Kwadrant przepływu pieniędzy

Wydawnictwo: IPE
biznes, finanse

Kwadrant przepływu pieniędzy ujawnia, dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i czują się lepiej zabezpieczeni finansowo niż inni. Wszystko, co trzeba wiedzieć, to: kiedy pracować i w którym być kwadrancie?

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Większość ludzi po ukończeniu studiów weźmie w rękę swój dyplom, napisze ładne CV i zacznie szukać pracy. Najlepiej w dużej i dobrze prosperującej firmie, w której będzie można liczyć na duże zarobki. Potem przez następne lata będzie czekać ich wstawanie rano i pójście na osiem godzin do pracy, spełnianie poleceń i marzeń szefa. Czemu nie swoich? Z czasem będzie rosła frustracja, że brakuje nam czasu dla siebie, że zarabiamy zbyt mało i jesteśmy w stanie zaspokoić tylko swoje podstawowe potrzeby życiowe. To za mało, żeby zaoszczędzić, wyjechać na wymarzone wakacje, kupić mieszkanie, spełniać swoje marzenia. Większość z nas będzie pokornie to znosić, mając złudne nadzieje, ile szczęścia daje praca na etacie.

Kolejna część ludzi poświęca wiele lat dbając o swoją edukację. Robi specjalizację w jakiejś dziedzinie i staje się mistrzem w swoim fachu. Otworzą restaurację lub gabinet, a ludzie będą stać w kolejce, by skorzystać z usług. Zarobki będą na wysokim poziomie, ale będą zależne...

Krystian P | 2015-01-22

hmmm zastanawiam się czym jest wolność finansowa. Może to coś jak "sprawiedliwość społeczna"? Bo skoro sprawiedliwość społeczna to nie sprawiedliwość, to czym jest wolność finansowa? Może niewolą?

Smucą mnie kolejni guru zarabiający na byciu guru. Proszę wszystkich mędrców starożytnych o wybaczenie użytego słowa guru. Jedyne czego warto się z tej pozycji uczyć to marketing.

Repta | 2018-04-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Druga książka Kiyosakiego dotycząca sposobu myślenia ludzi na temat pieniędzy. W tej książce autor skupił się bardziej na ukazaniu jak możemy podzielić ludzi właśnie poprzez pryzmat tego jak patrzą na zarabianie pieniędzy. Po raz kolejny dostajemy sporo motywacyjnego tekstu, który ma nas zachęcić do spróbowania bardziej odważnych decyzji w kwestii naszych finansów. Co prawda tak jak przy poprzedniej książce czuć, że autor żył w nieco innych czasach i pewne jego rady są nieco przestarzałe, ale w sporej części jego rad jest wiele sensu i pozwala nieco zweryfikować podejście do pieniędzy.

Adam Kopeć | 2012-07-16

Kwa­drant prze­pływu pieniędzy

Robert Kiy­osaki jeśli cho­dzi o spo­sób zara­bia­nia dzieli ludzi na 4 kate­go­rię. Tak jak na rysunku na okładce są to:

Pra­cow­nicy (P, w ory­gi­nale E — Employee), tutaj chyba w jakiejś książce Roberta Kiy­osaki po pol­sku widzia­łem literę E od etat, ale nie jestem pewien,

Samo­za­trud­nieni (S)

Wła­ści­ciele biz­nesu (B)

Inwe­sto­rzy (I)

Każda z tych grup zara­bia ina­czej. Bar­dzo ogól­nie można powie­dzieć, że osoby z lewej strony kwa­drantu (P i S) sprze­dają swój czas, pod­czas, gdy osoby po pra­wej (B i I) korzy­stają z czasu innych ludzi.

Łatwo się zorien­to­wać, do któ­rej czę­ści kwa­drantu nale­żysz. Waż­niej­sze jest to co da Ci ta infor­ma­cja. Przy­kła­dowo jeśli codzien­nie wsta­jesz do pracy, w któ­rej szef Ci mówi co masz robić nale­żysz do kwa­drantu P. Jeśli sam jesteś sobie sze­fem pew­nie nale­żysz do S. Jeśli masz wła­sny biz­nes i zatrud­niasz ludzi (według Roberta Kiy­osaki przy­naj­miej 500) jesteś B. Jeśli...

Marcin Janusz | 2010-08-30
Przeczytana: czerwiec 2004

Jak dla mnie to trochę "odgrzewany kotlet". Po napisaniu bestseller`a w postaci "Bogaty Ojciec, Biedy Ojciec" Kiyosaki wydaje się iść trochę na łatwiznę i stara się opakować trochę inaczej tą samą treść na wiele wariantów. Zatem jeśli ktoś czytał pierwszą część, to raczej nic odkrywczego się nie dowie z tej pozycji.

Michal Wcisło | 2018-05-29

Główną zaletą tej książki jest pokazanie innej mentalności i podanie kilku zasad w życiu, którymi warto się kierować, np. to, że najlepszym nauczycielem jest praktyka, dlatego to, co się nauczymy, trzeba konfrontować z życiem.

Magdalena Bienia | 2011-02-20

Po prostu trzeba przeczytać i uświadomić sobie co i jak w naszym życiu działa. Czy raczej jak my powinniśmy działać żeby być rentierem a nie rencistą... ;)

Adrian Stec | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

W sumie prawdą jest to, że w tej książce sporo powtarza się z 'bogaty ojciec, biedny ojciec', zawartość książki jest opisana innymi słowami, jednak autor przekazuję nam to co próbował przekazać w swojej poprzedniej książce.
Prawdą jest to, że to czy jesteśmy zwykłymi pracownikami, szefami czy inwestorami zależy tylko i wyłącznie od nas samych i przekonań w naszej głowie, wszyscy zostaliśmy wychowani w społeczeństwie edukowanym przez szkoły, które chcą z każdego z nas zrobić wykwalifikowanego pracownika i to wszystko, żeby być kimś więcej trzeba samemu się wziąć za siebie i edukować się na własną rękę, jeździć na różne seminaria, czytać książki tematyczne itd. ;)

krystofffer | 2012-12-28

Kolejna bardzo dobra książka tego autora. Jego gra (którą cały czas reklamuje podświadomie) jest na wysokim poziomie. Książka trochę powtarzalna do poprzednich. Gorąco polecam jednak jej przeczytanie oraz osobiste zagranie w grę cashflow !

ghost1996pl | 2014-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2014

Myślę ,że książka dla każdego . Otwiera oczy na wiele spraw po za pieniędzmi bo o nich jest . Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla świadomego człowieka :)