowały ich los. Opowiadają także o różnych doświadczeniach choroby, która dotknęła ich lub osoby im bliskie. Okazuje się,...

Wybitni artyści mówią o swoim dzieciństwie, twórczych poszukiwaniach oraz ważnych zdarzeniach, które ukształtowały ich los. Opowiadają także o różnych doświadczeniach choroby, która dotknęła ich lub osoby im bliskie. Okazuje się, że choroba, oprócz dramatycznego oblicza, ma również oblicze heroiczne, a czasami bywa, że zabawne.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

booklov Patrycja | 2012-07-30
Przeczytana: 18 lipca 2012

Jestem mile zaskoczona. Książka wydana przez wydawnictwo medyczne, można by się spodziewać rozmów stricte medycznych i jakież było moje miłe zaskoczenie, kiedy w "Oku pacjenta" znalazłam świetne wywiady z wybitnymi artystami (począwszy od Ewy Błaszczyk, Doroty Segdy przez Zbigniewa Preisnera i wielu, wielu innych znakomitych artystów).

Tę książkę dobrze jest zestawić z tak popularnymi teraz wynurzeniami pseudo-gwiazd, celebrytów, miałkimi rozmowami o sukienkach i butach. W "Okiem pacjenta" znalazłam rozmowy, które poruszają głębsze struny, zostają w pamięci, coś ze sobą niosą - jakąś myśl, wartość. Zdecydowanie mogę ją polecić, zwłaszcza osobom, które cenią literaturę wartością.

Mallwa | 2016-12-04
Przeczytana: 10 kwietnia 2017