Ulice i place Katowic

Wydawnictwo: Prasa i Książka
albumy
brulionbebeb

Album jest niezwykle ciekawą i wartościowa pozycją, przybliża czytelnikowi zmiany jakie zachodziły w układzie urbanistycznym, wspomina - i pokazuje - miejsca i budynki, których dzisiaj już nie ma, opisuje ciekawe obiekty i miejsca pamięci, wykracza poza opisywane ulice przybliżając godne uwagi miejsca „po sąsiedzku”. Nie zabrakło również swoistej statystyki – zmian nazewnictwa (patronów), ilości adresów, meldunków itp.

źródło opisu: http://www.prasaiksiazka.pl/

źródło okładki: http://www.prasaiksiazka.pl/

waderafriday | 2016-05-12

Wyczerpujące informacje o katowickich uliczkach

Bardzo rzetelnie opracowana pozycja, ale spodziewałem się raczej albumu, a tymczasem w moje ręce trafiło bardzo obszerne kompendium wiedzy na temat organizmu miasta Katowice.

Żeby przez tę pozycję przebrnąć, trzeba być prawdziwym fascynatem Katowic, najlepiej człowiekiem stąd - wiedzieć co gdzie, wtedy to odnajdywać, zastanawiać się, porównywać, jak było, jak jest, jak będzie.

Szacunek za ogrom pracy, którą autor musiał wykonać, by posiąść i zamieścić w tej pozycji tak wielki zbiór informacji! Ja jednak przyznaję się - przeczytać nie dałem rady. Zabrakło trochę czasu, nie zaiskrzyło też do tego stopnia, by rzucić wszystko i dać się porwać. Obejrzałem tylko zdjęcia i przeczytałem opis co ciekawszych z nich.

Mimo wszystko polecam bardzo gorąco - jeżeli ktoś ma trochę więcej czasu i lubi Katowice - będzie zadowolony!