Wegańska Bogini

Tłumaczenie: Anna Kwaśniewska
Wydawnictwo: Helion
Skinny Bitch
zdrowie, medycyna

Polska edycja "Skinny Bitch" - numeru 1 na liście bestsellerów "New York Timesa" Szczupłe ciało, tęga głowa •Koniec ze śmieciowym jedzeniem i mięsem •Dosyć nikotyny, kofeiny, alkoholu •Fakty na temat białka, tłuszczu i węglowodanów •Propozycje przemyślanych jadłospisów •Zdrowa żywność oraz produkty dla wegetarian i wegan dostępne w Polsce Traktuj swój organizm tak, jak na to...

Szczupłe ciało, tęga głowa
•Koniec ze śmieciowym jedzeniem i mięsem
•Dosyć nikotyny, kofeiny, alkoholu
•Fakty na temat białka, tłuszczu i węglowodanów
•Propozycje przemyślanych jadłospisów
•Zdrowa żywność oraz produkty dla wegetarian i wegan dostępne w Polsce

Traktuj swój organizm tak, jak na to zasługuje!
•Wołowina
•Wieprzowina
•Cielęcina

Jeśli te słowa budzą w Tobie ogólną niechęć, a wszystko, co jest związane z jakąkolwiek formą wykorzystywania zwierząt budzi Twój otwarty sprzeciw, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Przekonaj się, że życie bez mięsa jest nie tylko przyjemne, ale także zbawienne w skutkach!

Powiedz STOP standardowym poradnikom traktującym o diecie, odchudzaniu i nawykach żywieniowych! Sięgnij po świeże i oryginalne pomysły - ta arcyciekawa i bardzo kontrowersyjna książka dostarczy Ci inspiracji, jakiej szukałaś. Złam zasady! Razem z autorkami przeciwstaw się powszechnym trendom żywieniowym i poznaj długo skrywane tajemnice ogólnoświatowego ruchu, jakim jest weganizm. Masz dość tłuszczyku i wałeczków? Rusz głową i schudnij!

Jeśli zastosujesz się do wskazówek Kim i Rory, z całą pewnością uda Ci się zrzucić kilka kilo. Na 100%! Ale to dopiero początek. Kiedy zaczniesz ćwiczyć i odżywać się prawidłowo, poczujesz się silna, zdrowa i pewna siebie. Zaczniesz kochać swoje ciało - nie dlatego, że tracisz na wadze, ale dlatego, że czujesz się w nim doskonale! Nie traktuj tej książki jak wyroczni. Po prostu znajdź w niej pomysły na zmianę stylu życia - na taki, który pozwoli Ci delektować się jedzeniem, a także czuć się zadowoloną, pełną energii i wolną.

Czas, byś idąc ulicą, czuła się jak gwiazda lub modelka na wybiegu. Czas, byś wsiadając do windy, była gotowa na błysk fleszy. Czas, by wizyta w każdej przymierzalni była dla Ciebie jak pobyt u najlepszych na świecie projektantów. Czas schudnąć!

Harda kobieta o charciej sylwetce!
Hasła do skandowania o każdej porze dnia: •Won z papierochami, kawą i tuczącymi drinkami!
•Dosyć faszerowania się lekami!
•Napoje gazowane to wcielone zło!
•Zimna woda zdrowia doda!
•Zielona herbata na prezydenta!
•Śmierć śmieciowemu żarciu!
•Niech żyją wegetarianie i weganie!
•Grunt to ruch!

Rory Freedman i Kim Barnouin są Twoimi nowymi, pyskatymi przyjaciółkami, które nie owijają w bawełnę i w końcu powiedzą Ci prawdę na temat tego, czym się codziennie karmisz. Nauczą Cię, jak podejmować rozsądne, oparte na rzetelnej wiedzy decyzje żywieniowe. Może i niezłe z nich małpy, ale przynajmniej są szczupłe. Ty też taka będziesz - pod warunkiem, że zastosujesz się do ich wskazówek i zaczniesz się prawidłowo odżywiać.

Rory Freedman - była agentka, pracująca dla agencji modelek Ford Models; mądrala-samouk.

Kim Barnouin - była modelka, magister dietetyki holistycznej.

Obie z powodzeniem doradzały modelkom, aktorom, sportowcom i innym zawodowcom, opierając się na opisanej w książce metodzie. Mieszkają w Los Angeles.

źródło opisu: wydawnictwo Helion, 2009

źródło okładki: wydawnictwo Helion

une_banane_verte | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Weganką zostałam parę miesięcy przed przeczytaniem książki. Jednak dowiedziałam się ciekawych informacji na temat substancji znajdujących się w mleku oraz sposobu postępowania koncernów i całego zakłamania tego świata.

Jeżeli kogoś rozdział na temat rzeźni nie przekona do bycia wege, to ja nie wiem, co ta osoba ma w głowie...

Agnieszka | 2010-11-12
Przeczytana: lipiec 2009

Ani weganką ani wegetarianką zostać nie zamierzam, ale lubię zdrowo jeść, więc kupiłam tę książkę przez internet. W księgarniach stacjonarnych nie widziałam, a jak się okazuje nie warto było tak szukać.

Zdawałam sobie sprawę, że książka nie będzie pochwalać jedzenia mięsa, ale to, co przeczytałam nie spodobało mi się.
Nic o zdrowym jedzeniu, tylko nazywanie idiotkami dziewcząt, które jedzą jaja, mięso, czy piją mleko
. Każda, która to robi jest idiotką, jeśli myśli, że w ten sposób chudnie.

Ok, rozumiem, że autorki chciały być kontrowersyjne i wyjaśnić to tak zwaną krótką piłką, ale do mnie to nie trafia.
Szczególnie, gdy w jednym rozdziale przez kilka stron opisywały zabijanie zwierząt - tani chwyt, który zamiast przekonać do weganizmu, tylko mnie zniesmacza.

Jedyne co mi się spodobało, to rozdział o kupie. W bardzo zabawny i ciekawy sposób opisane zostało, jak jeść, by prawidłowo się wypróżniać, a dobór słów doprowadził mnie do łez :)

Nie polecam.

| 2014-09-03

Pomimo, że część faktów jest naciągana, to książka jest prawdziwą perełką, również polityczną. Idealnie ukazuje obłudę i hipokryzję dzisiejszego świata oraz idei nam towarzyszącym.

Izabela Horbik | 2016-08-02
yyrudayy | 2016-06-10