Św. Patryk Pisma i najstarsze żywoty

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Źródła Monastyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Calmin

Książka obejmuje pierwsze tłumaczenia dzieł św. Patryka, głównego patrona Irlandii: "Wyznanie" i "List do żołnierzy Korotyka" oraz jego dwóch najstarszych żywotów: "Muirchu" i "Tirechan". Wydanie wzbogacone jest obszernym wstępem oraz bibliografią przedmiotu

źródło opisu: www.tyniec.com.pl

źródło okładki: www.tyniec.com.pl

Calmin | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Źródła
Przeczytana: marzec 2013

Wstęp napisał największy znawca tematu w Polsce prof. Jerzy Strzelczyk. Po nim następuje tekst właściwy czyli źródła. Zarówno pisma samego Patryka jak i jego żywoty są niezwykle ciekawe i warto je przeczytać.
Wadą wydania jest nietrwałość tj. książka zaczyna się rozpadać (przynajmniej mój egzemplarz) po jednym przeczytaniu (problem z otwarciem stron znajdujących się w środku książki.

tysia000096 | 2017-07-22
Omega_Prime | 2017-07-10