Zaufaj ciału. Ćwiczenia które uwalniają traumę, stres i emocje

Wydawnictwo: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej
Trauma Releasing Exercises
zdrowie, medycyna
Chira

Ćwiczenia fizyczne (TRE) wywołują psychogenne drżenia ciała, o silnie terapeutycznych właściwościach. Są one tak zaprojektowane, aby ciało mogło uruchomić biologicznie zakodowany w nim naturalny proces leczenia. Jest to metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz uzdrawiania, która ma swe korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena. Opracowane zostały na podstawie wieloletniego doświadczenia pracy z traumą przez psychoterapeutę bioenergetycznego Davida Bercelego, w taki sposób aby rozluźnić głębokie napięcia mięśniowe powstałe w ciele podczas urazów psychicznych.

Mogą być stosowane przez osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Ćwiczenia TRE są sposobem na samopomoc w przypadku tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy. Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami. Ćwiczenia te mogą uwalniać silne emocje i chroniczne napięcia ciała, dlatego też zaleca się, aby osoby, które przeżyły poważną traumę, wykonywały je przy pomocy i wsparciu specjalisty przy doświadczaniu tych trudnych uczuć

źródło opisu: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy ...(?)

źródło okładki: http://bioenergetykalowena.pl

Michał Maślanko | 2015-04-01
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2013 rok

Lektura ciekawa ale raczej dla nieprzekonanych nie tyle co do samej metody, ale w ogóle do pracy nad sobą i do poznawania siebie. Polecam zarówno książkę jak i samą metodę TRE.

darkakadarka | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, Walentynkowe
Przeczytana: październik 2016

Książka zbudowana jest z paru krótkich (2-4stronnicowych) rozdziałów, które mają formę krótkich artykułów. Zapraszają one do zgłębienia większego problemu, np. ból lędźwi spowodowany ciągłym stanem walki itp. Czyli jest to paleta różnych "możliwości/stanów", najczęściej przytoczonych z historią-przykładem.

Na końcu umieszczone fotografie i opis ćwiczeń TRE.

#Takie książki nie mają zmienić życia, i tego nie zrobią, jeśli jednak choć jedno zdanie zostanie nam w głowie, warto było po nią sięgnąć.

Maga | 2017-11-12
Przeczytana: 2017 rok