Fotonostalgia. Znani i lubiani w obrazie i anegdocie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-495-7
znani, zdjęcia
albumy
Pistacia

Wśród osób sportretowanych w tym albumie wiele jest znanych tysiącom, a nawet milionom ludzi. Nie osobiście, ale z życia publicznego, z ekranu. Wielu ich portrety z pewnością przypomną jakieś osobiste przeżycia, kontakt z wizerunkiem znanych osób, wywoła wspomnienia, uruchomi pamięć, skłoni do refleksji, do zatrzymania się na moment w biegu, spowoduje chwilę nostalgicznej zadumy. I to jest właśnie sens i powód wydania tego albumu, który oddajemy dziś w Państwa ręce.

[opis wydawcy]

Kasia Znana | 2014-04-16

Fotonostalgia to prawie 300 portretów gwiazd polskiego show biznesu lat sześćdziesiątych. Gdy ujrzałam tą książkę w sklepie, a było to bardzo dawno temu, po prostu musiałam ją mieć. Nie, żebym była fanką polskiej kinematografii, ale raczej fanką klasycznego portretu. Bo to właśnie one mnie urzekły, proste i klasyczne. Lubię powracać do tego albumu.

Kilka zdjęć z albumu znajdziecie na moim blogu: http://www.kasiaznana.pl/2014/04/fotonostalgia-zofia-nasierowska.html

Withblue | 2016-11-07
Przeczytana: 09 listopada 2016