Myśl i bogać się. Podręcznik człowieka interesu

Wydawnictwo: StudioEMKA
The Think and Grow Rich
poradniki

Książka odmieniła życie milionów mężczyzn i kobiet, zarówno dorosłych, jak i wkraczających w dojrzałe życie i stworzyła wspaniałe dziedzictwo osiągnięć dokonanych przez dzisiejszych i wczorajszych czołowych działaczy w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i życia publicznego.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

miroslawk | 2019-05-03

Książka nie należy do lekkich i przyjemnych, zmusza czytelnika do pracy, ale czy sukces przychodzi łatwo i przyjemnie ? Ukazuje 12 czynności, które wykonują codziennie ludzie sukcesu, przekonuje i uczy czytelnika jak wejść na drogę do sukcesu. Okazuje się, że przepis na sukces istnieje! Napisana trudnym językiem, ale napewno jest pozycją ponad czasową.

Łukasz | 2019-03-25
Przeczytana: 23 marca 2019

Muszę to przeczytać jeszcze raz :)

Paweł | 2019-03-12

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Omawia tematy ideologiczne, strasznie "przegadana" i jej jedyny przekaz odnośnie sukcesu, to informacja że, nasz los leży w naszych rękach. Straszny to truizm.

Sądziłem, że jak na klasyk gatunku rozwoju zawodowego wniesie coś nietypowego. Widocznie tytuł nie był dla mnie. Chcesz odnieść sukces? Pracuj na niego.

Lazok | 2018-12-18

Zbyt pobieżna, zbyt niedokładna, zbyt nastawiona na sprzedaż. Jeżeli ktoś szczerze szuka zmiany w życiu, zdecydowanie polecam serię Prawa sukcesu (w ośmiu tomach) tego samego autora - są one zdecydowanie praktyczniejsze, lepiej napisane i dokładniejsze.

Monte-Cristo | 2018-12-15
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Myśl i bogać się to książka z wysokiej półki. Klasyka literatury motywacji i sukcesu.
Autor w prostych krokach wyjaśnia drogę do bogactwa. Jego historie są inspirujące oraz motywujące. Szczerze polecam każdemu!

Łukasz Bartkowski | 2018-10-30
Przeczytana: 14 października 2018

Wiele słyszałem o tej książce, ale nigdy nie miałem okazji się za nią zabrać. Teraz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej, bo jest to podręcznik zawierający uniwersalne zasady jak osiągnąć w życiu sukces. Oczywiście dla każdego bogactwo może oznaczać coś innego, więc nie jest to pozycja skierowana tylko do tych którzy marzą o bogactwie materialnym. Samo przeczytanie wiele nie pomoże, jednak zastosowanie metod poznanych w książce w praktyce przekłada się na sukces, tak było w moim przypadku, polecam :)

Niklas | 2018-08-31

Polecam ;)

monika3200 | 2018-07-12

Jedna z lepszych książek jaka czytałam, konkretną i rzeczowa. Książka opowiada o psychologicznym aspekcie zmian w myśleniu aby dojść do bogactwa.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Książka Napoleona Hilla Myśl!... i bogać się uchodzi za klasyczny osobisty poradnik motywujące działania prowadzące człowieka do osiągnięcia perfekcyjnych umiejętności kierowania zespołem podległych pracowników, a także rozwoju swojej osobowości.

Mamy możliwość przeanalizowania podstawowych składników Hillowskiej formuły sukcesu oraz porady, jak wprowadzić je w życie: przede wszystkim wytknąć sobie główny cel życiowy i konsekwentnie dążyć do jego osiągnięcia; w swoim zachowaniu zachować elastyczność i zdolność przekuwania porażek w sukces; wykorzystać potęgę języka i wzbogacać zasób słownictwa; wspomagać się umiejętnościami i wiedzą pracowników.

Książka do dziś uwypukla nieprzemijające wartości dzieła Hilla, potwierdzone dzisiejszymi sukcesami biznesowymi oraz badaniami naukowymi. To dowodzi, że ta książka jest jedną z najcenniejszych książek, jaką kiedykolwiek napisano.

Wierzchu | 2018-05-09

O książce tej słyszałem od bardzo dawna, wręcz już wtedy, kiedy zaczynałem swoją przygodę z osobistym rozwojem. Można rzec, że jest to jeden z klasyków z tej dziedziny i przez wiele osób określana jako must read, nie tylko dla osób interesujących się rozwojem, ale dla każdej osoby. Ja mam nieco inne zdanie na ten temat, ale o tym nieco dalej.

O książce

Książka jest dość obszernie napisana, choć skondensowana – zmniejszone interlinie, mniejszy rozmiar tekstu. Gdyby to jakoś unormować do tego jak wygląda to w większości książek, jej grubość byłaby dwukrotnie większa.

Sama publikacja jest podzielona na 16 głównych rozdziałów, z czego 13 z nich to – jak to autor określa – „kroki do bogactwa”. W krokach tych omawia umiejętności, nawyki, które należy wdrożyć w swoje życie, aby to bogactwo osiągnąć.

Ogromnym plusem jest to, że w każdym rozdziale autor poza ciekawymi historiami i case’ami podaje mega precyzyjne, konkretne kroki mające na celu wdrożenie kroku, o którym mowa w danym...