Kwadrant przepływu pieniędzy

Wydawnictwo: IPE
biznes, finanse

Inne wydania

Kwadrant przepływu pieniędzy ujawnia, dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i czują się lepiej zabezpieczeni finansowo niż inni. Wszystko, co trzeba wiedzieć, to: kiedy pracować i w którym być kwadrancie?

Adam Kopeć | 2012-07-16

Kwa­drant prze­pływu pieniędzy

Robert Kiy­osaki jeśli cho­dzi o spo­sób zara­bia­nia dzieli ludzi na 4 kate­go­rię. Tak jak na rysunku na okładce są to:

Pra­cow­nicy (P, w ory­gi­nale E — Employee), tutaj chyba w jakiejś książce Roberta Kiy­osaki po pol­sku widzia­łem literę E od etat, ale nie jestem pewien,

Samo­za­trud­nieni (S)

Wła­ści­ciele biz­nesu (B)

Inwe­sto­rzy (I)

Każda z tych grup zara­bia ina­czej. Bar­dzo ogól­nie można powie­dzieć, że osoby z lewej strony kwa­drantu (P i S) sprze­dają swój czas, pod­czas, gdy osoby po pra­wej (B i I) korzy­stają z czasu innych ludzi.

Łatwo się zorien­to­wać, do któ­rej czę­ści kwa­drantu nale­żysz. Waż­niej­sze jest to co da Ci ta infor­ma­cja. Przy­kła­dowo jeśli codzien­nie wsta­jesz do pracy, w któ­rej szef Ci mówi co masz robić nale­żysz do kwa­drantu P. Jeśli sam jesteś sobie sze­fem pew­nie nale­żysz do S. Jeśli masz wła­sny biz­nes i zatrud­niasz ludzi (według Roberta Kiy­osaki przy­naj­miej 500) jesteś B. Jeśli...

Krystian P | 2015-01-22

hmmm zastanawiam się czym jest wolność finansowa. Może to coś jak "sprawiedliwość społeczna"? Bo skoro sprawiedliwość społeczna to nie sprawiedliwość, to czym jest wolność finansowa? Może niewolą?

Smucą mnie kolejni guru zarabiający na byciu guru. Proszę wszystkich mędrców starożytnych o wybaczenie użytego słowa guru. Jedyne czego warto się z tej pozycji uczyć to marketing.

Magdalena Bienia | 2011-02-20

Po prostu trzeba przeczytać i uświadomić sobie co i jak w naszym życiu działa. Czy raczej jak my powinniśmy działać żeby być rentierem a nie rencistą... ;)

krystofffer | 2012-12-28

Kolejna bardzo dobra książka tego autora. Jego gra (którą cały czas reklamuje podświadomie) jest na wysokim poziomie. Książka trochę powtarzalna do poprzednich. Gorąco polecam jednak jej przeczytanie oraz osobiste zagranie w grę cashflow !

ghost1996pl | 2014-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2014

Myślę ,że książka dla każdego . Otwiera oczy na wiele spraw po za pieniędzmi bo o nich jest . Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla świadomego człowieka :)

Martyna | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Jest to bardzo uświadamiająca książka, jednak napiszę o niej recenzję jak zobaczę swój namacalny efekt. Także, i wy i ja musimy się uzbroić w cierpliwość!

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Sama idea kwadrantu przepływu pieniędzy sensowna i pokazująca pewne rzeczy w nieco inny sposób. Nie sądzę jednak aby Robert Kiyosaki był biznesmenem mogącym stanowić przykład dla ludzi prowadzących tradycyjny biznes. Jest człowiekiem parającym się platform sellingiem co jest wręcz paskudne. Książki według mnie nie warto czytać. Można jedynie w skrócie w internecie znaleźć informacje na temat wspomnianego kwadrantu.

enhap | 2012-07-10
Przeczytana: 19 lipca 2012

dobra książka traktująca o "grze" finansowej, jak połapać się w świecie pieniędzy. ciekawie napisana, niewiele informacji, za to każda na wagę złota (dosłownie ;) dobrze pokazane są rodzaje ludzi, kto jak i gdzie zarabia pieniądze (tytułowe kwadranty). polecam każdemu, kto już trochę wie o pieniądzach (że to tylko papierki, wymyślona waluta w formie długu)

Marcin Janusz | 2010-08-30
Przeczytana: czerwiec 2004

Jak dla mnie to trochę "odgrzewany kotlet". Po napisaniu bestseller`a w postaci "Bogaty Ojciec, Biedy Ojciec" Kiyosaki wydaje się iść trochę na łatwiznę i stara się opakować trochę inaczej tą samą treść na wiele wariantów. Zatem jeśli ktoś czytał pierwszą część, to raczej nic odkrywczego się nie dowie z tej pozycji.

| 2015-06-20
Przeczytana: 19 lipca 2015