Helmut Newton. Twórczość

Helmut Newton : dílo ; Helmut Newton : work
Helmut Newton, akt, fotografia, moda
albumy
A--

Świat Helmuta Newtona jest niezwykle złożony i różnorodny. Uznany w latach sześćdziesiątych za szokującego prowokatora dziś cieszy się sławą fotografika, który potrafił sobie dokładnie wyobrazić i pokazać kobiety na początku nowego tysiąclecia: raczej przewodzące, niż skłonne się podporządkować; „kwitnące mimo upływu lat i pełne wigoru, olśniewające urodą i świadome witalności swoich ciał, nad którymi całkowicie panują; jednocześnie odpowiedzialne i egzekwujące własną wolę”.
Moda, akty i portrety – Helmut Newton dzieli swój dorobek na wymienione trzy kategorie. Podział ten nie jest jednak aż tak prosty, ponieważ zdjęcie z pokazu mody bywa jednocześnie portretem lub aktem i na odwrót. Ten album stanowi pełny przegląd twórczości Helmuta Newtona. Został opublikowany, by uczcić osiemdziesiąte urodziny wybitnego fotografika, urodzonego w 1920 roku w Berlinie, wówczas stolicy intelektualnej i awangardy artystycznej, z którą nazwisko jego kojarzy się do dzisiaj.

Album fotograficzny.

Paulina Cieślak | 2017-03-05