Od Chanel do Versace. Style w modzie.

Wydawnictwo: Buchmann
moda
albumy
Anita

Oto interesująca panorama dorobku ponad 100 najbardziej wpływowych projektantów mody, od początków XX wieku po dzień dzisiejszy ? ludzi, którzy kształtują trendy i styl, inspirując miliony entuzjastów na całym świecie. Wciągający, ciekawy tekst informuje o ich życiu, często trudnej drodze na szczyt, najciekawszych pomysłach i ewolucji stylu, a znakomite ilustracje prezentują najciekawsze kreacje każdego z twórców. Wszystko to razem daje pełny obraz cech charakterystycznych i kierunków rozwoju najbardziej wpływowych modowych marek świata.

Jest to najnowszy, bardzo starannie opracowany przewodnik po tym, kto jest kim w świecie projektantów mody. Obszerny wstęp zapoznaje czytelnika z najważniejszymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w świecie mody w XX i XXI wieku i pokazuje ich bohaterów. Potem ? w porządku alfabetycznym - następuje prezentacja wszystkich największych marek świata. W opisie zawarte są: krótka historia powstania marki i jej rozwoju, droga kariery zawodowej projektanta, zdjęcia przedstawiające najbardziej charakterystyczne kreacje oraz opis najważniejszych kolekcji. Kolejny rozdział, przewodnik po próbkach tkanin, pozwala zapoznać się z charakterystycznymi, wartymi zapamiętania wzorami i motywami używanymi przez czterdziestu kluczowych projektantów.

Ten oszałamiający albumowy pokaz mody wzbudzi podziw nawet najbardziej wymagających gości. Przeniesie ich w świat piękna, kreatywności, elegancji i radości życia.

źródło opisu: buchmann.com.pl

Karolina Kułakowska | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

Jedna z lepszych książek na temat mody, jakie przeczytałam.
Interesujące wprowadzenie o historii ubrań, później szczegółowo
wyjaśniony i okraszony zdjęciami styl poszczególnego projektanta.
Tak zwanym klasykom poświęcono sporo miejsca, nie brak tu jednak
krawców bardziej niszowych, dla mnie nieznanych, którzy dopiero
od kilku lat pokazują swoje kolekcje. Polecam każdemu, kto
interesuje się modą, sztuką, a także jej historią.

Sancia | 2015-01-13
Przeczytana: 2014 rok

Idealna dla tych, którzy interesują się modą i chcą poznać historię znanych i ulubionych projektantów

Artystyczna | 2014-06-01

Książka jest pięknym przewodnikiem po świecie mody. Zawiera mnóstwo zdjęć z pokazów poszczególnych projektantów i krótką historię mody 20 wieku oraz, co jest raczej ewenementem, charakterystyczne dla danych twórców tkaniny i wzory. Niestety napisana jest raczej trudnym językiem, opisuje głównie karierę artystów, to, dla jakich firm pracowali, w którym roku rozpoczęli działalność itp. Gdybym mogła, poszerzyłabym to wydanie o opis ,,drogi na szczyt'', życia projektantów, zanim nimi się stali.

Sabina | 2013-07-31

Ciekawa ksiazka o modzie. Polecam

Anna-mojeksiążki | 2013-02-28
Przeczytana: luty 2013

Jak każda kobieta, interesuję się modą, śledzę trendy i staram się zawsze coś nowego dołożyć do swojej garderoby. Bardzo spodobał mi się, wydany ostatnio przez Wydawnictwo Buchmann, album o modzie „Style w modzie”.
Autorami tego pięknego albumu są Marnie Fogg i Jonathan Saunders. Pani Fogg, autorka całej książki, jest ekspertką w dziedzinie mody i posiada ogromne doświadczenie. Wydała już wiele książek i albumów z tej dziedziny, m.in. A 60s Cultural Phenomenon, Print in Fashion: Design and Development in Fashion Textiles oraz Couture Interiors: Living with Fashion
Jonathan Saundres napisał wstęp do książki. Jest wybitnym, szkockim projektantem mody, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku mody. W 2007 roku uzyskał tytuł Designer of The Year magazynu Elle.

W albumie znajdziecie, zarówno historię mody i jej ewolucję, jak i prezentację projektantów i ich dorobku, przewodnik po próbkach tkanin oraz bardzo pomocny słowniczek.
To swoiste połączenie albumu i podręcznika o historii...