Krzysztof Owedyk (ur. 1971) - niezależny twórca komiksów i rysownik trzeciego obiegu, znany pod pseudonimem Prosiak. Twórczość Owedyka zasłynęła przede wszystkim wśród członków kontrkultury punk, szczególnie za sprawą pasków komiksowych w zinie Pasażer. Rysunki i komiksy Owedyka publikowane były m.in. w Lampie i Iskrze Bożej, AQQ, Gamblerze czy wspomnianym Pasażerze. Najbardziej znane publikacje: Prosiacek - cykl fanzinów komiksowych Ratboy Ósma Czara [I wyd. Prosiacek Publishing 1994, II wyd. Pasażer 1999, III wyd. Kultura Gniewu 2007] Blixa i Żorżeta (trzy zbiory) Objawienia i omamy [pierwszy tom cyklu "Cierń w koronie"] Bajki urłałckie Klucz [drugi tom cyklu "Cierń w koronie"]http://kultura.com.pl/index.php?s=a_02&d=a
Inicjatorzy Encyklopedii (Radosław Owczarek, Aleksander Pala i Wojciech Żółkiewicz) poszli mocniej w stronę graficzną i OK. Mamy dwie publikacje o Tadeuszu Baranowskim, a przecież nadal wszyscy czekamy na wywiad-rzekę albo konkretną monografię! Problem z rozmaitymi hołdami polega na tym, że są głównie wariacją na znane nam już motywy, tematy i postacie. Rzadko który artysta ma ochotę wziąć byka za rogi i pokazać się czytelnikom ze strony jednocześnie znanej, jak i nietypowej. Drugą zaletą publikacji „tributowych” jest reklama własnej twórczości. Mamy zatem dwa w jednym: wariacje na temat klasyka i próbkę możliwości rysowników i scenarzystów.
https://kmfsagitta.pl/2024/01/04/encyklopedia-kreskowek-wyssanych-z-mietowek/
I znowu za krótko! Chociaż mam wrażenie, że i tak w tym elemencie jest odrobinę lepiej. "Upiór" to kolejny dowód na to, że seria "Wydział 7" jest bardzo dobrym projektem, a nawet doskonale przemyślanym projektem i tylko szkoda, że albumy takie jak ten nie są chociaż odrobinę dłuższe. Główna oś fabularna staje się coraz bardziej tajemnicza i już nie mogę się doczekać kolejnego albumu. Cały czas liczę na to, że kiedyś nadejdzie ten moment, że twórcy i wydawca zdecydują się zorganizować jakieś wydanie zbiorcze zbierające wszystkie historie z serii "Wydział 7".