Księga chaosu

Cykl: Trylogia Egipska (tom 3)
Wydawnictwo: Bellona
5 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Egypt: The Book of Chaos
egipt, detektyw, faraon
historyczna
joly_fh

W pałacu w Malgacie życie króla Aja dobiega kresu, a wraz z nim chyli się ku upadkowi potężna osiemnasta dynastia egipskich władców. Jednak detektyw tebańskiego oddziału Medżaj ma inne zmartwienia. Nie dość, że ulice miasta zalewa coraz większa ilość opium, to jeszcze z rąk tajemniczego zabójcy z mieczem giną kolejne ofiary. Gdy jedną z nich pada przyjaciel Rahotepa, ten zrozpaczony poprzysięga zemstę. Lecz królowa, by ratować kraj i dynastię, opracowuje ryzykowny plan, a misję jego wykonania zleca Nachtowi i detektywowi. W kraju Hetytów Rahotep wpadnie na trop zabójcy, lecz nie wszyscy wrócą żywi z tej wyprawy...

Egipt to trzeci tom trylogii o przygodach Rahotepa, tebańskiego detektywa. Znakomicie osadzony w realiach starożytnego Egiptu, stanowi efektowne podsumowanie cyklu.

Nakładem wydawnictwa ukazały się:
Zaginiona królowa Egiptu
Tutenchamon

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

Adrian | 2016-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2016

"Księga chaosu" Nicka Drake'a opowiada o historii detektywa Rahotepa z tebańskiej policji Medżaj, który stara się odkryć przyczynę tajemniczych mordów w Tebach, co naprowadza go na trop przemytników opium.

W międzyczasie potężna osiemnasta dynastia dobiega końca. Król Aj nie ma potomka, a królowa Anchesenamon wysyła do Hetytów, odwiecznych wrogów Egiptu propozycje małżeństwa z nią, co ma zapobiec wojnie domowej. Egipską delegację prowadzi Królewski Poseł Nacht, z Rahotepem jako swoim ochroniarzem. Z czasem wszystko coraz bardziej się komplikuję.

Mam problem z oceną tej powieści. Autor stworzył logiczny i interesujący świat, gdzie nie bał się pokazać brutalności dawnych czasów. Motywacja głównego bohatera jest jasna. Jednak zwyczajnie nie jestem w pełni zadowolony po lekturze. Mimo tego polecam.

Monika | 2016-07-08
Przeczytana: 2016 rok