Księga chaosu

Okładka książki Księga chaosu
Nick Drake Wydawnictwo: Bellona Cykl: Trylogia Egipska (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Trylogia Egipska (tom 3)
Egypt: The Book of Chaos
Bellona
2013-08-08
2013-08-08
egipt detektyw faraon

ciekawe zakończenie trylogii o detektywie Rahotepie w Starożytnym Egipcie.
pałacowe intrygi, pełno trzymających w napięciu momentów. polecam!

ciekawe zakończenie trylogii o detektywie Rahotepie w Starożytnym Egipcie.
pałacowe intrygi, pełno trzymających w napięciu momentów. polecam!

Fantastyczne zakończenie przecudownej trylogii o Egipcie, którego się zupełnie nie spodziewałam. Kryminał, tajemnice, piętrzące się zagadki do wyjaśnienia to to czego szukałam w książkach o starożytnym państwie faraonów.

"Księga chaosu" Nicka Drake'a opowiada o historii detektywa Rahotepa z tebańskiej policji Medżaj, który stara się odkryć przyczynę tajemniczych mordów w Tebach, co naprowadza go na trop przemytników opium.

W międzyczasie potężna osiemnasta dynastia dobiega końca. Król Aj nie ma potomka, a królowa Anchesenamon wysyła do Hetytów, odwiecznych wrogów Egiptu propozycje małżeństwa z nią, co ma zapobiec wojnie domowej. Egipską delegację prowadzi Królewski Poseł Nacht, z Rahotepem jako swoim ochroniarzem. Z czasem wszystko coraz bardziej się komplikuję.

Mam problem z oceną tej powieści. Autor stworzył logiczny i interesujący świat, gdzie nie bał się pokazać brutalności dawnych czasów. Motywacja głównego bohatera jest jasna. Jednak zwyczajnie nie jestem w pełni zadowolony po lekturze. Mimo tego polecam.

Dodaj cytat z książki Księga chaosu