Chwila jak płomień

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
giera

Autorzy jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat wracają z nowym albumem! Roman Lipczyński i Paweł Garwol, twórcy niezwykłego "Bez końca”, po raz kolejny zabierają czytelników w bardzo nietypową podróż. Tym razem odwiedzimy wnętrze grobu, bardzo niepokojący las czy przepełniony worek od odkurzacza, w którym legowisko urządził sobie krwiożerczy pająk. A to oczywiście...

A to oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie czekają w tomie „Chwila jak płomień”. Pewien pies pozazdrości ptakom, pewien widz będzie musiał stawić czoła oglądanemu filmowi, a pewien człowiek chce zabić czas, nie wiedząc, że czas potrafi się zemścić...

Autorzy komiksowych nowel, których klimat porównywano w recenzjach do utworów Rolanda Topora, Franza Kafki czy Thomasa Otta znowu grają czytelnikom na nosie. Podsuwają mylne tropy, bawią się konwencjami, igrają z naszymi oczekiwaniami i przyzwyczajeniami. A przy tym intrygują, bawią i straszą.

źródło opisu: Wydawnictwo Kultura Gniewu, 2013

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/

sfizohremja | 2014-06-16
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Niestety- duży zawód. Autorzy sami podnieśli sobie poprzeczkę genialnym debiutem. Komiks utrzymany na wysokim poziomie jeśli chodzi o rysunki, niestety historie nie zapadają już w pamięć i nie zostawiają śladu tak jak te opowiedziane w Bez Końca. Chwila jak Płomień już nie zaskakuje, pozbawiona jest świeżości, elementów zaskoczenia i czynnika 'wow'.

Adrian Tync | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Interesująca kreska i niebanalne pomysły, nie zaszkodzi obejrzeć, ale dzieło wybitne to raczej nie jest.

Piotr Pluciński | 2013-08-04
Przeczytana: czerwiec 2013

Spore rozczarowanie, zwłaszcza mając w pamięci znakomity debiut.

Fantasmagoria | 2017-11-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy, 2017