Depeche Mode. Black Celebration

Tłumaczenie: Katarzyna Paluch
Wydawnictwo: Kagra
Depeche Mode. Black Celebration
Figunia33

„Znakomita narracja, intrygująca i pełna skrajności” – NME „Wspaniały, będący efektem drobiazgowych badań zapis kariery niezwykłej grupy – naprawdę fascynująca rzecz” – Uncut „Pierwsza poważniejsza praca na temat zespołu – brak oficjalnej aprobaty pozwala na odświeżający dystans” – Q Magazine Napisana we współpracy z zespołem biografia pióra Steve’a Mallinsa przedstawia niewiarygodną, trwająca już dwadzieścia pięć lat karierę tej hermetycznej, często nie rozumianej grupy, która sprzedała na całym świecie ponad pięćdziesiąt milionów egzemplarzy swoich płyt i która nadal nagrywa single i albumy trafiające na listy przebojów i występuje z koncertami na stadionach przed wypełnioną do ostatniego miejsca widownią. Trwający nieprzerwanie sukces i niczym nie poskromiony hedonizm, które nadały kształt karierze zespołu, niosły ze sobą także przedawkowania narkotyków, załamania nerwowe, libacje alkoholowe i rozwody. A jednak pomimo wszystkich tych przeciwności Depeche przetrwali i nadal tworzą muzykę, która przynosi im uznanie krytyków i sukces komercyjny. Tym co decyduje o ich sukcesie i niesłabnącej sile są pełne dynamizmu relacje panujące pomiędzy poszczególnymi członkami grupy, a w szczególności między autorem piosenek Martinem Gorem i wokalistą Davem Gahanem, którego interpretacje stanowią część alchemii, jaka tworzy każdą piosenkę Depeche Mode i decyduje o jej całkowicie unikalnym charakterze, tak odmiennym od tego, co prezentują inne współczesne zespołowi formacje. Oto frapująca historia przemian, doskonałości i tragedii, jakie stały się udziałem Depeche Mode. W pełni uaktualniona, obejmująca ostatni album zespołu Playing the Angel, solowe przedsięwzięcia Dave’a Gahana i Martina Gore’a, znakomicie opracowana biografia tej odnoszącej światowe sukcesy grupy. Najlepsza jak dotąd biografia zespołu DM, która ukazała się na rynku brytyjskim 27 maja 1999 roku, zbiera znakomite recenzje wśród fanów jak i krytyków na całym świecie (bardzo wymagający Magazyn Q przyznał jej cztery gwiazdki na pięć możliwych). Jest to biografia napisana we współpracy z grupą oraz w oparciu o najnowsze, obszerne wywiady z zespołem, jego przyjaciółmi i ludźmi z branży.

źródło opisu: Wyd. Kagra, 2013

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/

Ella | 2017-03-08

W tej książce właściwie powtarzają się wszystkie informacje z "Obnażonych" ( łącznie z tymi samymi cytatami z wywiadów ) ale czyta się ją lepiej, bo nie jest tak bardzo najeżona technicznymi szczegółami.
Fani i fanatycy Depeszów na pewno chętnie przeczytają obie.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: styczeń 2011

Bez porównania lepsza od "Obnażonych", ale za typografię, korektę i skład ludzi z wydawnictwa powinni zmusić do jedzenia brokułów.

Los | 2012-02-25
Przeczytana: 18 listopada 2008

Depeche Mode to mój ulubiony zespół. kiedy znalazłam w sklepie ową publikację cieszyłam się jak dziecko... w końcu wydawnictwo milion razy lepiej się prezentujące od najpopularniejszej biografii zespołu - "obnażeni". przede wszystkim kolorowa okładka (moje - wcześniejsze - wydanie przynajmniej takową prezentuje), do tego wkładka z ładnymi, kolorowymi zdjęciami, o jakich w "obnażonych" można pomarzyć. wizualnie książka prezentuje się wyśmienicie, z porównaniem do "toaletowego" wydawnictwa wspomnianych już "obnażonych". jednak kiedy wgłębiamy się w treść... no właśnie, tutaj jest wiele kwestii, które mogą wstrząsnąć, oburzyć itd. fakt, to biografia nieautoryzowana, nie mamy tutaj dopieszczonego każdego faktu, jak w nagminnie przeze mnie wspominanych "obnażonych". chociaż niektóre kwestie nie powinny się znajdować w tej książce, jak na przykład opinia, iż "never let me down again" wypada wyjątkowo blado w porównaniu z "genialnym" "pleasure little treasure". do tego totalne zjechanie...

| 2012-03-04
Przeczytana: 29 lutego 2012

Kiedy do samego autora nie mam zastrzeżeń, bo stworzył rzetelną i pierwszą wówczas dobrą biografię Depeche Mode, to muszę powiedzieć, że tłumaczenie najnowszego polskiego wydania wyglądało często tak, jakby było poprawiane w Wordzie albo pisane wg angielskiej interpunkcji. Czyżby pani tłumacz nie znała zasad pisania w języku polskim? Nie wspomnę już o irytującym powtarzaniu nie do końca poprawnie przetłumaczonego słowa. Wiem, że tu ocenia się treść książki, a nie jej tłumaczenie, ale polska wersja trochę "zbrzydziła" mi oryginał...

FannyBrawne | 2015-01-29

"Kiedy słyszę piosenkę Depeche Mode w radiu, od razu wiem, że to oni – nawet jeśli to zupełnie nowy utwór lub mało znany fragment albumu, którego nigdy nie słyszałem. Nawet w zatłoczonym świecie muzyki elektronicznej, gdzie każdy z nas ma mniej więcej te same narzędzia do dyspozycji, Depeche Mode konsekwentnie się wyróżniają. Ich brzmienie jest po prostu niepowtarzalne i niemożliwe do zaszufladkowania."

Jako, że jestem fanką zespołu, zakup tej książki był dla mnie obowiązkiem. Niestety prawie wszystko żywcem ściągnięte z "Obnażonych". Lecz co do zdjęć nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Pabluno | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Im dalej w las, tym więcej pomylonych albo niedokładnych informacji. Ciekawe i obszerne, aczkolwiek niedokładne źródło wiedzy o zespole.

Anelka | 2017-09-12
Comatose | 2017-02-14