Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia

Tłumaczenie: Karolina Sikorska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Imparfaits, libres et heureux: Pratiques de l'estime de soi
978-83-7554-422-0
psychologia, samoocena

Samoocena odgrywa ważną rolę w uzyskaniu harmonii i dobrej jakości życia. Związek z wewnętrznym Ja wywiera wpływ zarówno na nasze zachowanie i emocje, jak również na to, jak odczuwamy siebie i otaczający nas świat. Zachodnia kultura dowartościowuje pojęcie sukcesu, sprawia, że dążymy do jego osiągnięcia we wszystkich dziedzinach życia, a każda porażka obniża samoocenę. Christophe André od 1998 roku prowadzi badania nad problemem samooceny u swoich pacjentów. W prezentowanej książce analizuje ich postawy, emocje i zachowania, bada m.in. stosunek pacjentów do samych siebie, własnych działań, relacji z innymi i lęku przed śmiercią. Autor pomaga nam: przestać martwić się o to, jakie wrażenie robimy na innych, działać, nie bojąc się porażki i osądu, lepiej rozumieć siebie, nie drżeć więcej na myśl o odrzuceniu, uporać się z osobistymi problemami, odzyskać równowagę i osiągnąć spełnienie, odnaleźć swoje miejsce Christophe André jest lekarzem psychiatrą w Szpitalu Św. Anny w Paryżu. Wszystkie jego książki cieszą się wielkim powodzeniem: Psychologie de la peur, Vivre heureux, L'Estime de soi, La Force des émotions, Comment gérer les personnalités difficiles (z François Lelordem), La Peur des autres (z Patrickiem Légeronem).

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/niedoskonali_...(?)

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/niedoskonali_...»

Laszlo | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Świetna książka. Kompleksowo opisane problemy z niską lub za wysoką samooceną. Nie jest to jednakże zbiór prostych ćwiczeń, raczej pogłębiony opis istniejących dolegliwości oraz jak one funkcjonują, czym są powodowane. Książka kreśli sposoby na poprawę własnego samopoczucia przez zwiększenie swojej świadomości myślenia.
Dla wnikliwych i samoświadomych czytelników będzie bardzo wartościową pozycją.

| 2012-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 września 2012

Nie do końca wiem co myśleć o tej książce... Nie jest to do końca poradnik (bo mało w nim porad) i nie do końca podręcznik psychologiczny (bo za bardzo chaotyczny - autor skacze od psychologii ewolucyjnej do psychiatrii, psychologii poznawczej itd. również jest to pozycja mało "naukowa" - badania przytoczone są skrótowo i czasami dosyć uproszczone). Chyba najlepiej zaklasyfikować ją do literatury popularnonaukowej jako obszerne opracowanie zagadnień związanych z samooceną.

Napisane jest to ciekawie i czyta się dobrze ale czy wybije się w gąszczu podobnych pozycji?

Yoka | 2014-05-15
Na półkach: Zawodowe, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2014

Książkę określiłabym jako średnią statystyczną. Traktuje o poczuciu własnej wartości w kontekście całej populacji.
Spodziewałam się więcej. Konkretnie więcej przykładów, ćwiczeń, kwestii do przećwiczenia na sobie.

Podsumowując - pozycja ciekawa ale jak dla mnie zbyt ogólna.

Magdalena | 2017-06-23

Książka, której nie czyta się jednym tchem, gdyż to nie powieść. Można ją odkładać i do niej wracać, gdyż zawiera opisy naszych zachowań,emocji itp. Generalnie warto po nią sięgnąć, aby usystematyzować sobie pewne zachowania.

Zośka Majerowska | 2016-05-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Jedna z pierwszych pozycji, które "ściągneły" mnie w sidła psychologii i sprawiły, że stała się moją pasją i mowym pomysłem na życie.
Spis treści mówi sam przez się. Porusza każdy temat, który dotyczy błądzących osób.

Zzyciaksiazek | 2015-07-28
Przeczytana: luty 2013

Nie będę pisał o tym, że książka Christophe’a André to „alfa i omega” wśród pozycji poświęconych samorozwojowi. Nie odkrywa nowego, wspaniałego świata. Po lekturze „Niedoskonałych, wolnych i szczęśliwych” czytelnik nie będzie w 100% żyjącym w swawoli człowiekiem. Nie ma i nie będzie takiej pozycji. Jednak recenzowany poradnik podsuwa zbiór ciekawych spostrzeżeń.

Nie jest to kolejna uduchowiona „biblia”, po przeczytaniu której poznasz oświecone, przepełnione energią nowe „ja”. Ma wymiar terapeutyczny. Bazuje na wieloletnim doświadczeniem autora (praktyka psychiatryczna). Pokazuje pewne modele zachowania, powtarzające się schematy uniemożliwiające czerpać radości z życia i cieszyć się nim. I wskazuje, jak wyjść im naprzeciw.

Nie jest to podręcznik, instrukcja nadczłowieka. To zaproszenie do akceptacji siebie, cieszenie się życiem i odnalezieniem wymiarów, w których czujesz się dobrze. Do pozwolenia sobie na odrobinę niedoskonałości w naszym, coraz to doskonalszym i skrojonym co do...

mariagrant | 2018-08-06
AsiaCzyta | 2017-11-01