Depeche Mode . Biografia

Wydawnictwo: Kagra
DEPECHE MODE A BIOGRAPHY
83-87598-58-5
muzyka

Zaistnieli na brytyjskiej scenie muzycznej jako młodzieżowy zespół New Romantic z Basildon. Będąc w wytwórni Mute zrzucili z siebie skóry i zmyli makijaż, otwierając całkiem nowy rozdział w historii melancholijnego, elektronicznego popu. Gdy ich muzyka stała się nieco bardziej mroczna, zespół zaczął zdobywać serca szukającej swojego miejsca młodzieży, a gdy w 1990 roku ich album Violator rozszedł się w wielu milionach egzemplarzy, Depeche Mode stali się jednym z największych zespołów na świecie. Jest to biografia napisana we współpracy z grupą oraz w oparciu o najnowsze, obszerne wywiady z zespołem, jego przyjaciółmi i ludźmi z branży. Steve Malins (Magazyn Q, Sounday Times), uznany autor zajmujący się tematyką muzyczną, śledzi w niej losy Depeche Mode od czasów gdy byli jeszcze młodzi, do końca lat 90., kiedy po latach odczuwania ubocznych skutków sławy odrodzili się jak Feniks z popiołów. Oto historia mutacji, niedoskonałości i triumfów Depeche Mode. Biografia Steve'a Malinsa rzuca nieco światła na tę zazdrośnie strzegącą swej prywatności i często nie zrozumianą grupę oraz życie jej członków, które przez ponad dwadzieścia lat nieustannych sukcesów i świętowania bez umiaru, bywało absurdalne, zabawne, pełne skrajności i destruktywne.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/_i/ksiazki/d/demode120.jpg

| 2013-02-03
Przeczytana: 2004 rok

bardzo dobrze napisana biografia mojego ulubionego zespołu

esr | 2016-06-01
Przeczytana: kwiecień 2016