Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji

Okładka książki Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji Napoleon Hill
Okładka książki Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji
Napoleon Hill Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Napoleon Hill's Philosophy of Success: The 17 Original Lessons
Onepress
2023-10-17
2023-10-17
Krzysztof Krzyżanowski

W różnych marketingowych i biznesowych publikacjach, plannerach oraz kalendarzach natknęłam się na bardzo mądre cytaty autorstwa Napoleona Hill'a (urodził się w 1883 roku, ale jego teksty wciąż sprzedają się w milionach egzemplarzy),ale nigdy nie miałam okazji przeczytać żadnej jego książki, aż do teraz.

"Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji" wydana została przez Wydawnictwo Onepress i to nie lada gratka dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytania typu: jak odnieść sukces, jak wspierać samodyscyplinę, by cieszyć się dobrymi osiągnięciami, jak określać cele, by owocnie je realizować, jak skutecznie działać, jak budować nawyki, jak traktować przeciwności, czy porażki. To tylko część zagadnień, które porusza książka i warto jeszcze dodać, że naszpikowana jest różnymi mądrościami, które mają ogromny potencjał, by stać się cytatami. Ja nie odmówiłam sobie użycia zakreślaczy 🤭

Smaczku lekturze dodaje fakt, że ten zbiór siedemnastu wykładów/lekcji Napoleona Hill'a, do tej pory dostępny był jedynie dla wybranych osób przechodzących szkolenie - ludzi, którzy mieli uczyć metodyki i filozofii osobistego sukcesu.

"Filozofia sukcesu Napoleona Hilla. 17 niezwykłych lekcji" wydana...

Jeśli chcecie zacząć działać, ale ciągle 'nie możecie się za to zabrać ' pomocna może być dla was książka #filozofiasukcesunapoleonahilla od @wydawnictwo_onepress (współpraca).

Książka jest z pozoru cieniutka, jednak zawdzięczamy to jedynie mocno przefiltrowanym faktom, bez zbędnego pitu-pitu.

Autor tworzył wiele lat temu, jednak jego założenia okazały się ponadczasowe, dzięki czemu do dziś możemy z nich czerpać.

Co znajdziemy w tym poradniku?

17 konkretnych, doprecyzowanych wykładów, które mają nam pomóc osiągnąć sukces. Jaki? To już nasza decyzja.

Każdy rozdział to inna zasada - scharakteryzowana, wyjaśniona, poparta wskazówkami jak wprowadzić ją w życie. Każdy rozdział zakończony jest również przygotowaną przez autora afirmacją, którą możemy zacząć codziennie powtarzać.

Dawno już nie czytałam tak skonkretyzowanego poradnika. Wszystko mamy podane jak na tacy, wystarczy wyciągnąć rękę i po to sięgnąć.

Książka na pewno skłania do przemyśleń i zachęca do wprowadzenia poprawek w swojej codzienności.
Jeśli mi nie wierzycie - tym bardziej sprawdźcie samodzielnie. 😉

Czym jest sukces? Z definicji jest to działanie na najwyższym poziomie, aby spełniać marzenia, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy wszystkim płaszczyznami życia.
Co do filozofii sukcesu, raczej jest ona określana przez każdego indywidualnie w zależności od charakteru i pozycji.

Natomiast gdyby tak zebrać definicję od każdego z nas to znalazłoby się mnóstwo pokrewnych punktów.
Napoleon Hill jako prekursor osobistego sukcesu w swojej książce, przedstawił 17 niezwykłych lekcji dotyczących tego tematu.
Niejednokrotnie wielu z nas zastanawiało się dlaczego jedni brylują w otoczeniu zaskarbiając sobie sympatie innych i otrzymując najkorzystniejsze oferty, a inni siedzą z tylu niezauważeni i rozgoryczeni ciągłymi niepowiedzeniami. Co takiego robią ludzie z tej pierwszej grupy?
Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w tej książce!

Konkretna - to słowo idealnie opisuje tę pozycję. Znajdują się w niej wcześniej niepublikowane wykłady Autora, które w prosty sposób przedstawiają zasady, pozwalające na prowadzenie szczęśliwego i dostatniego życia.
Warto poznać jego punkt widzenia.

17 lekcji to 17 rozdziałów, które w prosty sposób opisują jak daną zasadę wprowadzić w życie. Myślę, że każdy z Was słyszał o afirmacjach. Jak niezwykle ważna jest wizualizacja naszych marzeń. Jednakże część osób ma problem z ułożeniem ich w poprawny sposób. Autor wyszedł nam naprzeciw i po każdym rozdziale zapisał treść afirmacji, abyśmy mogli je codziennie powtarzać.

To dość niepozorna lektura, która skłania do refleksji. Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć listę 17 lekcji opisanych w książce. Dla mnie najciekawsze były rozdziały dotyczące - entuzjazmu oraz 30tu cech przyjemnej osobowości.
I słowo na koniec, gdy zestawimy ze sobą wszystkie te zasady, łatwo możemy dostrzec łączące je zależności, które tworzą nierozerwalne ogniwa szczęśliwego życia.
Warto! Polecam - inspiruje i zachwyca!

Z serii książek dot. "przyciągania i wysyłania w kosmos swoich intencji" Napoleona Hilla lubię najbardziej. I nie jest to wcale miłość do afirmacji, ale przede wszystkim styl Hilla, który jest nie do podrobienia. Większość poradników dot. afirmowania to niestety jego marne kopie.

Coś co wyróżnia go spośród innych autorów, to jego skupienie na konkretach, poparte ponad 20letnimi badaniami oraz inspirującymi przykładami ludzi, którzy dzięki wytrwałości i wierze w swoje możliwości pokonali swoje ograniczenia💪

Z pewnością wielu z Was zna jego kultową książkę "Myśl i bogać się", która ukazała się po raz pierwszy w 1937 roku i nadal jest kamieniem milowym w literaturze motywacyjnej. Hill przedstawia w tej książce filozofię sukcesu opartą na przekonaniu, że nasze myśli i przekonania mają bezpośredni wpływ na nasze życie i osiągnięcia. Pozytywne myślenie, wytrwałość, wiara w siebie i zdolność do określenia celów stanowią według Hilla kluczowe elementy sukcesu.

Jest jednak pewien haczyk. Hill podkreśla, że sukces nie przychodzi przypadkowo, ale jest rezultatem naszych myśli i działań, którymi kierujemy się zgodnie z 17 zasadami.

Książka zawiera esencję niepublikowanych wcześniej myśli Hilla przedstawionych w formie dość krótkich 17 wykładów - zasad, których nie będę zdradzać. Zachęcam do samodzielnego odkrycia ich w książce. Dla mnie ta książka okazała się nie typowym poradnikiem psychologicznym, ale mini lekcjami dotyczącymi filozofii życia.

Dla tych, którzy poszukują prawdziwej motywacji, wskazówek dotyczących rozwoju osobistego i klucza do finansowego rozwoju ta pozycja jest niezastąpiona. To również doskonała lektura dla osób, które nie wierzą w siebie, nie są świadomi swojej wewnętrznej mocy, ale pragną zmienić coś w swoim życiu. Hill nauczy Was nie tylko wartościowych zasad, ale także przydatnych umiejętności. Jeśli dodatkowo lubicie dobrze napisane afirmacje, to z pewnością polubicie tę książkę 😁

Dla wszystkich fanów Napoleona Hilla pozycja obowiązkowa.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję @wydawnictwo_onepress ❤️

• Popularnonaukowe