Zaufaj ciału. Ćwiczenia które uwalniają traumę, stres i emocje

Okładka książki Zaufaj ciału. Ćwiczenia które uwalniają traumę, stres i emocje
David Berceli Wydawnictwo: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Trauma Releasing Exercises
Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej
2011-06-01
2011-06-01
Agnieszka Świtalska, Beata Pecychna
praca z ciałem ćwiczenia fizyczne TRE

więcej Więcej

Materiał dla osób zainteresowanych praca z traumą a przede wszystkim dla osób pracujących z TRE - stworzona przez autora technika pracy pomagającą uwolnić stres i napięcia z ciała.

Pozycja ta odnosi się głównie do tematu radzenia sobie z przeżytą traumą, niemniej jednak znajdziesz w niej również opis ćwiczeń TRE oraz zrozumiesz mechanizm ich działania.

Książka, która "tłumaczy" jak funkcjonuje trauma. Dodatkowo autor zamieścił ćwiczenia TRE, które mają pomóc w "zniesieniu" napięcia

Ciężko jest ocenić tą książkę. Dr David Berceli w sposób zwięzły i przede wszystkim łatwy do przyswojenia opisuje zagadnienia związane z traumą.
Sporo różnego rodzaju filmów instruktażowych oglądałam o metodzie TRE, czasem nawet sięgam po nią, by pozbywać się z ciała nadmiaru stresu. Samą metodę polecam całym sercem każdemu. Po książkę sięgnęłam po to, by dowiedzieć się...

Krótko, zwięźle i na temat. Dposkonała pozycja. Autor w bardzo jasny sposób objaśnia genezę i istotę metody leczenia stresu pourazowego. Przejrzysta, logiczna, świetna.

Książka zbudowana jest z paru krótkich (2-4stronnicowych) rozdziałów, które mają formę krótkich artykułów. Zapraszają one do zgłębienia większego problemu, np. ból lędźwi spowodowany ciągłym stanem walki itp. Czyli jest to paleta różnych "możliwości/stanów", najczęściej przytoczonych z historią-przykładem.

Na końcu umieszczone fotografie i opis ćwiczeń TRE.

#Takie książki...

Lektura ciekawa ale raczej dla nieprzekonanych nie tyle co do samej metody, ale w ogóle do pracy nad sobą i do poznawania siebie. Polecam zarówno książkę jak i samą metodę TRE.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Trauma
  • Bardzo chcę to mieć!
  • Wazne
  • Praca z ciałem

Dodaj cytat z książki Zaufaj ciału. Ćwiczenia które uwalniają traumę, stres i emocje