Ilustrowana historia Formuły 1

2009-01-01
2009-01-01
Leszek Erenfeicht
kubica formuła 1 lotus

Dzięki temu albumowi wraz z krótkimi opisami każdego sezonu Formuły 1, aż do 2008 roku, poznałem wiele nieznanych mi historii, przede wszystkim z ubiegłego stulecia, kiedy jeszcze nie interesowałem się królową motorsportu. Szkoda, że mimo upływu kolejnych 12 lat i 70-lecia F1 w tym roku na polskim rynku wydawniczym nie pojawiła się kolejna publikacja o historii tego sportu. Nie dałem maksymalnej oceny, ponieważ dość często zdarzały się błędy redaktorskie i merytoryczne. Denerwowały mnie tez opisy zdjęć, które nie zawsze były w normalnej kolejności opisywane, lecz według nieznanego mi klucza.
Każdy fan Formuły 1 powinien przeczytać tą książkę !

Świetna książka. Autor zabiera czytelnika w podróż po historii Formuły 1, od początku istnienia tego sportu aż do czasów współczesnych. Mamy tu wiele ciekawych fotografii i opis każdego sezonu, chociaż opisy te są mało szczegółowe, dostajemy konkretne wyniki, a chciałoby się poczytać o tym trochę więcej. Pojawia się też kilka drobnych błędów, ale mimo to książka warta przeczytania dla każdego kibica tego pięknego sportu :)

Książka ciekawa, choćby przez brak podobnych wydawnictw na polskim rynku. Byłaby naprawdę świetna gdyby rozwinięto opisy poszczególnych sezonów, które są nieco lakoniczne. Zdjęcia są świetne ale ich dobór też w moim odczuciu nie jest do końca przemyślany: mamy zdjęcia kierowców którzy po zakończeniu kariery pokazują się gdzieś na torze jako celebryci, a jednocześnie brakuje zdjęć przełomowych i historycznych modeli z Formuły 1 jak np. Tyrell P34. Mniejszym problemem jest skoncentrowanie się głównie na kierowcach brytyjskich zarówno jeżeli chodzi o opisy jak i o zdjęcia. Mimo powyższych niedociągnięć polecam dla fanów F1.

Świetna książka, opisująca historię Formuły od samego początku aż do roku 2008. Polecam.

Cieszę się, że ta książka wpadła mi w ręce. Wiele świetnych zdjęć i ciekawostek z historii Formuły 1.

• Formuła 1
  • Książki sportowe